bugün

Bende çok merak ettim. Ve tarihte 14 ağustos olaylarına baktım. Açıkçası enterasan şeyler var...

14 ağustos 2001 de Akp kuruldu.

1974 de kıbrıs barış harekatında Ingilizler ve yunanlılarla anlaşamayan türkiye nin, Türk birliklerine kıbrısa ikinci müdahalesinin emrini vermesi ve aynı gün tsk nın lefkoşa ya girmesi.

Aynı zamanda Atlantik sözleşmesinin ingiltere ve amerika arasında imzalanıp yayınlandığı tarihin yıldönümü.

Sözleşme maddeleri aşağida. Ayrıca Self determinasyon maddesini türkiye de doğal olarak kabul etmiştir bm üyesi olarak.

"II. Dünya Savaşı sırasında, ingiltere Başbakanı Winston Churchill ile o sırada henüz savaşa girmemiş olan ABD'nin Başkanı Franklin Roosevelt arasında Kanada açıklarında bir savaş gemisinde yapılan ve beş gün süren görüşmeler sonucunda 14 Ağustos 1941'de yayınlanan ortak bildiri. 8 maddelik bu bildiri bir bakıma Wilson'un 14 noktası'na benzemektedir. Bu bildiri ile A.B.D.'nin tarafsızlık politikasını terk ettiği açıkça ortaya çıkmıştır. Bildirinin maddeleri özetle şöyledir: i.Savaştan sonra toprak kazanılmayacak

ii.ilgili halkın onayı alınmadan toprak değişikliği yapılmayacak,

iii.Uluslar kendi geleceklerini kendileri saptayacaklar (self-determination),

iv.Uluslararası işbirliği gerçekleştirilip geliştirilecek,

v.Temel hammaddelerden eşit biçimde faydalanılacak, vi.insanlar korku ve açlıktan kurtarılacak vii.Açık denizlerde ticaret serbestliği gerçekleştirilecek,

viii.Mihver devletleri silahtan arındırılacak ve savaştan sonra topyekün silahsızlanmaya gidilecek.

Bu maddeler daha sonra Birleşmiş Milletler Andlaşması'nın içine de alındı."
Ayıptır . Öyle bir sey olursa bende sokaktayım.

Yerim örgütlerini.
fetöcü şerefsizlerin halka korku sarma amaçlı provokasyonlarına malzeme olan tarih.
korkmayın arkadaşlar.
yakınlarınıza söyleyin onlar da korkmasın.
bunların yapabileceği tek şey tweet atmak ve video yayınlamak olacaktır.
başka bir şey olmaz.
(bkz: 14 ağustos ta rahat olun geniş takılın/#33528216)
akp yusuf yusuf. ama ulkeye biraz demokrasi geldi ulan.
Belkide büyük terör olayları olabilir. Buda bir ihtimal. Herşey beklenir bunlardan. illa darbe veya devlet içinde birşey olacak diye bakmamak lazım.
(bkz: 14 ağustos bm aziz agustin tanrı krallığı ve zaman)
Türkçe olimpiyatları yapılır. Başka da cacık olmaz.
ateş olsan cürümün kadar yer yakarsın ulan!
maya takvimi bitti bu başladı hadi bakalım.
15 ağustos pazartesi sendromunun arefesi.
belge, kaset vs internet üzerinden yapılabilecek bişey olabilir.

millet öylesine öfkeli ki, hiç kimse şuan darbe marbe yapamaz.

ben olayın aktrol operasyonu olduğunu düşünüyorum.
(bkz: dünya hiç bi sikim olmama günü)
Belge yayınlasa nolur darbe yapsalar nolur? Onlara mı inanacak bu millet. Tayyip hırsız dediler bir Allahın kulu da inanmadı. Ha istismar edenler çoktu ama onlar da artık bu söylemleri bıraktılar. Belli ki bunlar sadece yalan söyleyen lanet insanlar . kimse bunlara inanmaz. Yalancı çoban çünkü feto
bir bok olmayacak. diğer günler gibi sıradan bir gün olacak. net.
bişey olacak beklentisiyle gerilmemek gerektiğini unutmayın, pazar günü önce güzel bir kahvaltı yapın içinde bal kaymak olan, bal kaymak önemli, sonra dışarı çıkıp keyfini çıkarın diyeceğim tarihtir.
2. Darbe girişiminin beklendiği tarih.

Tarihi belli darbe mi olur meka.
Bi bok olmayacaktır. insanları terörize edip korkutmak tek amaçları. He allah korusun birşey olursada ilk uçakla pensilvanya' ya gider o zat-ı muhteremin validesini üzerim. Direksiyon sınavım var lan benim. O ehliyet için 1750 tl verdim ulan.

Tanım: güneşli bir gün olacaktır.
bir şey olacağı yok abicim hadi dağılın.
feto gibi çavuşlar bundan sonra ancak dönüp götünü avuçlar. o degilde, 14 yıldır adamı palazlandırırken iktidar olmak icin adamı maymuncuk gibi kullanırken adamın gücünü, çapınıda gayet iyi öğrenmişsindir. hatta ulusalcılarla beraber adamı kucağa alacağın tarihi bile kendin seçmişsindir. simdi bütün iktidar, medya gücünle halkı hep tetikte, meydanlarda bekletiyorsun, 14 agustosta bir sikim olmaz ama sonrasında feto gibi bir belayı yenen büyük başkan ortaya çıkacaktır.
fetocular yüzünden o çok sevdiği mesleğinden olan biri olarak söylüyorum kalkışma olmaz. o iş bitti, bir atımlık barutları vardı o da götlerine dolandı. 14 ağustosta ne pislik yaparlar bilemem ama türk milleti erdoğana destek çıkmalıdır. hedef şaşırtmada olabilir, ancak belge ortaya atabilirler tabi bizlerde bu iftirayı yemeyiz. sıkıntı yok...
bir halt olmayacak tarih
bir önceki gün beşiktaş'ım süper kupada cincona çakacağından mütevellit huzurlu bir şekilde uyanacağım gün.
az önce ana haber bülteni'nde melih gökçek'in açıklamasını izledim (ben itibar etmeyiniz diyeceğini sanarken aynen şunları aktardı):
iki ihtimal var. birincisi:
- montaj kasetler ortaya çıkarılacak.
ikincisi:
- deprem uyarısı.
zaten 14 ağustos'a da yaklaştık. bakalım görücez.
Hiç bir sikim olmayacak gün.
şirince köyünün dolup taşacağı gün olabilir. bugünden yola çıkabiliriz.