bugün

entry'ler (84)

otobüste yere düşmek

Bu, benim kullandığım otobüsler için imkansız. Çünkü iğne atsan yere düşmez vaziyette yolculuk yapıyoruz!

hayran olunan kişiler

(bkz: Hz Muhammed s a s)

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf etmeliyim ki, itiraf edeceğim hiçbir şey yok...

üflemeli çalgılar

boş ciklet kağıtı...

sözlük yazarlarının dinlediği radyolar

Cihan radyo...

atatürk ün ülkeyi emanet ettiği gençlik

Türkiye bugün itibariyle daha güçlü, kuvvetli, itibarlı, saygın, ferah bir ülke... Demek ki Atatürk'ün emaneti sağlam ellerde. Nur içinde yatsın yani.

mustafa kemal atatürk

Diktatördü kendisi, ayrıca Kürt sorununun oluşmasında başlıca bir etkendi, ama öldü. Evet öldü. "10.11.1938 saat 09.05'te hayata gözlerini kapamışlardır." imza: Mim Kemal Öke

90 larda çocuk olmak

Birkaç kafadar arkadaşla NSYNC ve Back Street Boys şarkılarıyla mahalle parkının basketbol sahasında delice dans etmektir.

şakirtlerden rahatsız olan güruh

Aslında şakirtliğin güzelliklerini gören ve şakirt olmak isteyen, ama gururundan bir türlü buna yanaşamayan güruhtur.

bir elmanın yarısı

Yarısını yediğin elmanın kalan yarısından başsız bir kurt çıkması hâlinde, kusabileğin nevaledir.

organ hırsızları somali de cirit atıyor

Bazı insanlar şirazeden o kadar çıktılar ki, yardım kisvesi altında Somali'ye gidip çocukların organlarını çalabilecek hâle geldiler. Allâh ıslâh eylesin böylelerini! Bizim de sonumuz hayrolsun...

türkçe olimpiyatları

Bu yıl 9.su düzenlenecek olan göğsümüzü kabartan, sevinç gözyaşlarına boğulmamızı sağlayan olimpiyat... Tanıtım filmlerine de diyecek yoktur hani:

http://www.youtube.com/watch?v=kpj9UJN0pxk&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=MFfTttFesIg

ünlü daralması

düşüncelerini özgürce(!) ifade etmeye çalışanların bir şekilde sindirilmesi/ezilmesi durumudur. (bkz: sesli daralması)

osmanlı tokadı

"el sanatları" deyince akla gelendir.

kılıçdaroğlu ndan büyük iddia

Kılıçdaroğlu, genel seçimlerin "Recep" ayına denk gelmesinde hükümetin parmağı olduğunu iddia etti(!)

bu milletin gerçek sahibini herkese gösterelim

Ömrümde gördüğüm en kötü seçim reklamı söylemi...
"Allah utandırsın onları" diyorum!!!

şakirtlerin kemalistlere kemoş demesi

Gerçek hayatta uygulaması olmayan bir tür çamur atma söylemi...

fakirlerin cahil olması

(bkz: zenginlerin -çoğunun- züppe olması)

5 haziran 2011 rafael nadal roger federer maçı

Federer ile Nadal'ın finalde 4. kez karşı karşıya geleceği maç. Diğer 3 maçta hep Nadal galip olmuştu *

astral seyahat

Facebook'ta çoğu kişinin hobileri arasında yer alan, ama hobi olmayandır.