bugün

entry'ler (159)

the hobbit the battle of the five armies

Hobbit serisinin kitaplarını okumadan 3 filmi birden izledim. Sade bir sinema izleyicisi olarak soyleyecegim her biri ayrı başyapıt bence. 5 üzerinden 4buçuku acımadan bastım. Tek hayal kırıklığım oldu. ilk iki filmini spoıler yemeden çok güzel izledim. Bu filmin de özellikle spoıler yememek için, adının geçtiği her materyale kafamı çeviriyordum. Vizyona düştüğü hafta ekşi sözlükte debelere bakarken çok alakasız bir yerden o can alıcı spoıleri yedim. Debe editine gitmiş spoıler yazmış adam uyarıyı da koymadan. Bugün izlerken sürekli aklıma geldi o yazı gram zevk alamadım filmden. Umarım bir gün aynı şeyi yaşar o da. Bütün uyarı koymadan spoıler verenler ölsün

ekşi sözlük teki muhteşem derin dünya analizi

Bu entrisini okuduktan sonra Mustafa Kemal entrisini de okudum. Adam analiz konusunda aşmış. Yazdığı yazı gerçektende dünya gündeminde çıkan haberlerde mevcut. Çok sade ve anlasilir bir dille akıcı anlatıyor. Okurken dan brown okuyormuş gibi hiç sıkılmadan ara vermeden okudum. Takipçisiyiz *

düzce

sanki tüm ev sahipleri anlaşmış gibi merkezdeki ortalama evlerin kiraları da ortalama 800 lirayı bulmaktadır. haritadan silseler kimsenin umurunda olmayacağı o ufak şehirimsi şey, en pahalı şehrimiz kabul edilen istanbuldan bile daha pahalı. anlaması gerçekten güç.

30 ağustos 2014 bursaspor galatasaray maçı

bursa bir adım önde taraftar desteğiyle. bursanın ya berabere kalacağı yada yeneceği maç.

mini etek giyip bağcılar sokaklarında dolanan kız

mini eteğe laf yok fakat bağcılarda, hele akşam saatlerinde o cesareti kendinde buluyorsa herşeyi göze almış kızdır zaten. (bkz: sikmeseler bari)

kız arkadaşı esnaf lokantasına götürmek

her kızın hoşlanacağı birşey değildir. ama kız arkadaşınız sizi düşünüp götürüyorsa tadından yenmez evlenin onunla.

haxball

3 sene ara verip geldiğimde yaş ortalamasını 12,5 olarak görüp soğuduğum oyun. senelerce çok yüksek seviyelerdeki takımlarla hep zirveye oyna. 3 sene sonra ara verip geri döndüğünde acemi diye ban ye amk ergenlerinden. isyanım var be sözlük.

yatmadan önce tuvalete gitmek

bir nevi uyurken tuvaletinin gelmemesi için tedbirdir. işerken titreme gelmesi vardır birde tadı tuzu olur.

19 mayıs 2011 simav depremi

tırsmanın etkisiyle deprem var diye bağıttırmıştır. neyseki çok şiddetli değildi.

bugün ne öğrendim

öylesine söylenmiş bi kelime insanın hayatına yön verebilirmiş.

18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçı

sahaya yeni rakı şişesi atılan maçtır.

bokoma

Bir çeşit masaj aletidir. 2011 Yıl başında 3 tl ye aldığım, ilk başlarda zevkine doyulmaz ama sonralarında buna alıştığınız için sadece kafa kaşımak için kullanılan, sağlıklı yıkandığı taktirde yumurta çırpmaya yarabilicek alet.

lanet olası sınav sistemi

hayatını bir sınavın belirlediği öğrenci söylemi. şimdi eğitimin açıklarını tartışmaya gerek olduğunu sanmıyorum. sorunları hemen herkez biliyor zaten. ne kadar tartışsak ta devletin başındaki hıyarlar değişip yerine başka bir hıyar geçtiği sürece herhangi bir çözüm olsada gelmez aga.

engelli bir kıza tecavüz etmek

başlığı gördüğüm andan itibaren insanda sinir bırakmayan eylemdir. annelerine bişey demek istemiyorum, çokcuklarınada aynı şeyin olmasını çok isterim.

yaran yanlış okumalar

yazan: tır karnesi
okunan: tır kerhanesi

deprem olsa yanına alacağın üç şey

1-bilgisayar kasası
2-gitarım
3-üstüme kalın bişeyler giyerim heralde

tabi o anda can pazarı yaşanacağı için bunları siktir eder, aileyi toparlar evden uzaklaşırız. *

ernesto che guevara

katledilişinin 43. yıldönümünde andığımız büyük insan. hasta siempre comandante che guevara

oyunu kaydederken elektriklerin kesilmesi

menagerlik gibi bir oyun oynuyorsanız 5 dk boyunca bağırarak küfür etmenize sebeb olcak durum. *

8 ekim 2010 almanya türkiye maçı

senkronizasyon hatası yaşanmakta olan maç. ntv gibi bir kanalda böyle birşey yaşanması maç zevkimizin içine etmektedir.

sözlüğün seviyesinin artması

(bkz: sözlük yazarlarının seviyeli olması)