bugün

Turkcell Superonline fiber kablolar sayesinde sağlanacak hız.
aylık ücreti 1.000 tl'dir. Evine bağlayan var mı acaba.

ekleme: lan cidden fiyatı bu,aç sözleşmeye bak.
2.günden sonra artık acaba ne indirsem? diye düşünürken filozof yapıcak internet hızıdır tabi eğer download limiti az olmadığı sürece.
evlere değil genellikle toplu alanlara bağlanan internettir. üniversite internet cafe vb.

sürüsüne bereket bilgisayar ipad telefon aynı anda girince hızı "bu kadar" düşüyor:

görsel
görsel
1 gb lık dosyayı 8 saniyede
10 gb lık dosyayı yaklaşık 1.5 dakikada
100 gb lık dosyayı 12.5 dakikada
1 tb lık (1000 gb) dosyayı 2 saatte indirebileceğiniz rekor hız.
ilk gün interneti komple indirip, ikinci gün indirecek bi'şey bulamayacağımız hızdır.
6gb kotalı tarife olduktan sonra tadından yenmeyecek hızdır.

edit: başlığı ben açmışım yaa la. duygulandım şimdi.
japonya'da 70 dolara kullanılabilen internet hızıdır.
Gün gelecek ayağa düşecek internet hızıdır. Çevirmeli ağdan 56k dan yetişen nesiliz. Bekleyip o hızları da göreceğiz.
türk telekomun 1115 liraya, superonline'ın 999 liraya fiyatlandırdığı bağlantı hızı.
Kivilife Dötüne koyayım senin çok büyük küfür değil tabi ki. En azından benim için. Siktir git lan burdan, siktir giiiiit.
türktelekomun verdiği 2mbit upload hızıyla bi boka yaramayacak internet.
Upload hızım 0.3, download 200 kb. Bil istedim. Sorun para değil aylık 90 tl ödüyorum ama altyapı yokmuş adsl mecburen. Adamlar tekelleştirmişler bu olayı ve umurlarında değil. fuck ttnet.
her 1 megabaytı 1 ₺ dir...

bu superonline
görsel

bu da turktelekom
görsel
yamuluyorsam düzeltin ama bunun için gereken alt yapıyı destekleyen ilçe sayısı bir elin parmaklarının geçemez diye tahmin ediyorum.
romanya'da türk parasıyla 39 tl dir.
https://m.uludagsozluk.com/e/39032891/
Bizim apartmanın alt yapısı uygunmuş. Çocuklar geldiler abi bele bele diye. Vodafona gecmiştim bir kaç ay önce oysa.

1000 i duyunca içimden "ziktir lan adam mı kandırıyonuz?!" Demedim diiil.

250 tl bu durumda çok da değil. Cayma götüme kaçmazsa du bakalım.

Tecrübesi olan varsa yazsın millete bi hayrı olur.
bir bilgisayar muhendisi olarak merak ettigim birsey var. 1000 mbps lik bir internete ne icin ihtiyac duyar insan?
nasa merkez binasini sizin apartmana fala mi tasidi?
Bu ayni saatte 800 km hiza cikabilecek araba motoru gibi birsey. Motor cikarda, o surate cikabilecek lastik mi var, yol mu var, benzin deposu mu var, sofor mu var...vs.vs?
Daha şimdi bağlandı. 4k youtube tıkladım akıyor.
260 küsür, teknisyenler yılbaşı iyi zam yer diyor. Bilginize.