bugün

entry'ler (167)

hayatında hiç starbucks a gitmemiş insan

yaklaşık 2 aydır ve bundan sonra daha nice nice starbucks'sız bir kader paylaşacağım kader ortağımdır. latte'sini de özlemedik. hiç!

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/onuryilmaz04

niye 04 olduğuna dair hiçbir fikrim yok..

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

biberon simgesi ve noctambulist-ki tam anlamıyla karşılar beni!

yazarların şu anki kafalarının tek cümlelik tarifi

"kandil olmayaydı, ben sana yapacağımı biliyordum!"

mevlana nın gereksiz yere abartılması

mevlana'nın nasıl bir insan olduğunu dünyaya, tanıtmayı düşünemeyen kişi söylemidir. o mesnevi'nin sadece yazılışındaki hüner bile, adı bilindik postmodern yazarlara sıçırttıracak kuvvettedir.

ethem sarısülük kendi ölümüne sebebiyet vermiştir

sadece "ölen için üzücüdür" argümanını kullanmamamk için gerçekleşmemesi gereken hadisedir! ölen bir candır ve üzülmek gerçekten çok samimiyetsiz kalacaktır karşısında!

yazarların osuruk kokuları

lipton ice tea şeftali! birebir aynısını çıkarıyorum!

twitter da sadece 1 takipçisi olan kişi

almak istediğim kullanıcı adına sahip kişidir. yakaladığım yerde de; "bu twitter hesabını götüne mi sokacan gardaş, bari kullan!?" diyeceğim kişidir.

sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şeyler

az biraz ortaçgil.. sonra erkan oğur.

düşünce özgürlüğü ile hadsizliği karıştırmak

türkiye cumhuriyeti elitistinin bir numaralı sorunudur. kendileri başka perspektiften eleştirel bir bakış açısıyla bakıp, kendilerine has bir üslup ile dile getiriyorlarmış meramlarını.. bunun üzerine söylenecek tek şey ise; sikerler öyle elitizmi! eleştirmen ve otoriter bir zümrenin de, bir olay-olgu-kavrama bakış açıları vardır, ama onlar nedense seviyeli bir üslup, eğitici bir tavır takınabiliyorlardır. bunun adı ukalalık ve küstahlıktır! hatta ağa babasıdır!

gecenin şarkısı

greg laswell - your ghost idir. aksi teklif bile edilemez. iflahımı da sikmiştir!

şans

en koyusundan bir kadercinin bile inanmak istediği olgudur.. bir kez daha görmek istediğinde.

türkiye de elitizm

şunu istiyorum aslında kısaca; 89 yıllık bir delikanlının sırtındaki, toplum-aydın ilişkisini irdeleyiverelim! tarihi bilinçli olarak belirttim ki, şuradan çıkarım yapmak kolay olsun diye; 100 yıl içersinde bir milletin beşeri ve içtimai kaideleri, konuya yaklaşımları, kritisizm perspektifleri ne kadar değişebilir? peki okan bayülgen'i, -aynı derecede olmasa da- kaos ortamlarında sivrilen tanzimatçı namık kemal ile karşılaştırmak mümkün müdür? yani tehdit olarak görülebilecek bir faaliyete karşı durabilecek niteliğe sahip midirler aydınlarımız.. padişaha karşı gelen tanzimatçılarla karşılaştırıldığında? yoksa entellektüel bir beyin ile marjinal ve dejenere olmuş bir duruş yeterli olur mu aydın olmak için?

orhun yazıtlarında geçen niteleme sıfatları

"iyi ki köktürkçe'yi bırakmışım" dedirten başlık. baskılar yüzden pişman olmaya başlamıştım-ki eyvallah bro.

yılbaşında finale çalışmak

bu zamana kadar bir sakarya üniversitesi mağdurunun da "dur şunu bir yazayım da millet nerede, ne şartlarda okuduğumuzu görsün" demeyerekten dile getirmediği olaydır. kendileri her senenin ilk döneminde bu işkenceyi yaparlardır. elalemin finalleri teee ocağın 9nda başlarken; bu bize yapılan, reva mıdır?

adamadama net

kamera olmasa da aynı sohbetin olacağına inandığım, twitter fenomenlerinin bir araya gelip, yaptığı muhabbetlerin yayınlandığı sitedir. piçlerdir. düşünmeden güldürürlerdir. atlet-don sıçırttırabilerdir.

söylendiğinde nirvanaya ulaştıran cümleler

vira bismillah!

bildim ki nihan bela imiş aşk, bir dertli macera imiş aşk..

sınav haftası not toplama derdi olmayan insan

bir dersin notuna, neredeyse götümüzü isteyecek olan koca götlü kızların yanından gelmiş birisinin tanışmaktan şeref duyacağı insandır.

geneli yakışıklı olan burç

ikizler kızlar ikizler.. kendimden biliyorum.

sözlükteki hatunların çirkin olması

önemli olanın zeka ve iç güzellik olduğunu unutan erkek söylemidir. bu arada, merhaba kızlar!