bugün

snooker da en yüksek skordur. oyuncu oyun boyunca tüm topları kırmızı ve siyah sırasıyla deliklere göndermesi ile masayı temizler. fakat çok zordur. 147 yapan oyuncu ayakta alkışlanır hakem ve rakibi tarafından tebrik edilir.

(istisna: rakibin faul yapıp ceza puanı almasıyla 147 den daha yüksek skor alınabilir fakat şimdiye kadar sadece bir kez gerçekleşmiştir.)
147 yi geçme imkanı ceza puanlarıyla mümkündür fakat snooker da en yüksek seri 147 dir. bu alanda ronnie o sullivan ın 5.12 lik 147 si, benim için en değerli 147 dir.
(bkz: alfa romeo 147)
sıra dışı otomobiller üreten alfa romeo otomobil üreticisinin bir modeli.
iett'nin şahintepesi- avcılar arası ulaşımı sağlayan hattı.
geçen hafta world open'da sullivan'ın hiç acımadan yaptığı şeydir.
edit: uyarı üzerine düzeltme.
milli eğitim bakanlığının 1 mart'ta uygulamaya koyacağı telefon hattıdır. okullardaki taciz ve şiddet olaylarından, sbs, sınav ve eğitim sistemine kadar pek çok soruna çözüm olabilecek bir hat olması hedeflenen "meb iletişim merkezi - alo 147" hattı, şikayetlere üç gün içerisinde cevap verecek.
dünyanın en hızlı 147 si rocket lakaplı ronnie o sullivan tarafından yapılmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=McThDshEgU0
milli eğitim bakanlığı iletişim hattıdır. kullanıma açılmıştır. çalışmaya zorlanan kızlar arayıp okumak istiyorum dediğinde yardımcı olunacak mı merak konusu. umarım olabilir...
avrupa birliği tarafından finanse edilen, tanıtım filmi bile avrupa birliği'nin mali desteği ile çekilmiş olan meb çağrı merkezi telefon numarası. avrupa birliği'ne karşı olanlara duyurulur.
meb in iletişim numarasıdır.
az önce aradım, annemin öğrencilerinin e-okul giriş bilgilerinde sıkıntı var diye.
kadına diyorum sayfa bağlanmıyor yoğunluktan mı? chrome dan, mozilla dan her yerden deniyoruz diyorum.
kadın bana kpsk hanım az sonra sizi yetkilimize bağlayacağız bizimle bilgilerinizi paylaşır mısınınz? diyor.

ulan salak o karneler cumaya basılacak hala daha bilgi diyor.
kısaca, boş boş adamların merkezden bağlandığı hede!
işe yaramaz, sorun çözmez, faturayı kabartır anca.
Kamu spotu dönen meb iletişim numarası.
snooker'da maximum break de denen ulaşılabilen en yüksek skordur. tarihte sadece 109 kez gerçekleştirilebilmiştir. Sonuncusunu 4 aralık 2014'de kuzuciğimiz, roketimiz Ronnie o sullivan gerçekleştirmiştir. sonuncusu dahil 2 tanesine canlı tanık olduğum olduğum için kendimi çok şanslı saydığım doğrudur. Ronnie 13 tane 147 ile bu alanda da liderdir, genius'tur. ben demiyorum adamlar diyor tarih de diyecek.
çok çok basit bir soruma dahi cevap veremeyen bir de üzerine karşıdaki kişinin ses tonu itibariyle başımı ağrıttığı milli eğitim Bakanlığı'nın iletişim numarası.
Ronnie O'Sullivan'in soyadi olmasi gereken sayidir.
meb'in iletişim numarası.
ama daha çok "öğretmen şikayet hattı".

öğretmen %100 haklıdır demiyorum; ama artık eski itibarı da kalmadı her meslek gibi. bu ülkede odasına girilip bir savcıya suikast düzenlenebiliyorsa artık "meslek itibarı"ndan bahsetmek çok da anlamlı değil.
"öğretmen koşulsuz haklıdır" diyen veli ve öğrenciler çok azaldı.
"eti senin kemiği benim" , "gerekiyorsa döv hocam" diyeni de duydum; okuldan tasdiknamesini aldığı halde öğretmeni görünce hâlâ sigarasını saklayanı da gördüm, okuldan naklini aldırdığı halde 2 yıldır kesintisiz arayanı da...ama bir yandan söylemediğin sözlerin dahi söylenmiş gibi yansıtıldığını da... öğrencilerin bazılarının lafları çarpıttığını da...
alt kademelerde velilerle mücadele ederken üst kademelerde daha çok öğrencinin kendisiyle..

atanacak olan öğretmenlere tavsiyem...olabildiğince sinirinize hakim olun. mesleğin güzel ve olumlu yanlarını görmeye çalışın. hiçbir veli ya da öğrenci "147 yi ararım" diye sizi tehdit etmesin. bağırmayın, çağırmayın, kötü söz çıkmasın ağzınızdan. şimdi özelliklerde üst kademelerde öğrenciler telefonlarıyla kayıt altında...gerekiyorsa bazen mecburen dersten taviz vereceksiniz, ama kendinizi korumayı bilin. inanın, birkaç öğrencinin aklında bile yer etseniz ölene dek sizden mutlusu olmaz. hepsini kurtaramazsınız, size elini uzatanlardan geri durmayın ama...
gereksiz bir hat daha. bik bik bik bunlar yönetmelikte yazıyormuşmuşumuş. amınıza koyayım ya.
şahintepe - avcılar iett otobüs hattı.
şahintepe - avcılar iett otobüs hattı. bölgedeki yoğun hatlardan biridir ve otobüsleri genellikle körüklü olur.