1. 1.
  ikilinin evveliyatıyla birlikteyken sonradan düşman olmasından mütevellit oluşmuş sidik yarışı. en son ceza'nın sagopa'ya yaptığı diss neticesinde, sagopa'nın dava açmasının ardından diss savaşı bitmiştir.

  insan düşünmeden edemiyor bunlar birlikte olsaydı eminimki türkçe rapte çığır açacaklardı ama kendi kümeslerinin horozu olup ileride unutulmayı tercih ettiler. geride bir tek neyim var ki kaldı. temennim odur ki ileride barışırlar da süper parçalar yaparlar.
  8 -2 ... batis
 2. 2.
  işin içinde sagopanın eşi kolera ve cezanın kardeşi ayben de vardır.
  2 ... alis
 3. 3.
  (bkz: baslangici olan her seyin bir de sonu vardir)
  1 ... zehirlikelebek
 4. 4.
  rap hakkinda hicbir fikrim olmadigi icin [tamamen uzak kalmaya calisiyorum] bu karsilastirma ile ilgili ahkam kesmek istemiyorum. ancak bir arkadasimin bu konu hakkinda soyledigi sey "herkes ceza'yi biliyor ama sagopa'yi dinliyor." idi.
  19 -1 ... 84 44 114 44
 5. 5.
  Eskiden kanka, şimdilerde birbirine diss atıp duran iki rapçi.
  (bkz: diss)
  1 ... red point
 6. 6.
  oldukça renkli küfürlere ve birbirine giydiren şarkılara vesile olmuş didişmedir. bizim buralardaki bir atasözünü de gerçeklemiştir:
  (bkz: boklu sidikliyi beğenmez)
  2 -2 ... if not than what
 7. 7.
  ceza'yı yaratan sagopa kajmer'dir. ceza medyatiktir sagopa ise medyadan uzak durmaktadır. beyaz show'a davet teklifi alan Sagopa kajmer bunun için pikniktube de olan ankete 'ben istersem katılırım istemedikten sonra anketin önemi yoktur' diyen ve medyayı çok da sallamadığı görülmektedir.
  10 -5 ... iiissstttaaannnbbbuuulll
 8. 8.
  görünen in sergilediği görüntüye bakarak boynuzun kulağın damına koyma durumunu bize hatırlatan karşılaştırma.
  1 -1 ... chatin
 9. 9.
  sagopa kajmer bir pesimistin gözyaşları ile rap müziğinin cartel grubunun açmış olduğu devri devam ettirmeyi başarmıştır. başlangıçta ceza ile birlikte bikaç iş yapmış olmasına rağmen cezanın egoist tavırları karşısında birlikteliğe son vermiştir. kanımca bu birlikteliğin son bulması dinleyicilere yaramıştır. sagopa kajmer alanında bir numaradır, her ne kadar ceza daha popüler olsada sagopa vazgeçilmezdir.
  (bkz: kendime sarılır donarım)
  2 -3 ... alesta
 10. 10.
  söz konusu sagopa kajmer ise gerisi teferuattır deme sebebi, sözde rekabet.
  7 -7 ... bairam hoshtempo