Threads,tiktok, x gibi uygulamalar 29 Nisan'da Türkiye'den çekileceği iddia ediliyor.

Threads çekiliyormuş. Diğerleri belli değil.
Sebebini merak etmekle birlikte hadi inşallah.
ama neden?
tiktok çekilirse gündüz kuşağı kadın programlarında ciddi bir reyting kaybı yaşanır zira işleyecek olay sayısı ciddi manada azalır.
Rekabet kurumu kararı yaziyor. Zaten Instagrama girerseniz görürsünüz. Threads mesaj atmış herkese.
hadi inşallah.
Ülke insanı internet kullanmayı iyice öğrenir.

Bence yemez. Türkiye geri adım atar.

Ent.
Olley dedirten durum. O saçma tiktokta her yeri selülitli bıngıldak teyzeleri, vücudunda bilmem kaç bin tane kılı olan dayıların halaylarını, yaşı daha 16 larda olan ergenlerin özürlü hareketlerini görmeyeceğiz artık reklamlarda. X gitmeyeydi iyidi ama. Neyse. Bir karar.
Dış mihraklar bizi bizden daha çok seviyor.
hiçbir şey anlaşılamamış karar. kim kime hangi konuda ambargo uygulamış ? hiçbir şey çıkartamadım.
Güzel gelişme.
doğru mudur değil midir emin olamadığım durumdur, muhtemelen x ve tiktok'un çekilmesi baya olay yaratır.

hem çekilmek derken neyi kastediyorlar? wikipedia gibi erişemeyecek miyiz yani?

ben pek inanmadım açıkçası, 29 nisan'da göreceğiz kapanıyor mu kapanmıyor mu diye.
Bize vergi vermek istemiyorlar.. çünkü kafalarında, birinci derecede önemli ülkeler arasında değiliz.. bunun nedenleri şu olabilir:
- politik güçsüzlük..
- uygulamaların ücretli üyelik sayısının ülkemizde düşük olması,
- dünya çapında ilgi toplayacak ünlü sayımızın düşük ya da sıfır olması,
- kullanıcıların düşünce yapısının bu platformların politik çıkarlarına hizmet etmemesi,
- ortada başka pazarlıkların dönmesi, siyasal iktidarların bu platformlar üzerinde kontrol sağlama amacı,
- platformların yeni vergilendirmeyi kabul etmesi, iktidarların ise geriye dönük vergilendirme talep etmesi…

Ben mesela 6 başlık mı saydım, herkes üçer taneye razı olur, konu da kapanır, diye düşünüyorum…

Ama çekilme tehditleri bir işe yaramaz. Şu anda bize bir faydaları yok ki, neden mahrum olacağımız yönünde bir tehdit oluşturabilsinler ki?
internette araştırmama rağmen nasıl bir ambargo uygulandığına dair hakkında habere ulaşamadığım karar. anlaşılamamış ambargodur.