bugün

"OPORTÜNiST VE PRAGMATiST YAKLAŞIMLAR
ALi BABANIN ÇiFTLiĞiNE DÖNEN MAKAMLAR
DEVLETiN MALI DENiZ, YEMEYEN…
CiCi RÜŞVET, TOMBUL RÜŞVET, SENi YERiM RÜŞVET
BENiM MEMURUM iŞiNi BiLiR, ÖNCE HÜPLET SONRA GÜMLET denilesidir.
şimdi göt kılları düşünsün.
(bkz: şimdi onlar düşünsün)
Ihale ve rüşvetin devede kulak olduğu operasyon. Bankalar eliyle altın kaçakçılığı yapıldığı ve meblağın 100 milyar Euro olduğu haberleri konuşulmakta, kimse kusura bakmasın bu yakalan rakam ise on katı zaten götürülmüştür. Bu operasyon, Trilyon Euro'su olan partiyi gıdıklamayacaktır bile. Bu kadar parası olan kim olursa olsun iktidarda kalacaktır. Bu kadar para ve devlet imkanları birleşince ortaya çıkan canavar ülkenin anasını ağlatmaya devam edecektir.
operasyonun nedenini biraz araştırmak lazım. bizim bilmediğimiz ve göremediğimiz oyunlar oynanıyor.

Operasyonun belkemiği Halkbank'tır

Ekonomist, gazeteci, yazar, Dr. Cemil Ertem, 'yolsuzluk ve rüşvet' iddiasıyla bu sabah başlatılan operasyonun asıl hedefinin iran-Türkiye arasındaki finansal ilişkiler olduğunu belirterek "Bu operasyonun belkemiği Halkbankası'dır. Dolayısıyla hükümete yöneliktir" dedi.

Türkiye, bu sabah önde gelen işadamlarının sabah saatlerinde 'yolsuzluk ve rüşvet' iddiasıyla gözaltına alınmasıyla uyandı. Star gazetesi yazarı Dr. Cemil Ertem, operasyonun asıl hedefinin iran-Türkiye arasındaki finansal ilişkiler olduğunu belirterek "Bu operasyonun belkemiği Halkbankası'dır. Dolayısıyla hükümete yöneliktir" dedi.

Ekonomist, gazeteci, yazar Dr. Cemil Ertem, operasyonun perde arkasını Aktuel.com.tr'ye anlattı.
Ertem, operasyon ile ilgili şu önemli tespitlerde bulundu: "Operasyon çok uzun bir süredir devam eden Türkiye ve iran arasındaki ekonomik ilişkilere yöneliktir. Bu ilişkileri yürüten bir kamu bankası olan Halkbankası ise bu operasyonun belkemiğidir. Bana göre bu operasyon hükümete ve direk asıl olarak Halkbankası'na yöneliktir ve diğer her şey de ayrıntıdır. Nedeni ise çok açık; iran'dan aldığımız doğalgazın parası Halkbankası'nın iran'daki hesabına yatıyor. iran da bu parayla altın alıp Türkiye'ye ihraç ediyor."

Dr. Ertem, bu operasyona, Reuters'in 2010 yılından bu yana yaptığı yayınlarla start verildiğini belirterek, şöyle konuştu: "Bu bir yolsuzluksa ve savcılar bunu ortaya çıkarmışlarsa ne mutlu bize. Ama operasyon 2010'dan beri devam eden bir süreç ve bu süreç Reuters'ın Türkiye-iran arasındaki anlaşmanın haberleriyle başladı."

http://www.sabah.com.tr/G...nun-belkemigi-halkbanktir
elimizde mısır bize izletmezler. bu gece bir şeyler olacaktır büyük ihtimal.
gözaltı sayısı 52 olmuştur.

http://www.dha.com.tr/goz...html#.UrCyptp2n5k.twitter
Bakanlarin ogullari gozaltinda oldugu icin gundemi her an 10 sehit veya sehir merkezinde patlama alabilir.
akp hükümeti ve cemaatin karşı karşıya gelmesi sonucu ortaya çıkmış operasyonlardır. yargının cemaatin yargısı olduğunu anlamamızı da sağlamıştır ayrıca bu operasyonlar. sevinsek bir dert üzülsek ayrı dert, al birini vur ötekine çünkü.

operasyon gitgide büyümekte gözaltılar da artmaktadır. ben ise sinsice arkama yaslanmış, ara ara kötü kadın kahkahası ataraktan, büyük bir heyecanla olacakları beklemekteyim. yediniz bitirdiniz ülkeyi be.
aykut kocaman istifa etti gezi olayları patladı, hakan şükür istifa etti bugün yaşananlar ortada, slaven bilic istifa ederse devrim kaçınılmaz...
göstere göstere savaş ilan etmektir.

o dershaneleri Cemaat dershanelerindeki öğrencilere polislik sorularını dağıtırken kapatıcaktın paşam, bak o polisler şu an senin oğullarını tutukluyorlar.
polis cemaat'in yargı akp'nin köpeği iken fazla ilerleyeceğini düşünmüyorum bu it dalaşının. içişleri bakanını dinleyebilecek kadar yürek yemiş polisleri de öpüyorum buradan. yarın öbür gün kim bilir neler gelecek başlarına. intahar haberi olarak izleriz artık ne diyeyim.

allah bu ülkeyi bu milleti korusun olan bize olmasın. vatandaşın, yetimin hakkını yiyen, çalan çırpan da kazığa geçirilsin.
eğer çok ciddi bir gündem değiştirme olayı değilse çıkan bu savaş ülkenin lehine olacaktır. çünkü;

+ öncelikle halk, AKP'nin yaptığı yolsuzlukları, rüşvet yemeleri, haksız ve hukuksuz her türlü uygulamalarını bir şekilde öğrenmiş olacak.
+cemaatin ülke içinde ülke kurduğunu millet görmüş olacaktır.
+bu sadece ülke; kendi içinde bir devinim ile her iki yönünde ne olduğunu anlayıp, siyasal olarak yön değişikliğine gidecektir (tabi bu söylediklerim önümüzdeki 10 yıl içinde olabilecek olanlar).
+ve açıkça gördüğüm bir şey varsa o da şudur: cemaat geleceğini nerede görüyorsa o yöne hareket ediyor; ki görünen şey Amerika'nın AKP'yi gözden çıkardığıdır.

gidişat cemaatin A'yı göstererek bile AKP'i alt edeceği yönünde ilerliyor. cemaat ülke içinde öyle bir yapılanma kurmuş ki; en alt kesimden en üst mevkilere kadar her pozisyonda adama sahip. AKP adamları genelde paracıyken, cemaat adamları genelde hizmet görevi ile hareket ediyor.

bu arada ciddi ciddi soruyorum. cemaatin gerçek amacı ne??? amerikada yaşayan bir başkanları var, adamlar Afrika'ya vs. okul açıyor. ülkede her kademede adamları var. kasetlerle, şantajlarla, tehditlerle iş yapıyor. merak ediyorum. cemaatin gerçek var oluş amacı ne??? bilen varsa paylaşmasını rica ediyorum...

Not: AKP'liler rahatsız olmuş iş başındalar...
cemaatin çok güçlü olduğunu gösterir. cemaat akp savaşı bu derece kızışmadan bazı akpliler "cemaatin gücü %1" akpyi etkilemez diyorlardı. evet belki yüzde 1 ama nasıl bir yüzde 1? bir nevi rakiplerini küçümsüyorlardı. ancak bu ülkede olması neredeyse imkansız bu operasyonla cemaat akpye gözdağı vermiştir.
evet ne yazık ki bizim ülkemizde bu olay hükümet düşürecek bir olay değildir (ki asıl hükümet düşürecek olay gezi parkı olaylarıydı ya neyse). ancak gözdağıdır. belki seks kasedi veya din hakkında yapılmış olumsuz söylemlerin ortaya çıkmasıyla öldürücü bir darbe vurulabilir hükümete. ve yine ne yazık ki bu olay adaletin yerini bulması değildir. kabaca bir tabirle atarlanmadır.
karşı taraf* "atara atar gidere gider" diye karşılık verirse olaylar çok acayip noktalara gidecektir kuşkusuz. ki bunu yapmasına şaşırmayız, zira çok kasımpaşalı bir insan kendisi.
altın kaçakçılığı denen şeyin iranla olan ticaret olduğu süper şişirme operasyon şeysi.

o değilde kendi genel başkanlarını kendi milletvekilleriyle yatarken kameraya çekip,yerine yeni yeni genel başkan atayan adamlar kaset işi içinde cemaatı suçluyor ya esas ben buna gülüyorum.

en fazla 1-2 bakan yargılanır ve ak parti nin kendi içinde bile yolsuzluklara müsama göstermeyen tek parti olarak tarihe geçmesiyle sonuçlanır.

halk gezi olaylarında kimin terörist eniği olduğunu gördü, seçim için boşa ıkınmayın o yüzden, aha şuraya yazıyorum cehapenin istanbul oyu %32, ak partinin %53.
ülke genelindede ak parti %55 civarı alır.

zira vatandaşımız aptal değil. güyya ele geçirildi diye ağlaşılan yargı bunu yapıyor. ak parti kendi içindeki pislikleri - şayet varsa tabi - temizliyorsa halk bunu takdir edecektir.
kyk kantininden yazıyorum.

bizim kantinci abla malları sayıyordu, neyden ne kadar satılmış ne kadar kalmış filan. yarın da toplu para sayımı olacakmış. abla ne kadar açığa izin var on lira eksik çıktığında bir şey olmuyordur herhalde, dedim. öyle bi şey yok hiç yok 1 lira eksik çıksa maaşımızdan kesiliyor, dedi. geçen de, imza atmadım diye 1 günlük parayı kesmişler o kadar dil döktüm olmadı, demişti.
devede kulaktır. Eğer savcılara salvo yapılmazsa ki şu durumda, bu şartlarda çok mümkün değildir zira yargının ve emniyetin büyük bir kısmı cemaat menşeilidir. Bu minvalde iktidarın rakip gördüğü her kurum, topluluk vb oluşumlarına dersane ekseninde cemaat de girmiştir. Yine zaman gazetesinden şahin alpay ın yazısında değindiği üzre, Dersanelerden yetişen kitle iktidar için potansiyel bir tehdit olarak algılanmış kapatılarak sindirileceği düşünülmüş. Hakan şükür ün istifası buna tuz biber ekti, Tarafların soğuk savaşında ilk raund bu operasyondu. Ve Akp nin finansörlüğünü yapan über zenginleri! Bu filmin devamında inşaat sektörü çakılır sayın seyirciler. Bu daha devede kulak.
gezi parkı olaylarından sonra bir kez daha ne kadar yaratıcı ve komik insanlarımız olduğunu göstermiştir:

http://www.sosyale.com/yo...osyal-medya-paylasimlari/
(bkz: sikerler olm hepimizi sikerler) konulu 1. cemaat akparti savaşıdır. ülkede cips ve mısır satışlarında patlama meydana getirmiştir. haydi hüloooooğğğ hüloooooğğğ okay lets go!

http://www.haberself.com/h/4495/
çok canlar yakacak operasyon'dur...Umarım deniz fener'i davasına benzemez..
--spoiler--
olsun olumm, adamlar ' allah ' diyo..
--spoiler--
Cemaatin ilk defa arkasında siyasi bir destek olmadan yaptığı artık ne kadar güçlendiğini belli eden hamlenin adıdır. son durum merakla bekleniyor. maymun da gözünü açsa artık hani.
(bkz: üst biter)
(bkz: karşılıklı gol olur)
(bkz: akepeden kontra atak bekliyorum)

şaşırmadığımız operasyondur. yalnız nasıl bir olay ki o onu ısırsa bıyık, diğeri diğerini ısırsa sakal. yandan muhalefete bakıyorum bayağı onlar bile seyirci. piyon olduklarını iyice görmüş bulundum. neyse ben 1 kilo daha çekirdek alıp geleyim.*
(bkz: dinsizin hakkından imansız gelir)
(bkz: street fighter tayyip vs fetullah)
bu ülkede yargıyı hükümet yönetiyor diyenlere kapak olan operasyondur. ama bu densiz gerzekler şimdi de; oh bak iktidara şöyle girdi böyle girdi diyor. ulan daha düne kadar yargının hiç bir kararını tanımıyoruz diyordunuz ne oldu da daha hiç bir karar yokken sadece soruşturma sonucu ifade alınmaya başlamışken geçmişte vatan haini dediğiniz savcılar şimdi kahraman oldu.
ah siz yok musunuz siz ne de götsünüz.