bugün

entry'ler (25)

ağzıma sıçmanı istiyorum ve türkiyedeki adalet

Başlık karakter sınırına takıldığı için asıl başlık şu şekilde olacaktı; "goygoyrail'de ki ağzıma sıçmanı istiyorum gönderisi ve türkiye'deki bireylerin adalet algısı"

GoygoyRail facebook'ta kurulmuş olan interrail'in bir yan grubudur.Burada bireyler önceleri her türlü konu başlığı hakkında goygoy yaparken son dönemde gençlerinde kanının kaynaması sonucu cinsellik almış başını yürümüş ve olay bazı kadınların kendilerine atılan "ağzıma sıçmanı istiyorum" fantezi mesajlarının grupta yayınlanmasına evrilmiştir.

28.06.2017 tarihinde yine grupta genel olarak bu tür mesajları atan kadın bireye bazı kullanıcılar tepki göstermiş bunun üzerine tepki gösterenlere karşı, " sex uğruna herşeyin mübah olduğu" algısında olan gruptaki bazı bireyler her zaman yaptıkları gibi tepki gösterenleri "duyar kasma" 'yla itham ederek sindirme yoluna gitmişlerdir. Ancak aldıkları cevaplar neticesinde tepki gösterenlere admini de tanıyor olmanın getirdiği özgüvenle küfür etmeye başlamış ve ağzından küfür çıkmamış kişileri gruptan attırmıştır.

Burada aslında bir türkiye gerçeği yatmaktadır. Bireyler kendi menfaatleri için yanlışları doğru kabul edebilirler ve yapılanın yanlış olduğunu bilmesine rağmen yöneticiler akraba ve arkadaşlık ilişkileri nedeniyle yanlışı kabullenip doğruyu savunanları kendi sistemlerinden uzaklaştırabilirler. Bu türkiye'de ki eskiden beri gelen adaletsiz sisteme baş kaldırdığını söyleyen en genç bireylerin bile aslında adalet algısının olmadığını hala çıkar ilişkilerine göre,akraba,arkadaş,ahbap,çavuş vs. ilişkilerine göre adalet dağıtımının olduğunun bir göstergesi.bu nedenlerden ötürü türkiye'de adalet ve vicdan, verilen onca eğitime rağmen hala en genç bireylerde oluşturulamamışsa maalesef bu ülkede güçlü olan her zaman kazanacakır.hiç boşu boşuna iktidarları eleştirmeyelim. şuan en ateşli adalet talebinde bulunan genç bireyler en fazla adaletsizliği yapan kişilerdir.

Bestami seçtiğiniz adminler müthiş. alkışlar öncelikle sana.

ilgili gönderi ile alakalı ekran görüntüleri:

görsel
görsel
görsel
görsel

14 haziran 2017 chpnin sivil itaatsizlik karari

chp enis berberoğlunun tutuklanmasından ötürü sivil itaatsizlik ilan ederek ankara'dan istanbul'a yürüyecek.
ortalık çok kötü karışacak. umarım aklıselim hareket edilir, gezi olaylarına dönmez. gençlerin provakasyonlara karşı uyanık olmasını diliyorum.

istanbul boğazının turkuaz rengine dönmesi

12 haziran 2017 tarihi Saat 12 itibariyle metrobüsle köprüden geçerken gözlemlediğim durumdur. Sebebi hakkında bilgisi olan var mıdır?
not: neden mobil uygulama fotoğraf ekleyemiyor?

28 nisan 2017 habertürk ibrahim kalın yayını

An itibariyle Habertürk kanalında konuşuyor. Televizyona çıkıp çeşitli açıklamalar yaptığında farklı bir havası olduğunu gözlemliyordum ama şuana kadar izlediğim kadarıyla bilgi birikimi olarak ve hayata bakışı olarak değerli bir insan. Kendisi müziğe ve fotoğraf sanatına ilgi duyuyormuş. Marx'tan Neşet Ertaş'an verdiği örnekler ilgi çekici.

ışıd ın israil den özür dilemesi

israil'in eski Savunma Bakanı Moşe Yaalon, Suriye'de IŞiD'in kontrolünde bulunan bölgelerden israil'e saldırı olduğunda, örgütün kendilerinden özür dilediğini söyledi.   Ülkenin eski Savunma Bakanı Moşe Yaalon, "IŞiD israil'den özür dilediğini" söylerken, bunun "IŞiD ve israil için bir utanç kaynağı olacağı için şimdiye kadar kamuoyundan gizlenmiş olabileceği" yorumu yapıldı.  
Yaalon;
"Bu şartlar altında sorumlu ve çok dengeli bir politika izlemek zorundasınız. Bu şekilde bir taraftan kendi çıkarlarınızı korurken, diğer taraftan da olaya müdahil olmaktan kaçınmalısınız. Çünkü israil, bir taraf adına müdahalede bulunursa bu diğer tarafın çıkarlarına hizmet edecektir. Bu sebeple biz israil olarak kırmızı çizgilerimizi ilan ettik. Her kim egemenlik hakkımızı ihlal ederse bizim gücümüzü anında tüm ağırlığıyla hissedecektir. (Suriye'den israil'e saldırılar) Genellikle Esad rejiminin kontrolündeki bölgelerden geliyor. Ancak IŞiD'in bulunduğu noktalardan saldırı yapıldığında IŞiD hemen israil'den özür diledi." dedi.
link: http://www.rudaw.net/mobi...kish/middleeast/240420174

çikolatadan zehirlenip ölür müyüm

iki saattir birşey olacak mi diye uyuyamadığım endişe. bir dilim çikolata yedim ve bozukmuş sanırım. midem bir ara bulandı kusmaya çalıştım ama kusamadım. acaba bir şey olur mu sözlük?

a101 reklamındaki şuleden soğuyanlar

yani tek miyim bilmiyorum ama hani şu a101 reklamında renkli gözlü 30 yaşlarında, gamzeleri olan şirin mi şirin bir kadın var. ulan o güzel gülümseme sonrasında sorulan soruya "A101" dedikten sonra "bildim mi! çak!" deyip kendinden niye beni soğuttun ki?

nusr et in dünya duvarlarına boyanması

az önce ınstagram'da gördüm. milyonlarca abonesi olan bir sayfada nusret'in ünlü hareketi biri tarafından duvara boyanmış. hatta yetmemiş,birde tuzla aynı hareketi resmetmiş. ulan şu dünya gündemine bir kere de bilimle, teknoloji ile düşelim.
https://www.instagram.com/lushsux/

30 aralık 2016 elektriğin gelmemesi

evinize elektrik nasıl geliyor hiç düşündünüz mü? buyurun izleyin http://www.aljazeera.com....yuksek-gerilim-cambazlari

29 aralık 2016 istanbul elektrik kesintisi

burada bir açıklamada var. hatta 31 marttaki kesintide burada http://zahreys.wixsite.co...ektrik-kesintisi-hakkinda

tuzla esnafının halkı sikme derdi

Tuzla'nın, yemek satan esnafları dışında kalan tüm esnaflarının uyguladıkları eylem. Ulan bir saç tıraşı 30 TL (sadece saç. makina ile yapıyor bu traşı) ,bir pantolon paçası yaptırma 8 TL (sadece paça yapılıyor. ütü yok) olur mu amk. Ulan tıraş yapıyorsunuz o parayı alıyorsun bari temiz kes. Ya pantolon parçasına ne demeli? Lan ben mahallemde 2 TL, sirkecide 5 TL ye pantolon paçası yaptırıyorum. Uyarınca da emeğe saygınız olsun. Amk. pantolon 20 TL, ne yaptın 3 dk.'da pantolon mu ürettin?
Sözün özü, 2. defa Tuzla esnafı s.kti beni. 3. olmayacak. Umarım hepiniz açlıktan ölüsünüz! Emekmiş!

sultanbeyli de at etinin çok satılması

Tarım ve hayvancılık bakanlığının gıda ürünlerinde yaptığı denetimlerin sonuçları açıklandı geçtiğimiz günlerde. Açıklanan listeyi bir okudum da, hacı hocanın bol olduğu Sultanbeyli ve Pendik'te, at eti,tükürük bezi, sakatat kullanan şirket sayısının çokluğu dikkatimi çekti. Allah, kurân ,kitap vs. diyen çok fazla mümin kardeşimizin yaşadığı Sultanbeyli zaten gıda teröründe hacı hocaları kadar isim yapmış durumda. At eti helal -de biz mi bilmiyoruz?
(bkz: http://www.hurriyet.com.t...0213347&utm_term=post

Listeyi indirmek için:
http://www.tarim.gov.tr/L...ments/463/Ifsa_2016.1.pdf )

1 eylül aydos ormanında alengirli işler

chp ve akp belediye sınırları içerisinde bulunan istanbul'un anadolu yakasındaki son yeşil alan olan aydos tepesi ve ormanı son 6 yıldır talan ediliyor.orman içinde insanların görmeyeceği bir bölümde 200 hektarlık devasa bir alan gençleştirme çalışması adı altında kesildi.6 yılda kesilen ağaçların yerine yeni ağaç dikilmedi. Son dönemde de yapılaşma başladı. Kuzey ormanları savunmasına defalarca bu konuda duyarlılık talep edilmesine rağmen herhangi bir destek verilmemiştir. kuzey ormanları savunmasının siyasi bir oluşum olduğunu böylece anlamış bulunduk.
buyrun link: http://www.flashaber.com....da-Alengirli-isler/27287/

ayrıca daha fazla bilgi için google earth kullanarak son 6 yıldaki değişim görülebilir.

minibüslere karşı eylem kampanyası

Bu kampanyaya destek yok. Herkes hayatından memnun demekki. Hem zaten herkesin hayatına kimse karışamazdı zaten di mi?

minibüslere karşı eylem kampanyası

Artık daha fazla tahammül edemediğim bir konuda destek alabilme umuduyla bu gönderiyi yapıyorum.
Minibüs şoförlerinin yolcu beklerken 2 saniyede bir kornaya basmasından bıktım usandım artık. Uyarıdan anlamıyorlar. Birde üstüne üstlük kabadayılık yapıyorlar.
Minibüsçü esnafına-derneklerine sesleniyorum.
YETER ARTIK!
SiZ KORNAYA BASINCA YOLCU GELMiYOR!
YOLCU BEKLERKEN 2 SANiYEDE BiR KORNAYA BASMAYIN!
KÖPRÜ ALTINDAKi DURAKLARDA KORNAYA BASMAYIN!
ÖNÜNÜZDEKi ARACI iLERLETMEK iÇiN KORNAYA BASMAYIN!
YETER ARTIK LAN!
SAĞiR OLDUK SiZiN YÜZÜNÜZDEN!
HER GÜN BiRÇOK ARAÇ DEĞiŞTiRiYORUZ EV-iŞ ARASI!
HER DURAKTA BU GÜRÜLTÜYE MARUZ KALMAKTAN BIKTIM!
SON VERiN BU KORNA TERÖRÜNE!

AMACIM SiZLERE CEZA YAZDIRIP EKMEĞiNiZE EL UZATMAK DEĞiL!
AMA SiZDE BiZLERE ZARAR VERME DAVRANIŞINIZDAN VAZGEÇiN!
BU SORUNU ÇOK HIZLI(AMA ÇOK HIZLI) BiR ŞEKiLDE ÇÖZÜN!

‪#‎kornayabasma‬
(Özellikle kartal köprüsünü kullanan hatlar ve Gebze-Harem minibüsçüleri!!!)
KAMPANYA GÖRSELi:
(resim:#1)
http://i.hizliresim.com/nroNXl.jpg

edit: görsel için hızlıresim linki verildi.

yazarların araba kullanmayı öğrendikleri araba

92 model Renault 12 Toros. Ne güzel yıllardı lan.

üniversiteye giden kızdan hayır gelmez

Okuma yazma bilmeyen, toplulukta nasıl davranması gerektiğini bilmeyen hasılı, toplumsal asgari gereklilikleri yerine getiremeyen insanların yetiştirdiği bireyin söylemidir.
Kaşıkla yemek yemesini bilmeyen insanlar çocuk yapıyor ve bu insanlar bu çocukları yetiştiriyor. Sonrada vay efendim terörist,hırsız,arsız vb. insan kaynıyor ülke. Eğitimin önemini anladığımız gün ilerleyeceğiz.

kızlara güvenmemek için nedenler

Aslında okumuş, üniversite(meslek yüksek okulu da olsa) görmüş kadınlar için daha geçerli bir önerme. Okumuş kadınlar dişiliklerinin farkına varıyorlar.( hele o psikoloji okuyan, iki kitapla psikanalizci olan yellozlar yok mu!) Doğal olarak bunu kendi yararlarına kullanmaya başlıyorlar. Hepsi için geçerli mi? Manyak mısın oğlum! Hepsi için geçerli olur mu! Hayatınızı değiştiren kadınlar vardır bu dünyada. Sizin onun bir gülüşüne, onun sizin bir gülüşünüze aşık olduğunuz.
Kurban olun lan onlara.

rusyadan özür dilenmesi

A haberin #dostlarımızıçoğaltıyoruz hastagi ile başlattığı kampanya.
(bkz: https://mobile.twitter.co...47762733194579969/photo/1)

çekingen erkekler

metro turizm muavinidir.
(bkz: #32607260)
uzun yolculuklarda önce bedeninize sonrada gözlerinizin içine bakarak sizi resmen yer.