bugün

siren sesinden bile rahatsız olan ya arapçı olmuş ya da amerikancı olmuş gençliktir.
emolar
apaçiler
tikyler.
atatürk'ün emanet ettiği gençlik gerçek türk gençliğiydi. şimdiki gençliğin çoğu asimile etti kendi kendisini. utanç duyulası bir durumdayız.
Atatürk'ün öngörü yeteneğinden sık sık bahsedilir ve yerinde bir davranıştır çünkü tahminleri genelde tutmuştur fakat belki de tek fiyaskoyla sonuçlanan tahminini oluşturan gruptur.
şuan sözlüğe yazı yazan gençliktir: riyakar, yalan söylemesi seven, amerikanın uşağı olmuş, kendi öz benliğini kaybetmiş şehit verilirken bile " bak aa ne güzel şehit veriyoruz" diyen, koynunda yılan beslemip kendini sokturan gençliktir. kısacası ise gençliğin geleceğine geçirilmiş gençliktir.
bel bağlanmayacak gençlik.
ülke o zata ait olmadığından emanet etmek eylemi de saçmadır.
Bugün izmir'de başörtülü kadını Atatürk'ü anma töreninden kovan gençlik olmadığı kesindir.
bu vesileyle atatürk ün de yanılmış olduğuna şahit oluyoruz. unutanlar için söyleyelim, o da bir insandı sonuçta.
(bkz: atatürkün ülke sahibi olması)
nurcu gençlik.
süleymancı gençlik.
aczımendi gençlik.
kadiri gençlik.
daha nice ümmetçi gençlik.

ülkücü gençlik.
nizam-ı alemci gençlik.
turancı gençlik.
daha nice kancı gençlik.

solcu gençlik.
komünist gençlik.
marksist gençlik.
leninist gençlik.
daha nice sözüm ona halkçı gençlik.

bölücü gençlik.
bölünmüş gençlik.
maşa gençlik.
üç maymun gençlik.
daha nice akılsız gençlik.

hani nerede milletinden, bayrağından, geçmişinden ve geleceğinden yana, bir ve bütün gençlik?
hani nerede türk gençliği?

topyekün, yazık gençlik.

istisnalar kaideyi bozamıyor ne yazık ki, sayın gençlik.

aynaya bakanlarınız da var şükür ki gençlik.

aynaya bakıp, gördüğü manzaradan utanan istisnalarınız da var, ey gençlik!
Türkiye bugün itibariyle daha güçlü, kuvvetli, itibarlı, saygın, ferah bir ülke... Demek ki Atatürk'ün emaneti sağlam ellerde. Nur içinde yatsın yani.
törende siren çalarken

-bu ne mnskym lan

diyen gençliktir.

bayrak yarıya çekildiğinde

-la bu bayrak çıkmıyor mu yukarı

diyen gençliktir vesaire vesaire genliktir umut yoktur.
hangi gençlik? ben görmüyorum öyle bir şey. emolardan mı bahsediyorsunuz? yoksa orada burada harfleri büyük küçük yazıp, türkçe yi geçtim, dünyanın herhangi bir dilinde olmayan bir kelimeyi/cümleyi kullanan insanlar mı?*** schhééquill ne demektir ya? biri açıklasın! "şekil" diye tabir edilen kelime 5 harflik bir şey. tutup da bunu 10 harf 5 hece yapmanın manası ne?

şimdi soruyorum. hangi gençlik?*
yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeyen, sorgulamayan, soruşturmayan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya alışmış, hazırcı, özentide sınır tanımayan, memleket meselelerinden bihaber yaşayan, bir haftalık balık hafızasıyla unutan,hatırlamayan bir gençlik varken ben nasıl olur da gelecekten umutla bahsedebilirim. tek tesellimiz bunların içinden sıyrılmış ve pırıl pırıl, aydınlık düşünceler taşıyan sayısı az olsa da gücü yeter miktardaki gençler. umarım bu bayrak yarışında gözümüz arkada kalmaz.
bazen atam bu kadar şeyi bu gereksizler için mi yaptı, sonra da emanet mi etti dediğim gençliktir. onu daha ölüm yıl dönümünde saygıyla anmayan, 2dakikalık saygı duruşunda bile sıkılan, siren seslerini duyduğundan gözleri dolmayan, içi acımayan o gençlerdir... oysa atam ne çok şey bekliyormuş bu gençlikten. yazıktır, boşa çabadır. hiçbir şeyi haketmeyen zavallılardır.
günümüz versiyonlarının çoğu kısmı mal çıkmıştır.
her ne kadar büyük bölümü zevk-i sefa peşinde koşsada, düşünmese, tartışmasa da. baksan bir halta yaramaz gibi görünse de içlerinde her daim büyük cevherler vardır. bir kısmıda beklenmedik başarılar göstererek insanı şaşırtabilir.(bide şu facebook u bıraksalar tam süper olacak.)
kalabalığın içinde kaynamış gençliktir. ama hala var, inanıyorum.
http://video.uludagsozluk...yeni-gen%C3%A7lik-100382/
1900 lü yılların başında doğmuş, büyük kısmı kurtuluş savaşında şehit olmuş kalanları da son 50 yılda hakkın rahmetine kavuşmuş Cumhuriyet gençliğidir.
atatürk'ün türkiye'yi emanet ettiği o muazzam gençliktir.

iste onlar;

http://dolusozluk.com/dos...b4e531cf1326a0cf476f.jpeg

yazik.
Otuzbirle meşgul olan Gençliktir.
(bkz: boğaziçi caz korosunun ntv yayını trollemesi)
Rezalet ötesi durumda olan gençliktir.

Tarihini bilmeyen, Atanın sözlerinden bir kaçını bile bilmeyen mi dersin, milli marşımızın yazarını bilmeyen mi dersin. Neler neler !!

Bunlar Sadece bir kaç tane. Ya diğerleri ?

Yaşıyor olsaydı suratlarına tükürürdü ...