bugün

edi ve büdü tabi ki.
Eskişehir Anadolu Lisesinde (eski okulumda) bir koridora verilen isim.
bir çocuk programı.edinin söylediği şöyle bir şarkı vardı bu programda:
bu benim önüm
önüm önüm(chorus)
ve bu da sırtım
sırtım sırtım(chorus)
bu benim önüm
önüm önüm
ve bu da sırtım
sırtım sırtım
şeklinde devam eder.
aynı programda sevdiğim sayı altı ve dagdan geliyor bir kız döne döne isimli güzide şarkılarda mevcuttu.
(bkz: sesame street)
''En sevdigim sayı altı,altı,altı''
kırpık denen şarapçı kılıklı kuklanın hastası olunan program.
bir çok çocuğa okuma öğreten,edi ve büdüsüyle,kurabiye canavaryla,minik kuşuyla unutulmayan çocuk programı
dagdan gelecek bir kiz done, done...
dagdan gelecek bir kiz done...
bir kiz gelecek dagdan, bir kiz gelecek dagdan,
bir kiz gelecek done, done...

bu programdaki, super bir sarkidir.
(bkz: tirtillar asla kahverengi bot giymez)
özledik valla...susam sokağı başladığında elinde kurabiye tabağı bekleyen çok kişi vardır herhalde..
(bkz: susam sokağı sakinleri)
cocuklugun dertsiz, tasasiz, okulsuz gunlerinde bircogumuzu ekrana kilitleyen, bir cocuk programi olmaktan ote bana o gunlerin ne kadar huzurlu oldugunu animsatan egitici program.

(bkz: cocuklugu ozlemek)
Gün güneşli insanlaaaaar neşeli
Sen de gel oyna susam sokağında
Dostluk ve sevgi sarıyor heryeri
Sen de gel oyna susam sokağında
Oha hala hatırlıyomuşum
şarkısı ile başlayan unutulmak mümkün olmayan en güzel çocukluk anılarımızdan.Kimler vardı bakiim.
(bkz: Kurabiye canavarı)
(bkz: Edi ile Büdü)
(bkz: Minik Kuş)
(bkz: Kırpık)
(bkz: Tahsin Usta) ** *
küçükken annemin altın günündeki kadınlara susam sokağındaki karakterlerden isim takmamla birlikte şimdi o teyzelerin baak minik kuş geldi ayy kırpıkda burda sen öyle diyodum ya keh keh şeklinde beni uyuz etmesiyle elm sokağına dönüşen çocukluk şeysi
adama "hey gidi günler heyyy" dedirten güzelim dizi. Şimdi, günümüz gençliğinin (bkz: sosyalizasyon)sürecine bir bakınca,mumla aradığımız öğretici program.
80 sonrası dogan cocukların yegane eglence kaynagı**
benim gibi şanslı kuşağın her zaman hatırlayacağı ve neydi o günler diye iç çekeceği tek kanallı dönemlerin eğitici çocuk programı...

arada kaldım diye unutulmaz birde şarkılar vardı...

bu arada ben 84 lüyüm
cenk ve erdeme ilham kaynaği olan edi&büdü ikilisin yaşadığı süper eğlenceli sokak.bir de büdü'nün hafizamdan çıkmayan şöyle başyapıt niteliğinde bir şarkısı vardi;
çek çek kürekleri
sür arabani
olmuyor! olmuyor!!!
- uzaydan bir cisim yaklaşıyor!
- o da ne?
- kenarlarını sayalım. bir, iki, üç
- bu bir üçgen!
80 sonları 90 başlarında çocuk olanların elbetteki unutamayacağı,birçok çocuğun daha okula gitmeden okumayı yazmayı sayıları vs. öğrendiği,gerek şarkıları gerekse komik kukla kahramanlarıyla* zamanında çocukları ekranlara bağlayan program. üstüne başka eğitici-öğretici program tanımam...
bir topun pinball masası gibi bi' yerde dönüp dolaştığı ve 1' den 12' ye kadar sayıları öğreten bi' bölümü vardı. hastasıydık yahu.
bugün akşamüstü bahsettiğim ve hüzünle andığım çocukluğumda trt-1 de yayınlanan ve çok sevdiğim televizyon programıdır.ayrıca minik kuştan korkardım.
hep maskotları hatırlamayalım yahu...tahsin amcayı,gitar çalan şarkı söyleyen gençleri nasılda unutmuşsunuz.
çocukluğumun tv programı..öyle ki insanın hafızasında hep iyi şeyler bırakmıştır.hakan abi vardı gitar çalardı çocuklara..tahsin amca vardı bi de adını hatırlayamadığım manav teyzemiz vardı..hep iyilik hep güzellik aşılardı.hepimizi yayınlandığı saatte televizyonun başına kitlerdii..aahhh ahh..eski günler..işte başlıyorr susamm sokağğıı..