bugün

bittikten sonra salonda çıt çıkmayan film. herkes adeta donmuş, o uzun zamandır yapması gereken muhakemeyi yapıyor. çıkışta, filmi izleyenlerin kenarları kızarmış gözlerini görmenin gururunu yaşamak için bile gidilir.
harika.
insanın tüylerini diken diken yapan, bir yandan izlerken bir yandan boşuna öldünüz, sizin savaşla vermedikleriniz şimdi milletin haberi olmaksızın satılıyor dedirten ve iç çektiren harika ötesi, muhteşem film.
Van da sınıra cephane taşiyan 12-17 yas arası 120 çocuğun hikayesini anlatan bir film.filmin konusu senaryosu gayet iyi ama çekimi pek iyi olmamiş ,ekran bazen sarımtırak bazen daha açik bir renk oluyor bu da filmin görüntü kalitesini düşürüyor.Lakin film konusu itibariyle insanın duygulandırıyor,düşündürüyor,ve bu vatanın kolay kazanılmadiğini bir kez daha hatirlatiyor.Gerçekten izlenmesi gereken bir film.
özellikle ikinci yarısındaki sahneleriyle ve müziğiyle insanın içine işleyen, vatan sevgisini körükleyen ve insanı hem gururlandıran hem de utandıran, mutlaka izlenmesi gereken film.
olağanüstü güzellikte bir filmdi, benim gibi ağlamaya meyillilerin sinemada seyretmesini tavsiye etmiyorum. gösterim bittikten sonra alın dvdsini oturun evinizde seyredin.

yalnız filmden ziyade üzücü olan, çocukların değil de artık ununu elemiş eleğini asmışların izlemeye değer bulması.
çocukların kayda değer bir film olarak görmemesi, şu sıralar gösterimdeki daha çok eğlencelik güldürmelik filmleri tercih etmesi, hatta bu filmden kat i suretle haberdar olmaması.
ben izlemişim o izlemiş şu izlemiş ne değişir, önemli olan çocuklarımıza geçmişte nelerin yaşandığını, ne badireler atlatıldıktan sonra bu günlere gelebildiğimizi, geçmişte nasıl vatanperver olduğumuzu anlatmak değil midir?

ek olarak belirtmeliyim ki; büyük çoğunluğun kardeşleri dostları ermenilerin, hocalı da yaptıkları katliamın yıldönümünde izlemiş olmam kaderin cilvesi herhalde.
her izleyeni derinden etkileyen, hele ki su gunlerde birseyleri hatırlamak unutmamak adına herkes tarafından kesinlikle izlenmesi gereken muhtesem bir film.
kostümler ve oyunculuğun oldukça vasat olduğu film.

yönetmen genel olarak filmin içerisine çekememiş seyirciyi. kendisini milliyetçi olarak tanımlayan bir insan olarak; evet bir iki yerde hıçkıra hıçkıra ağlayasım, "durun lan bende geleyim" diyesim gelse de, genel olarak vasat bulduğum bir film. oyuncular çok güçlü, ama oyunculuk kötü; faturayı yönetmene kestim aklımca.

ermeni çeteleri ise sanki 1970 li yılların cüneyt arkın filmlerinden fırlamış gibi. kostümler o kadar kötü, oyunculuk bu kadar mı rezalet olur be kardeşim.

çok önemli sahneler hemen bitiverirken gereksiz ayrıntılar üzerinde fazlaca durulmuş.

gene de bu tarz filmlere gidilip destek verilmeli diye düşünüyorum.
yeni izleme fırsatı bulduğum, izledikten sonra gözlerimin kenarındaki kızarıklıkların 2 saat geçmediği, adlarını bile bilmediğimiz 120 kahramanımızın anlatıldığı duygusal film. herkesin izlemesi gereken filmlerden.
ayrıca dikkatimi çeken bi unsur; recep ivedik'te insanlar yer bulamıyorlar, 10 seans oynuyor. 120 filmiyse 2 seans oynuyor. böyle filmelrin daha çok reklamının yapılması gerek. gidin görün. gülmeye ihtiyacımızın olduğu bu günlerde recep abimizi de izleyin ama 120 yi de es geçmeyin.
--spoiler--
karlara yazılmış gerçek bir destan
--spoiler--
mutlaka gidilmesi gereken bir film.filmi fazla deşifre etmek istemiyorum ama savaşla ilgli olup pek duyulamamış bir olay olması herşeyi açıklıyor sanırım yapılmamış birşey yapılmış bir ilk olmuşda denilebilir savaşın önplanda aktarıldığı bu film; gidilesi, görülesi, ağlanası bir film ...cansel elçin ve burak sergen oyunculuklarının doruğuna çıkmışlar...
120 gencin hikayesini anlatan film.
121. olsaydım dedirten film.
elde avuçta kalan son cephaneyi götürmek için yola çıkan 12-16 yaşları arasındaki 120 gönüllü çocuğun dönüşte fırtınaya yakalanarak büyük kısmının donarak şehit olduğu, Van'a dönmeyi başaranlarında bir kısmının hastalıktan öldüğü, toplam 98 çocuk şehidin hikayesini anlatan acıklı denmeyecek kadar dokunaklı tam kıvamında izlenesi film.
karşılığında çekinmeden atom bombası atarak milyonlarca insanın ölmesine sebep oldukları halde Pirl Harbour'ı en az 100 değişik filmle beynimize kazıyan Hollywood'lu arkadaşlara nazaran tarihimizle ilgili çok az şey bildiğimize karar verdiğim özel bir film.
daha başından müzikleriyle insanın içine işleyen, devam ettikçe hüngür hüngür ağlatan
salondan kıpkırmızı ve ağlamaktan şişmiş gözlerle çıkmama neden olan film.
defalarca izleyenlerin bile gözyaşlarını tutamadığı, izledikten sonra kısa süreli bir sessizliğe ve düşünme haline neden olan film. cephane taşımaya giden abisine nolur gitme diyen kız çocuğunun sahnesi belki en etkileyici sahnelerden biriydi. *
(bkz: 300)
gidin bu filme,
görün ne acılı bir milletiz... görün.. göründe böylesi atalara sahipken ne hale geldiğimizden utanın...
varamaz artık diliniz üşüyorum demeye,
saçma sapan insanların arkasından gözyaşı dökmeye...
görün neymiş acı,
millet ne imiş görün!
bırakın kaç milyon dolara çekilmiş, bilmemne filminden daha mı iyiymiş...
orada anlatılmaya çalışılanı anlamaya çalışın sadece.
hissedin...
hemde öyle bir hissedinki,
dışarı çıktığınızda üşüyorum demeye varamasın diliniz...
gurur duyun, layık olmaya çalışın,,,
gidinde külçe gibi olsun yüreğiniz acıdan.
gidin bu filme...
bu filmde emeği olan herkesi burdan ayakta alkışlıyorum.önlerinde eğiliyorum saygı ve minnetle.
daha iyisi icin
(bkz: salo o le 120 giornate di sodoma)
alman coban köpeginin üst uyluk kemigiyle alt uyluk kemiginin birlesme acisidir.
avustralya'daki ermenilerin baya bir canını sıkmı$ film.

http://www.yenicaggazetes...r/haberdetay.php?hit=6764
avusturyada yayınlanması konusunu duyan ermenilerin tüylerinin diken diken olmasına neden olan ve yayınlanmaması için ellerinden geleni yaptıkları film. vardır bir hikmeti.
konu itibari ile oldukça etkili fakat anlatım olarak oldukça vasat olan filmdir. özge özberk in oyunculuğuda cabası. ne o öyle donuk donuk ruh yok kadında ya.
3 ü bir yerde arabesk grubu.
>100
<200
Calculus with Analytic Geometry dersi*..
(bkz: sınav öncesi oturup çalışmak yerine entry girmek)