bugün

entry'ler (143)

didonanadido

dido nana dido değil dido anam dido dido babam dido'dur.

marmara üniversitesi 2011 bahar şenlikleri

ben bu üniversite'de adam gibi şenlik göremeyecek miyim? hayıflanmasının ne kadar haklı olduğunu gösteren bahar şenlikleridir.* her geçen yıl, bir önceki bahar şenliğini aratmaktadır. çıkan sonuç şudur ki, bu yıl da marmara üniversitesi öğrencileri, diğer üniversitelerin bahar şenliklerine misafir olarak katılacaktır. *
manga'yı severiz, atiye'nin de bir gideri var elbette ancak yalnız 2 sanatçıyla sınırlandırmak, 3 güne yaymak* türkiye'nin bu sayılı üniversitesinde okuyan öğrencilere haksızlıktır. ben manga'ya ve atiye'ye karşı çıkmıyorum, seçenekler çoğaltılmalıydı yanına x, y, z, q, w gibi sanatçılar gelmeli, 3 günden daha fazla sürmeliydi.*

annenin değerinin farkına varmak

hiç bir zaman tam anlamıyla farkına varılmayacak olan şeydir.

bir daha asla hayallere inanmamaya karar vermek

genellikle hayaller kurulur, sonra kırılır. ki bu mutlaka kırılır. akabinde bu karar alınır. alınır ama sadece hiç bir işlevi olmayan bir karardır. keşfedilmemiş düşler için daha çok düş bozumu vardır.

tecavüzcü suçlu ama kız da mini etek giymeseydi

hayvanca bir söylemdir. (bkz: hayvanlar giremez)

bi kere o el bi inicek

nickine bayıldığım yazar.

qurmullah

zaman gazetesini okumayan insana cahillik yaftasını yapıştıran, cahilin önde gideni yazar bozuntusu.

facebook ta durmadan anlamlı söz paylaşan tip

şizofrenik sancılar'dan paylaşmadığı kesindir. (bkz: şizofrenik sancılar)

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam ın ayrıldığı kız

cengiz kurtoğlu şarkılarına yaptığı yorumlarla, benim de aklıma gelen şeydir.söz sen de birand.

bime girecek parası olmayan insan

bime gidecek parası olup da, açgözlülüğü yüzünden abur cubur raflarından parasının yetmeyeceği kanaatiyle gözü arkada çıkmak zorunda kalan insan'dan çok daha iyi konumdadır.

2 nisan 2011 trabzonspor konyaspor maçı

trabzonspor un kazanmasını istediğim maçtır.

yeni nesil türklerin daha güzel olması

zamanın şartlarına göre değerlendirildiğinde, yanlış olacak cümledir. o yıllardaki güzellik anlayışı o şekilde olduğu için bize pek hoş gelmemekte ancak o yılların gençliği düşünüldüğünde modanın şimdiki moda ve güzellik anlayışıyla örtüşmediği görülmektedir. çünkü annemin bana demesine göre, onların zamanında güzel kız-çirkin kız ayrımı keskinmiş. ancak şimdiki hal ve şartlar göz önünde bulundurulduğunda ve kuaförlük ve güzellik hizmetlerinin yaygınlaştığı kabul edildiğinde güzel kız- çirkin kız ayrımının arasındaki o çizginin keskinliğinin gitgide azaldığını görüyoruz. kıstas:bakımlı olmaktır.

eski günlükte bulunan saçma cümleler

7 yıldır açmadığım sandığımın içinden çıkan günlüğümde yazdığım son 9 gün. ilişkilerimin üzerine yazılmış,sevimli ama komik. heyt be ne kadar aptalmışım deniltecek kadar üzücü, ne güzel günlerdi diyecek kadar güzeldi günlük yazmak benim için. kısımlar dahilinde aynen aktarıyorum:

27 haziran 2003
evet pembe dostum, ayaklarım geri çekile çekile bodruma gidiyoruz.oysa annem temmuzun 5inde gideriz demişti.yazlıkta temizlik yapmak gerekiyormuş,o nedenle erkenden gidiyoruz. bugün Okan'dan ayrı kalacağım için çok üzüldüm.hayatımda kimseye aşık olmadığım kadar aşık oldum ona. keşke o da bizimle bodruma gelse. sanırım bu tatil ikimiz için de çok fazla. sandığıma iyi bak, eylülde görüşmek üzere.

10 eylül 2003
pembe dostum, uzunca bir zaman sonra sana yazmamın heyecanı içerisindeyim. yarın okan'la buluşuyoruz. ondan ayrılacağımı söyleyeceğim.tatilde başka birine aşık oldum.9 a gidiyormuş.düşünebiliyormusun benden tam 3 yaş büyük. çok heyecanlıyım.adı murat.çıkmaya başladık bile.murat kalp nehir.

11 eylül 2003
okan dan ayrıldım.çok üzüldü.ama ben üzülmedim okan çok çirkin geldi murattan sonra.

3 ocak 2004
muratın arkadaşları tam bir gerizekalı.bana bebekmişim gibi davranıyorlar...özellikle kız arkadaşları benim güzelliğimi çekemiyorlar.çünkü hepsinin boyu kısacık ve şişkolar ve de çirkinler....

7 ocak 2004
murat tam bir gerizekalı.

15mart 2004
murat tam bir maço.bugün mini etek giydim diye bana demediğini bırakmadı pembiş dostum.ondan ayrılmak istiyorum...

18 mart 2004
murattan ayrıldım sonunda...

3 nisan 2004
bugün öğrendim ki murat ezgiyle çıkıyormuş.çok güldüm. benim gibi güzel bir kızdan sonra ezgiyle mi çıkılır...

16 haziran 2004
yazlığa gitmeden son bir yazayım dedim pembe dostum. dershanedeki en çalışkan çocukla çıkıyorum.tipi fena değil.olsun ama çok zeki, benim güzelliğimi ancak böyle bir zeka kaldırabilir.eylül de görüşmek üzere.

2 eylül 2004

pembiş dostum, bu sana veda yazım.ben tatilde regli oldum. artık genç kız oldum. çocuk değilim. o yüzden günlük yazmayı bırakıyorum annem öyle dedi.bu arada annem sandığı açıp sana ayazdığım her şeyi okumuş.
he unutmadan dünyada hiç bir zekanın benim güzelliğimi kaldıramayacağını anladım.o zeki çocuğa elveda dedim. ilişkiler konusunda çok tecrübesizdi...zaten melisin liseden arkadaşı alperle çıkmaya başladık onların da bodrum da yazlığı varmış, bütün tatili alper le birlikte geçirdim. harika vakit geçirdik. onu çok çok çok seviyorum pembe dostum ama senden daha çok değil.

hoşçakal, sayfalarını kirleten dostun nehir.

allah ın tembel olduğu gerçeği

her türlü görüşe saygımız var, ayrıca (bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk)

ilkokula dair komik detaylar

benim için en güzel detay, hep birlikte çöp kutusunun yanına gidip, kalemtraşla kalem açmak dışında her şeyi yaptığımız zamanlardır. en az 6 kişi varız ve hep birlikte konuşuyoruz, öğretmenimizin bize kızmasını bekliyoruz.

geniş bir romantik klişeler repertuarı

sevgilimin duştan çıkınca üşümeyim diye pijamalarımı kaloriferin üstüne koyması.

geniş bir romantik klişeler repertuarı

ne yazıkkı herkesın sahip olamayacagi ozel bır kavram ,davranış bıcımı .eger bu tek taraflıysa yani sevdiginizde bu ozellik yoksa anlaşılmadıgınız hissine kapılır kendinizi yanlız hıssedersınız.

ygs iptal

(bkz: şaka yaptım)

facebook ta her şeyi beğenen tipler

beğenirler, herkes de onlarınkini beğenir.*

küpe takıp erkeğim diye dolanmak

(bkz: yavuz sultan selim)