bugün

siyasi sebeplerden dolayi ortaya cikmis olan mezheptir. Hz peygamberin vefatindan sonra bazi sahabeler halifelige ehli beytten birini yani hz aliyi uygun gormuslerdir. muslumanlarin ortak karari ile hz ali yerine hz ebu bekir, ondan sonra hz omerin secilmesi, sonra tekrar hz ali nin degil de hz osmanin secilmesi bu mezheb olusumunu tetikleyen bir unsur olmustur.
şiilik mezhebine mensup insanların geneline verilen ad.
(bkz: iran)
şii mezhebini benimseyenlere verilen genel ad. genelde (bkz: iran), (bkz: azerbaycan) ve (bkz: ırak) ta sayıları fazladır.
ehl i sünnet 'e yahudiler ile birlikte en çok zarar veren güruhtur.
(bkz: şii)
şii'lerin mensubu olduğu mezhebin ismi...
42 fırkaya ayrılmış bir islam taklididir.

bu 42 fırkanın 40'ı hazreti ömer ve hazreti ebubekir'e (r.a.) kafir demektedir.
islamın adını kötüye çıkarmak isteyen her haçlının tarih boyunca yardımcısı olmuş bir devletin inanış şeklidir.
osmanlıyı devamlı arkadan vurmuştur. nasıl müslümanlarsa ?
tarih boyunca tek bir kafir milletle savaşmamış ve hiçbir zaman da savaşmayacak olan devletin ve onun halkının inanış biçimidir.

sadece müslümanlarla savaşmış, birkaç yüz senede bir kafaları budanmaz ise azmışlardır.

hazreti muhammed'in hadis-i şeriflerinde hazreti mehdi geldiğinde türklerle savaşacaklarını söylediği iran'ın inanış şeklidir.
ülkemizde sayıları bilinenin aksine çok fazladır. kendilerini pek göstermezler.
ehli sünnet e devamlı düşmanlık yaparlar. adı müslümandır ama tarih boyunca haçlılar ile hiç savaşmamıştır.
(bkz: israil ve iran ın aslında kanka olması)
artık kuran'la barışması gereken ekoldür.
türkiye şubeleri için (bkz: mustafa islamoğlu) (bkz: yaşar nuri öztürk)

şiddetle uzak durun ve hatta arkanıza bakmadan kaçın.

yüzde yüz sapıktırlar çünkü:

- hadislerin hemen hepsini uydurma sayarlar,
- hz. peygamber efendimizle bir ömür geçirmiş kişilere ağza alınmayacak hakarette bulunurlar,
- iffeti ve namusuna dil uzatanlar hakkında hz. kur'an'da şiddetli ayetler indiği halde hz. aişe validemizin vebalini boynunda taşırlar.

sünni kanı dökmeyi mübah sayarlar. hristiyan ve yahudiyle asla ve asla savaşmazlar. tarihleri boyunca da ne hristiyanla ne de yahudiyle cihad etmişlerdir. tarih boyunca hep müslüman sünni kanı dökmüşlerdir.
hz. ömer e küfretmenin ibadet sayıldığı farsların resmi devlet paradigması haline getirdiği islamla alakası olmayan, içinde hayat kadınları ile ilişkiyi meşru gösteren muta nikahını barındıran sapkın inanıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=H-qWHn8pGls&feature=related

http://www.irantehlikesi.com
islâm dinindeki zümrelerden biridir. Şiî islâm ya da Şiî Mezhebî olarak adlandırıldığı da olur. Bu zümrenin mensuplarına Şiî veya Şia denir. Son zamanlarda, Türkiye'de Şiîlik sözcüğü, Şiî akımlarının sırf bir tanesi olan Câferîlik ile eş anlam taşımış bir hale gelmiştir, hâlbuki Şiîlik veya Şia tâifesi "islamiyette Ali'ye yandaş olan kimseler" olarak geçmektedir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eia
türkiye de bulunan en büyük kolu caferilerdir.

ığdır tarafında bolca bulunurlar.
cihad onlara göre islamın farzıdır ama 1 kere bile cihad yapmamışlardır ve cihad yapan Osmanlı'ya kafir demekten de geri durmamışlardır geri durmayı bıraktım osmanlı batı ile savaşırken onları arkadan vurmuştur. Hadisler onlara göre hurafedir. Adalet timsali olan ve Muvakat-ı Ömer denilen bi zata küfür eden mahlukattırlar. Okudukları ezan doğru düzgün bir ezan değil ağıt türünde bir ezandır. Hz. Ali'nin halife olması konusuna bizde katılıyoruz ama bunu kalkıp siyasi bir itikad savaşına dönüştürmedik. Kuranda açık açık belirtilen 5 vakit namazı 3 vakit kılan bir mezheptir bu. Kısaca özetlemek gerekirse iSLAMI TAHRiF EDEN BiR GRUPTUR BU MAHLUKATLAR.

Aramızda şii var galiba. Eksile bunlar doğrular.
birbirlerini tekfir edip duran ama iş sayıya gelince toplam sayıyı propaganda malzemesi yapan iki islam grubundan biridir. sünnilerle hiç anlaşamazlar, bizim inandığımız daha doğru diye sünnilerle savaşıp dururlar. kolay gelsin.
içlerinde böyle sapıklar barındıran dini grup.

http://www.youtube.com/watch?v=H-qWHn8pGls
(bkz: şia mezhebinin sapkınlıkları/#24172543)
yahudilerden hiçbir farkı yoktur. evlenecekleri kadını 1 gecelik hocaya verirler. böyle de salaktırlar.

edit: şiilerle birlikte yaşamış türkmen bir arkadaşimdan edindiğim bilgidir. hoca' nın ismi aklımdaydi. hatırlayınca ekleyecegim isteyen araştırır.
Sunniler tarafından sapkınlıkla suçlanan bir mezhep. Sizin dışınızda herkes sapık ve sapkın değil mi? işid? Aa yok onların islamın koruyucusu. Amk sizin.
sapık mezhep tabii, sapık değil misiniz?

hazreti aişe'ye söven adam sapık değil de nedir... kur'an aslında 17000 ayetti de, işte haşa kâfir halifeler bunları attı demiyor musunuz?

adam kur'an'ı tanımıyor, ''sapık'' denince de ''ışid'' diyor.

ışid de vehhabî artığı sapık bir ideoloji. ehli sünnet kazanmadan islâm yenilgiye mahkûmdur. önce ehli sünnet kazanacak, sonra islâm zafere erişecek!
güncel Önemli Başlıklar