bugün

entry'ler (14)

ezanı türkçe okutmak

türkçü'lerin yegane ülkülerinden biridir, olmalıdır

öldüğünde vefat etmedi geberdi diyeceğin kişiler

(bkz: kadir mısıroğlu)

resimli hayat dergisi

ben de ocak 1953 tarihli dokuzuncu sayısı bulunan dergidir birkaç yıl evvel fuarda bir sahaftan almıştım ellili yıllarda Türkiye'de ki sosyal yaşamı ve ilgi alanlarını kısmen öğrenebileceğimiz güzel bir içeriğe sahip aynı zamanda oldukça güzel kadınların poster fotoğraflarını içinde barındırır.

ceza vs sagopa kajmer

pek rap dinleyen bir insan değilim en azından şu an için ama rap furyasının patladığı ve popüler olduğu dönemlerde biz ilk olarak cezayı tanıdık ve rap içerisinde değerlendiriyorsak eğer bu adamların uluslararasılıklarına da bakmak lazım bu yönden ceza biraz daha rapper gibi duruyor yani bu işe daha yatkın ve daha tanınıyor sagopa ise daha iyi söz yazıyor kalemi kuvvetli.

neden feminist değilim

elbette ki feministtir kız metafiziğe de inanmakta bir kusuru var yalnız kızın biraz entel takılmakta optimist hem de pesimist biraz idealizmi de savunmakta teoride desen zehir gibi pratik desen sallanmakta bazen ben humanistim diyor bazen rasyonalist oluyor değişik bir psikoloji bir felsefe idiotloji.

tiyatroya para veren insanda beyin yoktur

nasıl bir kafa açtı lan bu başlığı sözlükte yeniyim korkutmayın lan beni

yazarların hedefleri

yaklaşık üç yıl önceye kadar müthiş hedeflerim vardı kendi adıma ama öyle bir noktaya geldim ki artık hayal dahi kuramıyorum şuan da Ferdi baba,sigara ve sözlük üçgeninde takılıyorum hedefsiz bir şekilde

cingöz recai

filme ancak bugün gidebildim ilk çıktığı günden itibaren heyecanla izlemeyi bekliyordum gerek oyuncu kadrosu(Meryem Uzerli hariç) gerek hikaye bakımından çok şey beklediğim bir filmdi.fakat size şöyle söyleyeyim son zamanlarda böylesine hayal kırıklığına uğradığımı hatırlamıyorum kadroyu da hikayeyi de hiç etmişler. filmin bu kadar kötü olması için ekstra çalışılmış başka açıklaması olamaz. Ayhan Işık'ın kemikleri sızlamıştır yani ama bu kadar reklamının yapılması hem yönetmenin hem oyuncuların bol paraya yaptığını gösteriyor bu işi hepside biliyordur bence ne kadar leş bir şeyin ortaya çıktığını filmin ne başı belli ne sonu oldukça yavan.

fareler ve insanlar

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar John Steinbeck tarafından yazılmış bir roman.

kış uykusu

Nuri Bilge Ceylan tarafından yönetilmiş 2014 yapımı Türk filmi. Film 2014 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanmıştır.

kim jong un

Kuzey Kore lideri ve Kore işçi Partisi birinci sekreteridir.

işsizlik

kişinin iş bulamama durumu olarak tanımlanır.

aamir khan

Dünya çapında bir üne sahip yetenekli Bollywood starı, yapımcı ve yönetmendir. Asıl adı Aamir Hussain Khan'dır.

boğaziçi üniversitesi

1863 yılında Cyrus Hamlin ve Cristopher Robert tarafından Robert College adıyla kurulmuş daha sonra 10 Eylül 1971'de Türkiye'ye devredilmiş ve Boğaziçi Üniversitesi adını almış güzide bir ilim irfan yuvasıdır.