entry'ler (67)

360 derece video

Değişik şeyler... Facebook'ta da karşılaşıyoruz böyle videolarla. Hatta bunun için bir sayfa bile var.

https://www.facebook.com/...eeVideos360DereceVideolar

izmirperest

ölmeden önce neden hala konuşmuyoruz? alsancak'ı hiç bu kadar boş görmedim ben be.

izmir

nice yorgun hayatzedeyi barındıran kent.

şişman uzun saçlı sakallı ve soft erkek

aynada görülendir.

şişman uzun saçlı ve retro bir erkek gördüğünüzde aklınızda ne gibi tabular beliriyor?

edit: https://www.youtube.com/w...nue=261&v=aXhjp85UNJI

1 11 2015 alsancak

yok böyle bir şey. bütün mekanlar kapalı, sokaklar boş; ara sokaklar karanlık ve yoldan ikili-üçlü geçen akp bayraklı korna çalan araçlar... sanırım alsancak bu geceyi atlatamayacak; (bkz: cry was here)

izmir evden kaçıyor

izmir'in hemen hemen her yerinde görebileceğiniz bir sticker.

http://www.izmirevdenkaciyor.com

(bkz: evden kaçış oyunu)

alsancak

böyle gecelerde yalnız olmak çok kırıyor beni sözlük mahallesidir.

izmir

Dün gece inanılmaz kafalar yaşadığım sokakları bünyesinde barındıran şehir.

Bir mekanda iki bardak alkol içer ayrılırız diye kararlastirdigimiz arkadaşım, ben ve iki tane kiz bir yataktaydik uyandigimda. Sehpanin üzerinde iki adet litrelik jager vardi... geceye dair hic bir anı hatirlamiyorum. cuzdanimi kontrol ettigimde bir lira bile harcamadigimi fark ettim. Isin kotu yani arkadasim da hatirlamiyor (bkz: sad was here)

insan vicdanı kadar insan

kıbrıs şehitleri ile ikinci kordonu birbirine bağlayan bir ara sokakta okuduğum duvar yazısı. önünde insanlar oturuyor diye fotoğrafını çekip insanları rahatsız etmek istemedim. ilk fırsatta fotoğrafını da çekip buraya ekleyeceğim.

--spoiler--
insan vicdanı kadar insan.
#tipsychannel
--spoiler--

edit: sokak tarifi; (bkz: box) (bkz: kutu) eğer bu isimlerle de bilmiyorsanız caddeye sevinçten girdikten sonra mc donalds'a gelmeden önce...

izmir

keşke yağmur hep bugün olduğu gibi düşse zemine. keşke her zaman öğle saatlerinde uyanıp bir kaç atıştırmalık alıp müdavimi olduğum kahveciye gidip insanların ahmakıslatan altındaki telaşlarını izleyebilsem... bir kaç saatlik işim kaldı. eğer şansım varsa; kordona indiğimde yeniden çişelemeye başlar. sigaram zaten var.

izmir

son günlerde gökten pek bi' su saçılıyor etrafa. kabarık ve şekilsiz saçlarımı nemlendiriyor. gecenin bir yarısı tek başıma oturduğum bankları ıslatıyor. hatta benim gibi yağlı birisini bile üşütüyor izmir'in bu yağmurları. daha fazla hissiyata ihtiyacım var sözlük; ısınmam gerek. ya da daha fazla benzin yakmak gerek antin-kuntin konteynerlerde...

gelecekteki sevgiliye not

gelirsen; sahilden gel. sağımıza karşıkaya, solumuza göztepe, karşımıza da körfezi alırız. düşünsene; tüm etrafımız izmir ile çevrili...

kordonda tek kurşunla intihar etmek

(bkz: müntehir)

mekan: alsancak birinci kordon çimleri
tarih: xx.xx.xxxx
saat: 06:00

o gün kendimi deşifre edicem sözlük.

kıbrıs şehitleri caddesi

ben deli miyim; neden seninle kıbrıs şehitleri caddesinde buluşayım?
ben dei miyim; girilecek onca bunalım varken gazi kadınlara gideyim?
ben dei miyim?

türkiyenin ilk akıllı telefonu üretildi

(bkz: yerli akıllı telefon için isim önerileri)

sabahın şarkısı

sabah mı? sabah ne arar la izmir'de?

(bkz: acar vs boyoz)

türkiyenin ilk akıllı telefonu üretildi

istanbul üniversitesi öğrencilerinden ahmet şanlı ve prof. dr. bülent ali yılmaz'ın uzun yıllar boyu üzerinde çalıştığı proje sonunda başarıyla tamamlandı.

çalışmalarına 2008 yılında başlanan ve en ufak detayı için bile aylarca düşünülen yerli akıllı telefonun arge çalışması 2010'da tamamlanmıştı. arge çalışması onaylandıktan sonra sanayi bakanlığından 100.000 tl destek aldıklarında kampüsün kantininde part-time çalışan elektronik öğrencilerini de kadroya kattılar ve nihayetinde 2015'in ekim ayında prototip üretmeyi başardılar.

işte türkiye'nin ilk yerli akıllı telefonu...

görsel

edit* kaynak: götüm.

caribou coffee alsancak

kıbrıs şehitleri'nin liman tarafındaki sonunda yer alır birisi; önünden geçsem de hiç oturmadım.

esas alsancak caribou coffee ise sevinç'ten gündoğdu'ya giden sokaktadır. kahveleri pahalı değil ve güzel. çalışanları güzel insanlar; e daha ne olsun? (bkz: bi brazilian filtre kahve lütfen)

alsancak çelebi

yedi gün yirmi dört saat boyunca açık olan mekan. kıbrıs şehitleri caddesinin liman tarafında kalıyor. genelde "karnım kazındı; çay, poğaça falan yiyelim" mantığıyla insanların oturduğu pastane.

alsancak koliba

bar desen değil, cafe desen değil. bu iki sıfatın arafında kaldığı için pek benimsenmediğini düşündüğüm bistro.