bugün

mustafa kemal'in kara harp okulu'ndaki öğrenci numarasıdır.

(#1378442)
asla yeni bir ogrenciye verilmez bu numara kara harp okulunda. yilliklarinda 1283'e sira gelince buyuk onderimiz'in resmi bulunur.
harbiyeli mustafa kemal'lerin buluşma noktası.
http://www.1283.web.tr
--spoiler--
içimizde.
--spoiler--
her sene mezuniyet öncesi harp okulu komutanı kurmay albay(kendisi genellikle gelecekte genelkurmay başkanı olur), "şimdi geleneksel harp okulu yoklamasını yapacağız" der ve saymaya başlar.

+1280
-burda
+1281
-burda
+1282
-burda
+1283
-içimizde(hepbir ağızdan)

denir ve biter.
yusuf suresi 12 83
"egonuz sizi bir işe sürüklemiş. Bana düşen artık güzelce sabretmektir. Olur ki ALLAH, bana onları topluca getirir. O, Bilendir, Bilgedir," dedi.
içimizde... her ne kadar çeşitli yalanlarla içimize el uzatmaya cesaret eden eskiden bazı şimdi pek çok densiz olsada herzaman içimizde. ne kadar ısrar ile el uzatsalar o kadar inatla içimizde...
Her yıl takvim 13 Mart ı gösterdiğinde Ankara Dikmen sırtlarındaki Harbiye' de bir tören yapılır.

Bu törene damgasını vuran bir yoklamadır. Yoklamayı yapan komutan 1281 dediğinde, 1281 apolet numarasını taşıyan Harbiye' li ayağa kalkarak, Burda karşılığını verir, 1282 denildiğinde de aynı şey tekrarlanır. 1283 numarası okunduğunda ise, salonu dolduran Harbiyelilerin tamamı ayağa kalkıp tok ve gür bir sesle bağırırlar: iÇiMiZDE ... O an insanın tüğlerinin diken diken olduğu andır.

1283, Atatürk' ün Harbiye deki apolet numarasıdır.

içimizde diyerek bağıran bu genç subaylar yurdun dört bir yanından gelen vatan evlatlarıdır. Yurdun dört bir yanı lazı, çerkezi, kürdü hep bir arada içimizde diye bağırırlar bu bağırış öyle alalade bir bağırış değildir. Bir seranomi hiç değildir.

Tüğleriniz diken diken oluyor: http://www.youtube.com/watch?v=o_vWyd8xwRM
1283 sayısını ele alalım...

dıştakileri görmezden gelin elde edeceğimiz sayı 28 dir...
bütün rakamları toplayın 1+2+8+3=14...
sıradaki işlem 28/14=2...***

ortadaki sayıları görmezden gelin elde edeceğimiz sayı 13 tür...
13 ün rakamlarını toplayın 1+3=4...***

hepnizin anladığı üzre * akşamki maçın skorunu tarih bize söylemiştir, maç 4-2 bitecektir ama kim yener bilinmez *

(bkz: devlet bahçeli den inciler)
mustafa kemal'in harp okulundaki yaka numarası değerlidir.
yeni bir yazar. hoşgelmiş.
--spoiler--

içimizde !

--spoiler--
içimizde!
(bkz: içimizde)
Bu başlık altına yazanların bir çoğu o geleneksel yoklamaya katılmıştır.

Alay kıdemlisinin yaptırıyordu. Bizden sonra da değişmemiştir diye düşünüyorum.

Genelkurmay başkanı da geliyordu.

Ayrıca 13 mart tiyatrosu da bu gün yapılıyordu.

Saygılar sunuyorum azizim...
tüm harbiyeliler'in aynı anda ayağa kalkarak, "içimizde" diyerek andıkları Harbiyeli Mustafa Kemal'in okul numarası olan.