bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    fr:chauffe-bain
    evlerde bulunan su ısıtıcısı
    elektrikli ve gazlı olmak üzere iki tiptir
    2 ... aabi
  2. 2.
    gazlı olanı sağlık açısından riskli , zehirlenmelere sebep olabiliyor.
    1 ... yıllaryılı
  3. 3.
    banyoda sıcak su problemini çözen, tüplü ve elektrikli türleri bulunan su ısıtma makinesi. tüplü olanlar ev içi kazalara ve ölümlere sebebiyet verir.
    1 ... asiti kaçmış kola
  4. 4.
    Gaz veya elektrikle çalışarak sıcak su sağlayan araç.
    ... sezensevdasi
  5. 5.
    kombiye alışmış biri için öcüden farkı olmayan eski teknoloji cihaz.
    -3 ... chilavert
  6. 6.
    eve çıkan öğrencilerin, çıkarken ilk olarak aldıkları alet, cihaz, vs. bu nedenle pek sevilmeyerek alınır **
    ... nickoless
  7. 7.
    aleksander şofben tarafından bulunmuştur.
    2 ... nickimicinotuzharfgerekiyormus
  8. 8.
    sıcak suyla duş alabilme, istediğin dereceye ayarlayabilme gibi imkanlar tanısa da; bunların da sınırlı olması hasebiyle bizleri ziyadesiyle üzmüş çevirgeçli gereç. şofbensiz daha iyiydi demiyorum, ama duş alınacağı zaman "hilmi sen giriyosun, 8 dakika 20 derecede yıkanıyosun. 5 dakika boş kalıp su birikecek. daha sonra ben girip 10 dakika 18 dereceyle yıkanacağım ki şakir'e su kalsın" diyaloglarına girmeye sebep olabiliyor.

ayrıca kimi zaman aşka gelip suyu otomatik olarak 40-50 derecede üzerinize fışkırtma eğiliminde bulunabiliyor. hayır çükümü zor kurtarmıştım bir kere, hala unutamadım.
    ... der meister
  9. 9.
    yurdum insanının elinde ihamalkarlık nedeni ile korkunç bir silaha dönüşmüş olan icat.
    ... paramecium
  10. 10.
    insanlık tarihinin yüz karası, en zararlı icadıdır. olur olmadık yerde tüpü biter, insanı köpüklü köpüklü banyoda bırakır. köpüklerden arınmak için zavallı şahıs soğuk suyun altında hoplar durur. ayrıca neden oldğu zehirlenmeleri saymıyorum bile...
    bir de bunun elektriklileri vardır, onlar da sürekli bozulur, dünyanın elektriğini yakar. onlar da i.nedir yani.
    genel anlamda "şofben" insanın insana atabileceği en büyük kazıktır. zaten tdk sözlüğünde kelimenin fransızca kökenli olduğu yazıyor. kesin fransızlar icat etti bu boku. püh belanızı skeyim sizin!
    ... maltabandiralikuruyukgemisi