1. 1.
  ince kadın çorabı, talaş ve çim tohumuyla vücuda gelen adamdır.
  adamın kafa kısmından çimen çıkar.
  düğme ve benzeri yan nesnelerle kaş göz de eklendi mi bakmaya doyum olmaz..
  sula sula besle..
  9 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  çimlerin sonsuza kadar yemyeşil duracağını düşünen çocuğun,bir sabah kalktığında sararmış çimlerle karşılaşmasına ve büyük bir hayal kırıklığı yaşamasına sebep olan oyuncak.
  3 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  hep beyaz çim adam yaparlar ben de zencisini yapmıştım.
  1 -1 ... jikase
 4. 4.
  yüzlerce türk evladının bıkmadan usanmadan yapacağım diye saatlerce uğraştığı ve fakat çim tohumlarını saçın çıkacağı umulan kısımda tutma başarısını gösteremediği için sulandıkça çim topuna dönüşen talaş kafalı, kum kafalı muhterem.
  3 ... sally
 5. 5.
  Çocukluğumuzda bir dönem moda olmuş , her evde bulunan , parizien de müjde çoraplar içerisine doldurulmış toprak,gübre, çim tohumu ve ıvır zıvırla büyütülmeyi bekleyen , başlarda kabak kafalı iken sonraları cok dehset saçlı bir adam olan hede.

  aha bundan.
  http://www.rakipler.com/k...resim/mucit/mucit1848.jpg
  1 ... aby
 6. 6.
  (elişi dersinde yaptığımız oyuncak.)
  -1 ... saturn
 7. 7.
  80 lerde çocuk olmuş ve bu işe girmemiş olanların çocukluğunu tam olarak yaşayamadıkları dik saçlı arkadaşlar.. hey be.. sanırım üç aşşağı beş yukarı susam sokağından hemen sonraya ninja kaplumbağlardan ve oduncu gömleklerden biraz öncesine denk gelmişti bu sempatik elemanlar..
  1 ... mesqoo
 8. 8.
  ilk okul günlerinin anılarılarından biri. ten rengi çorabın içine talaş, toprak, çim tohumu konup bağladıktan sonra abidik gubidik, ya da bazen yuvarlak şekil verilip, bazen de üzerine göz ,ağız, burun gibi uzuvlar çizilen gülünç cisim.kafasından çimler çıktığı zaman "ehi neler yaptım yalebbim" diye mutlu olan insanlar biliyorum*.ayrıca çimler makasla kısaltıldığında çim adamla dalga geçilirdi.allahım ne günlerdi onlar öyle? çim adam alınırdı sonra küserdi falan.*
  1 -1 ... siyahi koyun
 9. 9.
  ortason tarım dersi ödevi..bi kere o talaşların evde yaptığı pislik yüzünden ev ahalisi kafayı yerken, aynı eylemi siz, talaşı çoraba dökerken yaşarsınız.tam koyar üzerine de çim tohumlarını serpiştirirsiniz, hocanızın doğru yolu göstereceği tutar'yavrum tohumları önce koyacaksın çoraba, sonra talaş. hadi çocuğum bi daha yap'.tekrar bozulur, yapılır,çorap delinir.hadee buyrun cenaze namazına.al baştan.yeni çorap, tohumlar altta, talaşı dök, bağla ters çevir,kaş göz boya...
  o kadar kasarsınız, milletin çimleri çıkar, sizinki çıkmaz, çıkarsa da özenle boyadığınız gözünden çıkar... *
  1 ... bu defa son
 10. 10.
  sadece bir kez yapabildiğim oyuncak. hala bir daha yapabileceğim günü beklemekteyim. * ayrıca şimdiki çocukların bu tip şeyleri bilmemesi, kapının önüne yığılmış odunlarla oynayamaması, ne bileyim barbilerine elbise dikip bir şeyler üretememesi kötüdür aslında. yanınızda yamacınızda varsa bir ufaklık mutlaka öğretiniz. (bkz: sosyal mesaj içerikli enrty girmek)
  (bkz: başı göğe ermek)
  2 -1 ... moby dick