entry'ler (18)

cumhuriyet halk partisi

kendimi bildim bileli muhalefet olan bir parti, hiç iktidarda olduğunu görmedim. nedeni de heralde hiçbir projesi planı hedefi olmamasından kaynaklanıyor, tek amacı iktidar olan partinin zıttını söylemek olan, muhalefet kelimesini bile doğru düzgün kavrayamayan muhalefet partisidir.

selahattin demirtaş

bugün yaptığı açıklamasında pkk derhal silahlı eylemi bitirmeli felan demiş, buraya kadar normal olan şey buradan sonra tuhaf bir hal alıyor, eğer biz silahlı eylemi bitirin diyorsak bir bildiğimiz var demiş, bir bildiği ne oluyor amacı ne aslında? kafadaki muallak durum belirli değil, resmen terör örgütüne seslenen talimat veren bir siyasi parti liderinin ülkedeki terörü bitirebileceğine inanmıyorum. aksine her konuşmasından sonra terörü körüklüyor. buna müdahale edip terörü bitirecek olan tek seçenek ak parti şimdilik. kararlılıkla üstüne giderek birer birer eritecek bu teröristleri.

ak parti

13 yılda ülkemizi ortaçağ karanlığından teknoloji çağına atlatan, projeleriyle geleceğe öncülük eden, yaptıklarıyla türk toplumunun gönlünde taht kuran, tek amacı insanlara daha iyi hizmet olan bir parti. suların tankerlerle dağıtıldığı dönemlerden, ekmeğin şekerin tüpün karne ile alındığı dönemlerden bu günlere gelmemizinde en büyük etken rol oynayan partidir.

1 oy deyip geçme

kimisi kime neye oy verdiğin önemli değil gönlünde ne yatıyorsa ona ver diyor, kimisi kimin seni kurtaracağına inanıyorsan ona ver diyor, kimisi de yalan vaadlerle, sahte bildirgelerle, tehditle korkuyla sizden oy vermenizi istiyor, işin gerçeği şu ki, ülkemizde olacak olan seçimlerde 4 parti meclise girme potansiyeline sahip, bunlardan ikisi türkiyenin iki büyük partisi iken diğer ikisi, yalnızca birbirlerine zıt milliyetçi unsurların daha doğrusu birbirlerine bilinçli bir şekilde zıt lanse edilen milliyetçi unsurların kışkırtılmasıyla beslenen partiler..verme kardeşim, benim en yakın arkadaşımı sana düşman diye tanıtan ideolojiye oy verme, aynı toprakları paylaştığımız insanların bize düşmanmış gözüyle tanıtılması ne kadar çirkince bir şey?
Adı halkların demokratik partisi ama her seferinde bizim halkımız bizim milletimiz(kürtler) diyerek her fırsatta mağdur edebiyatı yapmaktan vazgeçmiyorlar, yıllardır eziliyoruz yeter artık naraları atıp duruyorlar..madem eziliyorsunuz yıllardır bunun basit bir çözümü var, eğitimini tamamlarsın donanımlı bir birey haline gelir ve meclise girip hakkını savunursun bunun için mağdur edebiyatı ezilen hep biziz diye edebiyat parçalamaya gerek yok, yüz yıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşayan bir milletiz biz, türkü kürdü çerkezi lazı abazası vs. yüzyıllar sonrasında ne değişti de yok o kürt yok bu türk diyip ayrım yapıp bizi birbirimizden uzaklaştırıp bölünmüşlük hissi yaratmaya çalışıyorlar?
diğer partininde bundan geri kalır yanı yok, savundukları şey türk milliyetçiliği, benden daha fazla mı türkler? Hiç sanmıyorum benden daha fazla mı milletini ülkesini seviyorlar? Hiç sanmıyorum..
insanları enayi yerine koyup, aynı toprakları paylaştıkları kürt kardeşlerimizi ülkeyi bölmeye çalışıyorlar diyerek lanse edip, milliyetçi duygular üzerinde oy sömürüsü yapmaktan başka bir işe yaramıyorlar, yaklaşan seçimlerle beraber bu iki partininde size ne gibi vaadleri var ben kayda değer, gelecek ve umut veren bir cümle dahi okumadım iki partinin de seçim bildirgesinde, diğer iki parti en azından refah huzur, gelecek vaad ediyor..küçük partiler birbiriyle didişmekten, birbirlerini kötülemekten ileri gidemiyor..

halkların demokratik partisi

hdpye oy verdiğinizde size vaad edilen, barışın kardeşliğin geleceğidir ancak aslında bu tam olarak öyle görüldüğü gibi değildir, pkk terör örgütüyle olan bağını koparmayan hdp seçim için kendine oy istediğinde bir nevi pkkya oy istemektedir, seçim barajını geçip, meclise girmeye hak kazandıklarında ise aralarındaki bu bağ bir nevi pkk sözcülüğü anlamına gelmektedir, pkk istediğini meclisteki sözcülerine yaptırmaya çalışmakta ve yaptırmaktadır, bu gibi durumlarda sizler yalnızca hdpye yani sizin hakkıınızı savunucağını iddia eden partiye değil, pkkya oy vermiş oluyorsunuz.herhangi bir terör örgütü ile bağı olmayan ak parti her ne kadar terör olaylarıyla sırf iktidar olduğu için ilişkilendirilmeye kalksada bu ülkede yaşayan herkese etnik ayrım fark etmeksizin huzuru barışı getirebilecek tek partidir.

hdpkk

Her şey inkar edilir ama bu kalleşlerin birliği inkar edilemez. Üstüne bir de meclise seçildiler halktan kazandıkları parayla pkk'ya yardım yapıyorlar.

türkiye ekonomisi

Ak Parti sayesinde ivme yakalamış ve o ivmeyi kaybetmeyen ekonomidir. 13 yılda hiç olmadığı kadar fazla büyüdük bir çok krizi atlattık. Kanıt olarak yanımızda ki ülkelere bakabilirsiniz.

devlet bahçeli ne yapmak istiyor

Ne yapmak istiyor ki ? Daima verilecek bir hayır cevabı var. Böyle siyaset olmaz, siyaset konuşarak çözüme ulaşacağımız bir alan. Direkt hayır dersek kapıları kapatırsak olmaz. Devlet Bahçeli bu tutumunu bir kenara koymalı.

solculuk bir modadır

Modadır ve sosyalizmin en ufak kriterini dahil yansıtmıyordur. Türkiye de solculuk çok farklı bir anlamda ilerliyor ve bu kesinlikle yanlış. Gençlerimizde doğruyu yanlışı ayırt edemez oldular maalesef

chp seçmeninin koyun olduğu gerçeği

Yıllardır Ak Parti seçmenine koyun demeleri ayrı bir ironiydi çünkü bunlar haziran seçimlerinde hdp ve pkk'nın farklı olduğunu düşünüp düpedüz teröriste oy verdi bunu kimse inkar edemez sanırım. Önce bunun hesabını verecekler sonra siyaset yapacaklar.

yerli otomobil

5 yıl sonra aynı eleştirileri alacak mı merak ettiğim araçtır. Ak Parti hükumeti teşvik ediyor yapıyor bunu sırf Ak Parti yaptığı için eleştirebiliyorlar. Hani çevreci sizdiniz ? Devlet bildiğin elektrikli otomobile teşvik ediyor insanları. Eleştirirken daha önce ne dediklerinize bakmanız lazım

yerli savunma sanayi

Savunma sanayi kelimesini iyi ayırt etmek lazım farklı konulara kaydırılıp eleştirilmeye çalışıyor her zaman ki gibi. insan sanayi ürünü değil onu bir kenara yazalım bir kere. Burada ülkenin kat ettiği mesafeden bahsediyoruz. 13 yılda kimlerin ne kadar çok iş yaptığını da ortada. Buna rağmen tamamen farklı bir konudan eleştirmek gerçekten saçma. Ülkemiz Ak Parti ile ivme yakalamış ve her anlamda büyümektedir.

aşık olmak istemek

içimi okudu resmen abi adam ne diyeceğimi bilemedim .

2 girls 1 cup

Bok mu la ! O izlemeyin mide falan kalmadı izlemeyinnnnn....

dünya japonlara hizmet etmek için yaratılmıştır

Japonlara devletine hizmet etmeleri gerektiği öğretiliyor yanlış bu .

en iyi yabancı diziler

Heroes gibi bir dizi varken sizde yazdıklarınıza bak.

kitap sayfalarının kenarlarını kıvıran insanlar

Para verdim diye açmaya kıyamıyorum adam katlayıp
göt cebine koyuyor.

1 lira bedava tavuk döner ayran

(#)Kedidir o kedi 1 liraya ne tavuğu ...