bugün

şaşkınlıkla izlediğimiz maç olmuştur.

beşiktaş eze eze yenememiştir...

(bkz: fenerbahçeliyim)
malca bir şekilde 2 puanın yitirildiği ve şampiyonluğun salakça kaybedilmesine neden olan maç olmuştur.

bir beşiktaş taraftarı olarak maç sonucuna baktığımda şoke oldum. fikstür açıklandığında bile bu maçın kenarına üç puan yazmıştım ki maç öncesinde gaziantepspor'un durumu ve beşiktaş'ın şampiyonluk yarışı düşünüldüğünde 3 puan neredeyse garantiydi.

yalnız bu maçtaki kaybedilen iki puanın nedeni sene başından beri beşiktaş'ın içinde bulunduğu maçı koparamama kompleksinden kaynaklanıyor. beşiktaş favori olarak çıktığı hemen hemen her maçta 1-0 öne geçmesine rağmen maçı koparamayarak son dakikalara hep sıkıntılı girmiştir. bu maçta da bir çok pozisyona girmesine rağmen yine farka ulaşamamıştır ve neticesinde 1-1 berabere bitmiştir.

sözün kısası bu maçla beraber kanaatimce şampiyonluğu kaybetmiş ve avantajı ezeli rakibi galatasaray'a devretmiştir ki galatasaray da dün oynanan maçta mersin idman yurdu'nu 1-0 yenerek avantajını sürdürmüş ve hatta avantajını yukarılara çekmiştir.
dünən gaziantep'lə olan oyunu şərəfsiz tolga özkalfa tərəfindən rəsmən katledilmiş, çilə çəkən taraftarın şampiyonluq ümidləri də baltalanmışdır. dembanın penaltısını vermədi, serdara edilən faulu vermədi ( ki antep gol atdı o pozisyon sonrası), kornerimizi vermədi, taça çıxan top və s. və s. üstəlik anteplilər ürəyləri istəyən qədər əlləriylə oynadılar topu, kart filan da çıxmadı.
sonra çıxdı anasını siktiyimin şərəfsizi açıqlama verdiki, bu pozisyonların heçbirin görməmişəm.

bilicdə də günah var, oyunu oxumağı bilmir adam, olcay vasat ola ola əl çəkmədi ondan dünən. cenki gec saldı oyuna. ən yaxşı oynuyan tolgay idi, onu çıxardı.

oyuncularımızda da günah var. mutlak gol pozisyonlarından yararlana bilmədilər.

vedat okyar deyib ki, "sen beşiktaşsan gerekirse hakemi de yeneceksin". yəni o hakem səni şampiyonluqdan etmək üçün ayarlanıb. sən ne yap et topla bərabər onu da sox qapıya.

birdə bizim takımda bal yoxdu a kişi, bal. oynadığı futbol bir pox olmuyan galatasaray balı sayəsində alır puanları. fener zaten malumumuz.

beşiktaşlılar olaraq ən çox eşitdiyimiz şey oduki, "beşiktaşlılar hər oyun hakem kararlarından dert yanırlar". beşiktaşa edilənin 1000-də biri onların takımlarına edilsə üsyan çıxararlar. və indiyə qədər hansısa takımın oyununun hakem tərəfindən bu qədər katledildiyini görməmişəm, nədə görməmişik.

və sonda, əsas olaraq demək istədiyim oduki, şampiyonu belirliyiblər artığ, biz boşuna oynuyuruğ. ama biz beşiktaşı sevirik sonuçta, şampiyonluqları, kupaları yox. varsın bu il də olmuyaq şampiyon.
(bkz: beşiktaşın yerine diğer büyükler olsa olacaklar)
Sonucu hayırlı olan maç. Hehe.
(bkz: ) bu kez müthiş sol ayağamlan yapıştıramadım
açık ve net şekilde hakemin katlettiği maçtır. buna zaten alıştık...

alışık olmadığımız nokta, yhaa fenerbahçe şampiyon yapılacak siktiim hakemi puşt federesyon :(( diye ağlayan koyu orospu çocuklarını göremiyoruz bu maçın yorumlarında, gerçekten çok ilginç..

Neredesiniz lan?

Çıkıp söylesenize, sövsenize her zamanki delikanlılığınızla...

neredesiniz?

çıkarın kafanızı kumdan..
"ışıkları açsalar da karanlıkta oynamasak!sahada rakipten başka kimler var onları da görsek!"

Beşiktaş'ın şampiyonluk yolunda sendelediği maç.
Anteple berabere kalmamızın ardından şampiyonluk ümidimi tamamen kaybetmiştim çünkü galatasaray'ı yensek bile fenerbahçe puan kaybetmez diye düşüyordum ancak şimdi fenerbahçenin fikstürüne bakınca puan kaybetme ihtimalinin yüksek olduğu 2 maçını gördüm başakşehir ve erciyes maçları . Eğer biz geri kalan maçlarımızı kazanırsak ki ben arenada gs'yi yenebileceğimize yürekten inanıyorum şampiyonluk şansımız hala devam ediyor . Ama şans bize ne zaman güldü ki bu sene gülsün gs yi yeneriz fb puan kaybeder ama biz yine son maçımızı kaybedip şampiyonluğu veririz .
galatasaray maçını ölüm kalım maçı yapan maç.
insana yazıklar olsun dedirten maç.

ha maçın hakkı bu muydu, değildi. sen o kadar pozisyon kaçır, o kadar top oyna sonra berabere kal. ama tabi adamlar kapandı yemediler, sonuçta adamların yatacak halleri yok. sen gaziantep gibi bir takıma gol atamıyorsan zaten yazıklar olsun sana. kaldı ki ligin en az gol atan takımı, bir de adamlardan içeride gol yiyorsun.

öncelikle biliç'e gelelim. kendisi dinamo zagreb'i yönetse, o vasıfsız hırvat liginde küme düşürür. bir adam bu kadar mı kötü futbol oynatır, bir adam bu kadar mı kadro kurarken hakkı gözetmez? günay diye bir kaleci var, biz bunu ancak herkes sakat olunca görüyoruz. oynatsana ulan adamı. sivok sakat değilken kaç maç oynamış? cenk tosun niye hiç oynamıyor, amına koyduğum yerinde adam hemen her maçında gol attı. mustafa iyi giderken ne sikim yere yine takımdan kesildi. takımda koşmayan adamlar var, onları götümüze mi sokacağız, niye 90 dakika sahadalar?

gelelim demba'ya. afrikalı futbolcularda genel olarak olan ahlak sıkıntısı kendisinde de var. herkes farklı şekilde dışa vuruyor bunu, kimisi yere yatıyor kalkmıyor, kimisi milleti biçiyor, kimisi yalandan yere penaltı almaya çalışıyor, bu arkadaşta ise mücadele etmeme olarak var. ulan sen önüne düşen topa bile zıplamıyorsun, katar bile almaz seni.

gökhan töre sezon içinde takımı taşıdı, buraya kadar gelmemizin aslan payı kendisindedir, kredisi sonsuz.

olcay çok iyi niyetli, ama olmuyor yani usta. bu sene hem çok formsuz, hem de ne olduğu belli olmayan işler yapıyor. kendisinin oynaması pek gerekli değil.

motta bazen bizi pişman etse de genelde yarrak gibi oynuyor. garip garip hatalar ne yapacağı belli olmaz.

tamam gaziantep kapandı, ligin açık ara en ahlaksız takımıymış, teknik direktörleri muhtemelen maçtan önce yemlenmiş ama sen antep'i yeneceksin.

tolga özkalfa sana gelecek olursak, inşallah bir daha türkiye'de bırak maç yönetmek çöp bile toplayamazsın. işini yapmayana, hak hukuk gözetmeyene ekmek yok. allah ıslah etsin hepinizi.

ayrıca bunlar bahane değil şampiyon olacaksan yeneceksin, sen ne fenersin ne galatasaray seni hakemler kollamaz.

bir de şu lige afrika'dan oyuncu alınmasın.
Galatasaraylılar halen ligin taa ilk yarısında verilmeyen taçdan bahs ediyor abi bunların oynayacağı bi kreş bebekler ligi yok mu bu kadar zırlaklılık yok bahaneler artık trajikomik bile olmuyor sübjan bile güler, o macdada yinede yenmişlerdi.
şöyle bir beşiktaş şampiyonluk yarışında iken bursaspor'un, trabzonspor'un bu yarıştan ayrı kalmasının sebebi iyi sorgulanmalıdır. hee eğer ''bana ne yaa'' diyorsanız, bir şarkı hediye edeyim sizlere; ''şampiyonluk yarınlara kaldışlhkl...''

(bkz: 10 mayıs 2015 beşiktaş gaziantepspor maçı/#27645112)
bir gsli olarak fenerin sampiyonluk hayirliolsun diyorum.
Şimdi besiktas'a düşen galatasaray'dan puan almak..gerisini webo halleder, iyi geceler..
beşiktaşın yine beşiktaş olarak farkınını konuşturarak en yakın rakipleri son dk larda galip gelirken son dk da neredeyse golü yiyip mağlup olabileceği maçtır.
herhalde topun 2 dakika oyunda kaldığı olmadı. sürekli faülle durdu. antep gibi bir takımın maça asılmasını anlarım mücadele etmesini anlarım ama bu kadar sert oynamasının nasıl bir sebebi olabilir merak ediyorum.
zırvalayan şerefsizler; antepliler o kadar sert oynadılar ki bu sertlikte ve bu hakem yönetiminde sabaha kadar bile bunlara gol atamazdık ulan ne zaman bizim ayağımıza top gelse ölümüne girip kart bile görmediler 80 dakika. futbol yoktu sahada bildiğin dayak yedik ve hakemin net faul ve penaltıyı vermemesi cabası antepten daha 3 futbolcu futbol literatürüne göre kırmızı yemesi gerekirken sarı ile geçiştirildi ki ilk yarıda yemeleri gerekiyordu o sarıları. hakemin net bariz beşiktaşı harcama çabalarına değinmiyorum bile çünkü midemi bulandırdı artık bu sikik lig!
ligin ilk yarısındaki galatasaray fenerbahçe maçında fenerbahçe'nin attığı golü hatırlarsak hiç de evlere şenlik olmayan bir yardımcı hakemin görev yaptığı maçtır.
Beşiktaş seninle ölmeye geldik gulmekteeeeeennnn.
90+5 te antepin direkten dönen topuyla 1-1 berabere biten maç.
Bu nasıl direktue bos kaleye atamadı sikeci gaziantep.
kalkın bakayım o koltuktan babanız geldi maçıdır. sikerler.
1 -1 biten maçtır. galatasarayımızın şampiyonluğu hayırlı olsun.
Antep'in 90+5 te boş kaleye direğe vurduğu maç.

pozisyon nasıl oldu sorusuna gelirsek sik gibi serbest vuruş kullanan Beşiktaş'ın hatası.