bugün

Üniversiteye sadece saygın ve dolgun bir koca aramak üzere giden, kendini gerçekleştirmek adına zerre adım atmayan, bulduğu dolgunu binbir entrikayla esaret masasına oturttuktan sonra çalışmamak için hızla kuluçkaya yatan, doğurduğu çocukla beraber dolgunun maaşını o avm senin bu cadde benim tazmanya canavarı gibi tüketen bilinci aylaynıra, fikri haylaytıra vicdanı modaya, duyguları tüketim manyaklığına köle olmuş bir "kadın"ın vallahi hakkını savunmam dostlar
!
çünkü çüküm var.
Feministliğin ele ayağa düştüğü, sadece prim yapılmak için kullanıldığı bir zamanda neden feminist olunsun ki? Feministim diye ortada gezip erkekleri öldüreceğiz diye sloganlar uyduran cahil sürüsünün ekmeğine bal mı sürelim?
Sizden gerizekalisi nerede bulunur bilemiyorum. O ilk entryde yazilanlar zaten feminizme ters. Bunu bile bilemeyecek kadar aptal olabiliyorsunuz vallahi bravo. Feminism her kadin iyi egtim alsin, kendine yetsin derdindedir. Buraya tum bildiklerimi uzun uzun girerdim fakat bitirmem gereken metin cevirileri var. Sizde gidin virginia woolf- kendine ait bir oda'yi okuyun, okuma kabiliyetine sahipseniz.
kadınların yaratılışından hoşlanmadığım için.

(bkz: neden forumda yazmıyorum)
Bi fikre baglanip pragmanin yanindan gecmeyen ve sonuclari ilkeleri noktasinda tam tutarlilik saglamayan bir yaklasimda fikirlerimi sinirlamak karakterimi kaliba sokup gereken ve gerekmeyen negatiflikleri ayirt edemeyen savlari anlayis ve yasantima sokmak istemedigim icindir.
ülkemizdeki erkekleri analar yetiştiriyor bazıları yetiştiremiyor işte o yetistiremedigi halde çocuk yapan kesim yüzünden.
feminizm parayı görene kadardır. çünkü feminizmin kaynağı para babalarıdır. onlar tarafından oluşturulmuştur. eziklikten başka bir şey değil. şu aralar lezbiyenler feministim ayaklarına yatıyorlar ve erkeklere nefret kusuyorlar.
Çünkü sen adamsın adam.
Çünkü feminizm bize ters. Yeni nesilin yetiştirilmesi gibi büyük misyonu olan kadınlarımızın öyle faşist ayrımcılıklarla işi yok.

Kadınlarımız önce kendini sonra yeni nesili yetiştirmeli, gerisi traş.
Feminizm kadın ve erkeğin eşit olduğunu savunuyor ya, evet işte o yüzden feminist değilim.

Kimyası farklı, duyguları farklı, görev ve sorumlulukları farklı, yaşantıları farklı, güçlü ve zayıf yönleri farklı olan iki ayrı cins için "bunlar eşittir" diyebilenlere en fazla saygı duyabilirim. Bana göre o kadar farklı olmalarına rağmen "eşittir" ibaresi deli saçmasıdır.

Pis gaza geldim editi:

Kadın - erkek eşitliği bir tarafta dursun, kadın bile bir başka kadınla eşit olamaz. Herkesin farklı yönleri var, pratikte olmasada realitede kastları var. Ne adalet karşında, ne sosyal ilişkilerde ne de hayatın hiç bir bölümünde bir birey diğeriyle eşit değildir.

Zaten eşitlik ütopik bir düşüncedir. Neyse.
çünkü kadın erkek eşitliğine inanmıyorum. kadınların erkeklerden daha üstün olduğunu düşünüyorum.

he buna rağmen hala geneli kadına özel olan uzuvları içeren ve kadınları aşağılamaya yönelik olan toplum tarafından normalize edilmiş küfürleri kullanıyorum. buda benim ayıbım ve öz eleştirim olsun.
elbette ki feministtir kız metafiziğe de inanmakta bir kusuru var yalnız kızın biraz entel takılmakta optimist hem de pesimist biraz idealizmi de savunmakta teoride desen zehir gibi pratik desen sallanmakta bazen ben humanistim diyor bazen rasyonalist oluyor değişik bir psikoloji bir felsefe idiotloji.
çünkü bir erkeğim. kadın olsaydım bile muhtemelen feminist olmazdım. çünkü ruhumda cinsiyetçilik yok.
feminizm cinsiyetçiliktir. feminizm "kadın-erkek eşitiliği" paravanının arkasından yapılan bir faşizm hareketedir. feminizm kompleksli olmaktır. feminizm saldırmaktır. feminizm cehalettir.

"pandaların değil, feministlerin soyu tükensin."
belkide sırf kız çocuğu olduğu için bırak üniversiteyi ilkokulu zor bitiren,kendini geliştirmek adına köyünden zinhar bir adım dışarı atamayan,ona bulunan kendisinden on yaş büyük adamla daha reşit olmadığı halde binbir entrikayla esaret masasına oturtulduktan sonra şiddet gören,on altı yaşında doğurduğu çocukla beraber kocasının verdiği üç kuruş parayla ev geçindirmek için o ev senin bu dükkan benim temizliğe giden,fikri kocasına,vicdanı ailesine, duyguları toplumun adetlerine köle olmuş bir kadının vallahi hakkını savunmalısın.

benim erkeklerle bir derdim yok.
ama bazen bazıları katlanılamaz oluyor.
Çünkü feminizm Türkiyede Hiç gerçek amacı ile anılmıyor. Feminist gibi birşeyim. Ama öyleyim diyemiyorum. Neden?
Çünkü şansa kazaya bir guruhun içine düştüm bir ara sözde işçi sendikası. Ama içinde besili bir abla koltuğuna kurulmuş kadınlara erkekler bilmem ne bilmem ne diyordu. Odaya gelen erkekleri çıkarıyor çıkarmadığini zaten konuşturmuyor. Ulan bu mu feminizm. Siz ezemezsiniz biz ezeriz davası mı? Kocasından ayrılmış kocasından nefret etmiş gelmiş orada daha 20lik kızları dolduruyor. Tartısmiyor yani.
Yok anamm feminem kadın kendini bilmediği sürece adamlar da haklı derim. Feminist değilim gibi birşeyim ben.
yukarıda birçok kişi feminizmin amacından şaştığını erkeklerden nefret etmekten ibaret olduğunu hatta feminizmin ayağa düştüğünü söylemiş.şaşırıyorum arkadaşlar.feminizmin temeli nedir?
 genel olarak kadın-erkek ayrımcılığına karşı çıkarak, cinsiyetler arasında ekonomik, siyasal ve toplumsal eşitliği savunma.
eğer siz zahmet edip o muhteşem bilgi deryası entrylerinizi girmeden önce açıp bir iki bir şeyler okusaydınız bir erkeğin de feminist olabileceğini görürdünüz.
ve feminizmi birkaç sorunlu kadına endeksleyen yukarıdaki arkadaşlara cevap olarak bir söz söylemek istiyorum.
orta çağdan beri görülür ki zeki insanlar fikrileri,orta zekalılar olayları,gerizekalılar ise kişileri tartışır.