entry'ler (22)

sigarayı bırakma yöntemleri

yok bunun bir yöntemi falan bırakıcaksan bırakıcaksın.o paketi alıp bine böleceksin sonra ben bıraktım diyeceksin önce kendine sonra ''yok canım sen içersin'' diyenlere.sonrada 1 aydır 2 tane ıctım yok bır fırt aldım yok.tamamen irade meselesi.bıraktıktan sonra insana ööle bir gurur katıoki anlatamam..''aaa sen sigaramı içiosun ben bıraktım :D ''

yumruk atarken dikkat edilmesi gerekenler

yumruk atıcam heyecanına kapılmamak.yoksa benım gibi amanında yaşasın yumruk atıom diye göstere göstere yumruk atmak isterseniz siz atana kadar çoktan atılmış olursunuz

seri katil olmak için gerekenler

ya herşeye sahip olmak yada hiçbirşeye,ya iyi bir ailesi olmalı yada hiç olmamalı,ya cok zengin olmalı yada parayı tanımamalı,ya cok güzel olmalı herkes peşine düşsün yada yüzüne bile bakılmamalı..bunun bır ortası yok heralde insanın içinden gelen garip bişey olmalı

gunde 3 paket sigara icen insan

aşagıda sayılan bütün özellikleri taşıması lasım ki bunlar sadece küçük bir kısmı
1-parası cok olmalı ve parayı sokağa atmaktan hiççççç çekinmemeli
2-kötü kokmayı sevmeli
3-etrafındaki insanlarında kötü kokmasını sevmeli
4-sevdiği yada seveni olmamalı (nasılsa kısa zamanda ölcek ne gerek var yani)
5-açık ortamlarda oturmayı sevmeli
6-herzaman için cebinde paketi taşımak için boş bir yer bulundurmalı yada çanta taşımalı
7-bayansa sürekli oje sürmeli
8-bay ise eldiven falan taksın mümkünse
9-kültablası temizlemeyi sevmeli yada onunla yaşamayı öğrenmeli
10-.........

kadınların en çekici olduğu anlar

eğer gerçek bir kadınsa HERZAMAN..

bang bang

çocukça sewen kadınların şarkısı..

ben beş, o altı yaşındaydı.
sopadan yapılma atlara binerdik.
o siyah giyinirdi, ben beyaz...
dövüşü hep o kazanırdı.
bang, bang. vurdu beni.
bang, bang. düştüm yere.
bang, bang. o korkunç ses.
bang, bang. bebeğim vurdu beni.
mevsimler geldi, zaman değişti.
büyüdüğümde ona benimsin dedim
hep güler ve derdi ki,
beraber oynadığımız zamanları hatırla.
bang, bang. vurdum seni.
bang, bang. düştü yere.
bang, bang. alıştım seni vurmaya.
müzik çalar, insanlar şarkı söylerken,
kilisenin çanları benim için çaldı.
artık o yok,neden bilmem."
ve hâlâ arasıra ağlarım.
hoşçakal bile demedi,
yalan söylemeyecek vakti bile ayırmadı.
bang, bang. vurdu beni.
bang, bang. düştüm yere.
bang, bang. bebeğim...
vurdu beni.

halkbank diyalog

türkiye'nin en yüksek 7. cirosuna sahip bünyesine pamukbank'ı ve emlakbank'ın yarısını katmış emekli vatandaşları ziraat bankası'yla yarı yarıya paylaşmış halk bankası'nın yaklaşık 50 kişiden oluşan telefon bankacılığı birimi.

plajirizm

Bir başkasının eserinin tamamını veya bir bölümünü kendisininmiş gibi yayımlama anlamına gelmektedir.

kriptoloji

Gizli yazılar, şifreli belgeler bilimi veya incelemesi.

katakulli

Yalan dolan, oyun, tuzak, düzen
"Dün geceki arkadaşın tahmini gibi meçhul adam geldi, kız onu birkaç katakulli ile kandırdı." MESELA HANi ÖRNEK OLARAK

yüzmeyi bilmeyen insan bahaneleri

-ay su cok soguk ısınsın gırerız
-ay sımdı cıkınca ööle sulusulu her yanın kum oluyo gerek yok hadı elım sende..
-ay ben muayyen gunumdeyımde azıcık heran patlayabılırım
-ay kucukken falezlerden atlıycam bıde baktım bırini cıkardılar denızden adam bogulmus,o son atlayısım oldu

konsorsiyum

Fransızca konsorsiyum (consortium) sözü, "1. Uluslararası kuruluşların ve bazı hükûmetlerin ekonomik yardımları yürütmek üzere oluşturdukları yardım kurulu, 2. Köprü, yol, baraj vb. büyük projelerin gerçekleştirilebilmesi için birden fazla şirketin bir araya gelmesi." anlamlarında kullanılmaktadır. Sözün daha çok ikinci anlamı için şirketler birliği karşılığı önerilmektedir.

stopaj

Fransızca stopaj (stoppage) sözü "yırtığı, söküğü örme" temel anlamına gelmektedir. Türkçeye ise bir ticaret terimi olarak geçmiştir: "Ücretlerde, serbest meslek gelirlerinde ve sonraki yıllara devredilen taahhüt işlerinde ödemeler sırasında bu ödemelerin belirli bir kısmı ödemeyi yapanlarca tutulduktan sonra kişiler adına vergi dairelerine yatırılan miktar." Sözün bu kullanımı için Kurumumuzca ön kesinti karşılığı önerilmektedir.

levent

1. Osmanlı donanmasında ve kıyılarında görev yapan asker sınıfı: "Kıyıdaki barakadan bizim leventler birer birer çıkıp denize dalarlardı."- C. Uçuk. 2. sıfat Uzun: "Kuvvetle büyüyen levent kavaklardan başlar; sırasıyla meşe, ayva, köknar ve çamlarla biterdi."- S. F. Abasıyanık. 3. sıfat, mecazi Boylu boslu, yakışıklı (kimse).

elif

yok böyle güzel bir kıs ismi,insanın aklına sadece gusel temız bı yuz gelıyor
unutmamak lazımki
HERŞEYiN BAŞI ''ELiF''

sus da adam sansınlar

yok ööle bişey.susuyosun saf sanıyolar üstüne cıkmaya calısıolar,susuyosun sana konusuyolar,susuyosun ve hıc bısey olarak hayatına dewam edıyosun.bosta olsa konusta varlıgın bellı olsun derım ben..
bıde kenan dogulunun bogaziçi die bi şarkısı vardır onda gecer
BEN SENi SUSACAK KADAR
BEN SANA SUSAYACAK KADAR
BEN SENi BENi SUSTARACAK KADAR SEVDiM
işte susacaksan böyle susta mecnun sansınlar

80 leri güzel yapan şeyler

ben doğmusum ya!!!nasıl guzel olmasın 80'ler mümkünmü,böyle bı guzellık gelmiş alla alla

erkekleri cüzdan olarak gören kadınlar

ERKEKLER HAYATLARINDA BIR KEZ ZENGIN OLMA SANSI BULURLA ODA DOGARKEN
KADINLAR iSE iKi KEZ BiRi DOĞARKEN DiĞERiDE EVLENiRKEN..

bambi büfe

plazma tv'lerden genç şarkıcıların kliplerini para karşılığı bambi tv kapalı devre yayın sisteminde gösteren şirket
dilli kaşarlı tost ve portakal suyunun en guzel gittigi cafemi desek lokantamı
insanların tanımadıgı kişilerin yanında hiç çekinmeden oturabildikleri paylaşım mekanı

pena

üç köşeli yelkenlere denir.
alaturka muzikte mizrap, halk muziginde tezene yerine gecen nesne