bugün

5-9 haziran arası, Yök kararı ile gerçekleşen tatildir.
ya erken tatile giren üniversiteler var yani sınavları erken biten. ama şu sınavları 12 hazirana kadar uzatan benim okulum gibi okulları anlamak güç (mehmet akif ersoy). lan yap erkenden bitir böyle dert olmasın.
aslında lys ve ygs girecekler için güzel bir tatil olmuştur.
bir akademisyen olarak beni de sevindirmiştir. rabbimiz kılıçdaroğlu'na sağlık ve kuvvet versin inşallah.
Çok büyük namussuzluktur. Akp'nin tüm uygulamalarında olduğu gibi bunda da asıl yapılmak istenen farklıdır.
Yök'ten yapılan açıklamada öğrencilerimizin memleketlerinde oy kullanabilmeleri, okullardaki seçim hazırlıkları, öğretmenlerin seçim görevleri vs. bir sürü zırva sallanmış, hepsi yalan ve maksatlı.

-Seçim üniversitelerde yapılmıyor.
-üniversite hocaları seçimde görev almıyor.
-artık öğrenciler ikametgahlarını çoğunlukla kaldıkları yurt veya ev olarak gösteriyorlar. Zaten göstermemenin para cezası olmasının yanında hesap açtırma, kimlik kaybı, elektrik su aboneliği gibi durumlarda zorluğu var. ikameti öğrenci olduğu şehirde olan öğrencinin oy kullanacağı yer de aynı yer oluyor.

Akp kamuoyu araştırmalarını çok sevdiğinden üniversite öğrencileri arasındaki desteğinin çok düşük olduğunun farkında. Bu yüzden 5 günlük tatil ile kendisine düşük oy veren bir kitleyi (oy kullanamayacağı) memleketlerine ve tatile sepetlemeyi hedefliyor.
hatta akp bu öğrencilere bilet parası bile vermiştir yeter ki oy kullanmasınlar. tevbe yarabbi ne zeka maşallah.
Fe'kat unuttugu bir sey var, ogrenci fakir insandir memlekete gidipgelecek parasi yoktur. O yuzden yine universite okudugu yerde kalip, oy kullanmak icin memleketlerine gitmeyeceklerdir.

Ve ayrica gozlemledigim kadariyla ogrencilerin cogu bu duruma anaavrat duz gidiyor efenim. Balıkesir universitesinden yok artik bildirdi.
Yine iyi 12'sinde bitenler için. Bizimki 17 Haziran.
ulan bu ne gerizekalıca bir olaydır lan. millet sınav sonrasına biletlerini almış hazırlıklar yapmış plan yapmış sen 5 gün ara ver. bide tatilin ilk günü benim son final sınavıma denk gelmektedir ve biz o sınava girmek için 5 gün daha üniversitenin olduğu şehirde kalacağız. lan gerizekalılar sınava girdiğim akşam yaşadığım şehire gidip sabahleyin oy verecektim. asıl şimdi oy veremiyorum.
siz bu halkın durumundan hiç mi haberiniz yok mallar. hangi öğrenci oy vermek için 800 km yol gidip 80 lira verip geri üniversiteye aynı yolu ve masrafı çeker. hiç mi beyniniz yok. sizin halkın durumundan hiç mi haberiniz yok lan. uçağa binip oy verip geri gelirler falan diye mi düşünüyorsunuz. bu ne saçma bir şeydir. allah sizi bildiği gibi yapsın. tek bir sınava girmek için planlarım alt üst oldu. bir sürü masraf çıktı, oy veremiyorum ve daha neler neler. mallar! yök'ün amına koyayım.
bu arada sınava girdikten sonra tek yaşadığı şehire gidecek ve o yol ve masrafı bir daha çekecek. hahahah yok daha neler. hee yarrağam hee. 1000 lira burs veriyonuz ya gidip geliriz tabi aynen aynen.
oh benim işime yaradı valla yarın sınav yok.
ama saçma olmuş tabisi o ayrı.
öğrenciler oy versin diye değilde oy vermesin diye yapılmış sanki.
bir uygulama herkese aynı ayarda faydalı olacak diye bir kaide yoktur.
Kız arkadaşım sınavları 25ine kadar uzuyor bu sayede, Normal şartlarda ayın 10'unda bitecekken. Planlarımızı bozduğu için, Ayakta alkışlıyorum hükümeti buradan.