bugün

gregoryen takvimine göre 2010 yılının 137. günüdür.
başlık parsellemek
benim gibi bir çok kişinin geberip gideceği tarihtir.

(bkz: 17 mayıs 2010 lamb of god istanbul konseri)
saat itibariyle başlamış olan ve galatasarayımızın uefa kupasını kaldırmasının 10. yıl dönümü olan gündür. allah tekrarına nasip etsin dualarımla. 17 mayıs'ı unutma unutturma!
ilk dakikalarını yaşıyor olduğumuz gün/tarih. an itibariyle üzüntüden ağlayan fenerbahçe taraftartarlarının unutmak istedikleri dakikalar bunlar.

bundan tam 10 sene önce, günün son dakikalarında ise mutluluktan ağlayan galatasaraylıların hayatları boyunca unutamayacağı anlar yaşanmıştı.
uefa kupamızın 10. yıl dönümü coşkusu hala içimde hala hatırlıyorum sevincimi. ve dünya güzeli arkadaşımın doğum günü.
çocukluğumun en güzel hatırasının üstünden 10 sene geçtiğinin habercisi olan tarih. daha nicelerine inşallah.
saat 21.00 da maçka küçükciftlik park ta metal tanrıları olan lamb of god ın konserinin olacağı tarih.
(bkz: 17 mayıs 2010 lamb of god istanbul konseri zirvesi)
fenerbahçelilerin haykırışları ile dolu olan gün. yok beşiktaş takım mıymış, yok guiza topçu muymuş, yok efendim bursa şampiyonlar ligi' nde ülkemizi layıkıyla temsil edemezmiş.. ağlamaktan vazgeçip biraz takdir etmeyi deneseler az da olsa kurtulacaklar bu kadar antipatik bir takım ve bir o kadar da antipatik bir taraftar grubu olmaktan. aklımdayken, kaçan şampiyonluğun tek sorumlusu aziz yıldırım' dır. hatayı başka yerde aramayın.
üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen hala içimde coşkusunu taşıdığım Uefa kupası yıldönümüdür. arsenal ve febe taraftarlarının en nefret ettiği tarihtir.
şu rakamların güzelliği ve mayıs kelimesinin zarifliğine bakılırsa, çok iyi enerjisi olan bir gündür.

benim için öyleydi..

16 mayıs gecesi sinirlenip, telefonu yatağıma attım. korkuyordum, ertesi günün farkında olmazsa ya diye. 17 mayıs doğum günüm. normalde önemsemem yani bir tek küçüklüğümde kutladım ve arkadaşlarım kutlamıyor diye üzülmedim pek. çocukluğum dışında. fakat bu başka bir şeydi. aşık değildim ona ama sanki önemsemezse onu sevemeyecekmişim gibi geliyordu. onu önemsiyordum ve önemsenmek istiyordum. sadece buydu.. önemsenmiyor muyum acaba diye, benim için önemli olmayan gün. ama yine de onun, diğerleri gibi olmasını istemediğim için bir telaş ve heyecan vardı içimde. tatlı bir heyecan. hayır, aşık değildim.

yatağıma oturdum, elime kalem ve kağıt aldım. bir şeyler karalamaya başladım. birden telefonum çaldı. o arıyor.
sesimi hiç duymamıştı.

"telefonu açarsam hi derim, şaşırmayın..." demiştim daha önceden. şimdi "hi" desem nasıl olurdu diye düşünmekten telefonu açamadım. "öööeeahh be!!" derken buldum kendimi.

ben: ...
o: ...
ben: hi
o: ahah.. hi haha.. nasılsınız?

ve 17 mayıs 2010'a huzurla uyanılır. diğerleri gibi olmamıştır o. diğer insanlar gibi. aynıların en farklısı olmuştur o, o gece. bir adım yaklaşmıştır bana..

(bkz: #15501328)