bugün

kendi evinde estonya yı 7-0 yenen bosna hersek in galip gelmesi halinde 2010 dünya kupasına katılma hakkını elde edeceği karşılaşma. türkiye için söylenen matematiksel olarak her şey bitmedi tezinin gerçekleşmesi için bosna hersek in puan kaybetmesini dilediğimiz maçtır.
türkiye olarak bizim maçımızdan çok estonya'nın bosna'ya çelme atmasını beklediğimiz, 2010 güney afrika dünya kupası grup eleme maçı.
estonya'nın gol atmasının çok zor olduğunu varsayarsak bizim için en iyi sonuç 0-0 gibi.
bu maçtan medet ummak; karımı ben sikemedim, siz yapabilir misiniz? demekle aynı iştir. sen şu mahalle takımı bosnayı yeneme, ondan sonra sokak takımı estonyanın yenmesini bekle. vah türkiyem.
(bkz: umudumuz şaban)
(bkz: haydi çocuklar)
türkiye'nin estonya'nın eline kaldıgı karsılasmadır.vay anasını ne gunlere kaldık.ispanya'yı soylemiyorum bile.
(bkz: bizler inandık siz de inanın)

(bkz: yersen)
estonyalılara "dünya büyükse sizde büyüksünüz" desem gaza gelirler mi acaba dediğim dünya kupası grup eleme maçı.
ilk maçı 7-0lık skorla sonuçlanan 2. maçı bizim için kader niteliğinde olan bosna kazanırsa eğer o maçtan sonra başlayacak olan milli maçta hiçbir anlam bırakmayacak olan hatta seyredilmesini dahi engelleyecek olan maç. umarım estonya puan alır.

(bkz: rüyalar gerçek olsa)
bosna hersek'in rahat alacağı maçtır. 1-3 biter. estonya'nın vedad ibisevic, zvjezdan misimovic, edin dzeko üçlüsünü durdurabileceğini düşünenler varsa onlar için atletizm kurslarımız açılmıştır. anlamadığınız spor dalında ısrar etmenin bir manası yok. usain bolt ne biçim de koştu ama.
önemsenecek bir şey yoktur zira bosna hersek sittin sene o maçı alacaktır,bosna hersek kaybederse bikini giyerim.
ilk maçta 7-0 yenilen bir takımdan 70 milyonun galibiyet beklediği ironik karşılaşma.
en boktan maçır iddiacılara duyurulur. ama illa oynamak istiyorum diyosanız alt oynayın.
türkiye de herhangi bir kanaldan izlenebilcekmi bilmediğim maç.
Türkiye de FOX TV den canlı olarak saat 19:00'da izlenebilecek maç.
elin futboluyla dunya kupasina gitmek deyimini turk futbol literaturune gecirmeye aday karsilasma. tahmin ediyorum ki bosna maci alacaktir ve son mac oncesi fatih terim onuruyla istifa edecektir.
bir tarafta hiçbir kalburüstü topçusu olmayan, hiçbir iddaası olmayan estonya, diğer tarafta daha 1992 senesinde bağımsızlığını kazanan, futbolun afedersiniz ama piçlik dahil alfabesini bilen ve dünya kupasına katılmayı neredeyse garantilemiş, kadrosunda yıldız mertebesinde olmasada başta bundesliga olmak üzere saygı gören birçok ligde oynayan kaliteli futbolcuları barındıran bosna hersek, ve bu kadar avantajlı durumdaki bosna herseğin puanlar kaybetmesini bekleyen türkiye. çok güzel olabilecek bir senaryoyu bu hale getiren takıntılı fatih terimi ve birkaç istisna futbolcu dışında sahaya ruhunu koymayan, oynadıkları kulüplerin formalarını milli formadan üstün gören topçuları kınıyorum, yine brezilyayı destekleyeceğiz bu dünya kupasında ne yazıkki!
baskasinin seyi ile gerdege girmek icin dualar edilen mac. fatih terim kontrolundeki bu takimin basarisiz olmasi hakkidir ve bunu hak ettiler. bu rezaleti yasattilar ve bu damga ile yasamalari gerekir. fatih terim de cok takti ya belli zaten.

bosnali kardeslerimize basarilar diledigimiz karsilasma.
skoru ne olursa olsun fatih terim in istifa etmeyeceği karşılaşma.. umarım göt olurum..
10 ekim 2009 belçika türkiye maçı ile aynı saatte oynanmayan maç. uefa'nın programının esnek olması çeşitli durumlara göre revizelerin yapılabilmesi lazım. matematiksel olarak şans sürdüğü sürece aynı saatte oynanmalı böyle maçlar.

(bkz: el sikiyle gerdeğe girmek)

bosna'nın galibiyetiyle bitince, muhtemelen milli takımın belçika karşısında rezalet bir futbolla kaybetmesine neden olacak maçtır aynı zamanda.

ama olur da bir mucize gerçekleşir ve bosna puan kaybederse, millilerimiz farklı yenecektir belçikayı.

(bkz: kehanet)
bosna hersek'in kazanması halinde 10 ekim 2009 belçika türkiye maçı'nı izlememe sebebi.
2010 yazının milli takımsız ve çok buruk geçmesine sebep olacak olan maçtır.
bir yandan neden olmasın estonya kendi evinde 1 galibiyet 2 beraberlik alabilmiş bir takım, hem biz de moldova ya 5 atmıştık sonra ikinci maçta 2-2 berabere kaldık belki bosna da ilk maç 7 atmasının rehavetine kapılıp berabere kalır dediğim; diğer yandan bosna bizim milli takım gibi hatalar niye yapsın ki önemli maçta çıkar kazanırlar boşa umutlanıyorum dediğim maçtır.
8-0 bitecektir: bosna lehine...