bugün

entry'ler (13)

sevilen şarkının vurucu cümlesi

"well i'd never want to see you unhappy
i thought you'd want the same for me."

(bkz: almost lover)

gerçek sevgi

tanımlanamaz. dünyadaki bütün kelimeleri birleştirip öznesi o olan bir cümle kurmaya çalışsan da bir yanı hep eksik, tadı hep yavan kalandır. göğüs kafesindeki bilir onu en iyi, başkası da anlamaz halinden.

sevmediğini bile bile onu çok sevmek

saplantılı bir hareket. insanın doğasıyla çelişmesinden farklı bir şey değildir, sadece acı verir.

dance me to the end of love

bir gün evlenirsem düğünümde çalacak şarkıdır. buram buram aşk kokar.

eski sevgili

düşüncesi bile insanı ürkütendir. iki insan birbirini istiyor, bütün hayatını ve hayallerini paylaşıyor, anılar yaratıyor, anılar siliyor, zaman geçiriyor, hayal kuruyor, hayallere konu oluyor. el ele sokakta yürüdüğün oluyor, sesiyle bütün dertlerini unuttuğun ya da ufacık bir dokunuşuyla başını döndüren. kimsenin bilmediği huylarını biliyor ve kimsenin görmediği yaralarına dokunuyor. sen ve ben denen iki yabancı kelimeden biz denen sıcacık bir hikaye yaratıyorsunuz. zaman geçiyor, hayallerle beklenen gelecek kabusla geliyor bir gün. arkanızı dayadığınız duvar yıkılıyor, yerle yeksan oluyorsunuz. ortak olunan hayat parçalara bölünüyor, paramparça oluyor her şey. sonra iki yabancı. gizli kalmış bütün takıntılarını, korkularını ve mutluluklarını bildiğin, en özel anlarına şahitlik yapan insan bir yabancı oluyor; sokakta görse selam vermeyecek bir yabancı.

eric northman

true blood izleme nedeni vampir-i devran. evde kalma nedeni olabilir zira etrafta bu karakterin karizmasının yanına yaklaşabilecek kimse yoktur, doğmamıştır, doğmayacaktır.

bir kadından en nefret edilen an

kendini metalaştırdığı andır. asgari ücret almasına rağmen pırlanta ister evlenmek için ki insan ağlasa mı gülse mi bilemez.

itü sözlük

gün geçtikçe sosyal paylaşım sitesi olma yolunda mesafe alan, kalitesinden kaybeden interaktif oluşum.

ricardo izecson dos santos leite kaka

milan formasıyla futbolcu nasıl olur dersi verdiği günleri asla unutmayacağımız futbolcu. yeteneği tüm efsanelerin çok ilerisinde.

kolera günlerinde aşk

hayatımın romanı. ilk cümlesinden son cümlesine kadar nefes almadan okunasıdır. aşk nedir sorusunun belki de en sağlam cevabı.

akrep burcu kadını

dikkatli yaklaşılması gereken kadındır. aşık olduğunda gözü hiçbir şeyi görmeyecek kadar körleşir. tutkuyla bağlanır her şeye. hırslıdır, inatçıdır, güvenilirdir. ne kadar dünyanın en iyi dostu olsa da yapacağınız bir hata onu en acımasız düşmana dönüştürebilir. güvenmek istese de kimseye tam anlamıyla güvenemez. herkese şüpheyle yaklaşma gibi bir alışkanlığı vardır. etki alanına girmemek zordur. saf bir görüntü vererek insanların özünü tanımayı hedefler. sadakat onun için vazgeçilmezdir. kandırılmayı ve aldatılmayı hazmedemeyeceği gibi hayatı burnunuzdan getirir. kolay vazgeçmez, bekler ve sabreder ama vazgeçtiği anda geri dönüşü yoktur. mükemmel bir aşık, mükemmel bir anne, mükemmel bir evlattır. daha da mükemmel bir düşmandır.

oje

her rengi ayrı güzellikteki tırnak boyası. bakımlı tırnaklarda şahesere dönüşür.

once upon a time

ilk bölümünden itibaren insanı içine çeken ve bağımlılık yapan büyüleyici dizi. oyuncuları, konusu, çekimleri ve kurgulanışı birbirinden muhteşem.