bugün

sevdiği entry'ler

bomba patlarken içiişleri bakanı nerede

Pkk'nın, akape'nin, Bopçu'nun, Fetö'nün, Chp'nin, Mhp'nin, iyi Parti'nin, Hdp'nin ve sair ne kadar siyasi parti ve siyasi varsa Allah belasını versin! insanımız ve milletimiz, devletiyle birlikte var oldu ve olacak. Doğru diyen ve vatanını sevenin elini öpeyim, adam ve parti savunanın...

mauro icardi

Irz düşmanı diye aldık ırz düşmanı çıktı Amq.

yurt dışındayken ülkenizini eleştiren yabancılar

yerleşik şekilde yaşadığınız yabancı bir ülkede sürekli ülkeniz veya ülkenizin lideri hakkında eleştiriye maruz kaldığınızda tepki vermenize neden olan o ülke kökenli kişilerdir.

türkiye de iken sallamak kolay gelirdi ama dışardaysan bu memleketin her şeyi 10 kat kıymetleniyor. ayrıca, çocuğu(anavatanda olup bitenler) hata yapan bir baba cezasını kendi verir. kim ister çocuğuna komşunun atacağı bir tokadı? alırım arkama çocuğumu; sonra çekerim kenara gerekeni yaparım, şımartmam(oy vermem) yani. ama el aleme do-kun-durt-mam. dokunmaya yeltenen eli de kırarım. önce bu mesafemi koyarım komşumla arama sonra karşılıklı çocuklarımızdan dert yanarız bu apayrıdır.

bu kişilere karşı anavatanımızda olup bitenden rahatsız olsak dahi yurtseverlik duygularıyla oluşan bir tepkimedir. ne yapacağız yani elin yabancısıyla oturup türkiye nin goygoyunu mu? kişiliksizliktir.

zalbert ramstein

O tarihte, Almanya da yaşıyordum ve girmiş olduğum entrye imzamı atarım diyecek kadar sözümün arkasındayım yine. Orada, yaşayan insanın ruh hali ile burada yaşayan birinin ruh hali bambaşka olabiliyor. Bunun sebebi,  almanların türklere karşı önyargılı yaklaşması sonucunda oluşan savunma mekanizması ve vatan özlemi diyebiliriz.

Almanya'da yaşadığım sürece, bir almanın, Türkiye ve türkler hakkında eleştiriyi aşacak boyutta hadsiz saldırılarına karşı, sessiz kalıp sineye çekecek bir insan da olmadım hiçbir zaman. Orada, benim değinmek istediğim asıl nokta, almanların bizim iç işlerimizle neden bu kadar içli dışlı olup, bizi bize eleştirebilecek kadar küstah tavırlar sergileme hakkını kendilerinde bulabiliyor olmasıdır. Kol kırılır yen içinde kalır. Teşekkürler..

alman ard kanalının atatürk e soykırım iftirası

tarihi katliam ve soykırımla dolu almanların bu sıralar çokça yaptığı şerefsizliklerden biridir.

alman televizyon kanalı ard'de yayınlanan bir belgeselde, mustafa kemal atatürk, hitler ile kıyaslandı, "atatürk'ün hitler ile müttefik olduğuna" değinildi ve atatürk'ün alevi katliamı yaptığı iftirası atıldı. (alevi vatandaşlarımızı da angaje etmeye çalışıyorlar akılları sıra)
hatta şerefsizler daha da ileri giderek, türkiye'nin tunceli harekatında nazilerden aldığı zehirli gazlarla katliam yaptığı söylenmiş.
görsel

bu videonun linkini vermek istemiyorum ama seyretseniz iyi olacak, zira türk düşmanı şerefsizler inanmayabilir.

soysuz itlerin bu saldırısını hdp hariç tüm siyasi partiler kınadı ve gerekli açıklamaları yaptılar.

fetöcüler ve pkk/ypg'liler bir olmuş bunları kafalıyor ve istedikleri her türlü kara propagandayı yaptırıyorlar.

alman medyasında türkiye düşmanlığı

Almanlar Erdoğan'a fena halde kafayı takmış durumdalar. Almanya'ya iltica eden Suriyelilerin sorumlusu olarak rte yi ve izlemiş olduğu politikayı sorumlu tutuyorlar.

Eğer Türk olarak bir almanla tanışma ve konuşma imkanı bulmuşsanız. Merhaba veya günaydın yerine kullandıkları ilk kelime Erdoğan olacaktır. oğlum bi merhaba günaydın deyin lan. Adama merhaba diyorum. Karşılığında merhaba cevabı beklerken Gördün mü Erdoğanı ne yaptı yine, cevabıyla karşılaşıyorum. Adamlar saati saatine Türkiye gündemini takip ediyorlar. Tabi Alman medyasının sürekli Türkiye gündemi hakkında yaptığı ve bilinç altına pomladığı yayınlar nedeniyle ister istemez bu haberleri izleyen Almanlar Türkiye'ye ve Türk insanına karşı ön yargılı bir tutum sergileyebiliyorlar.

fenerbahçe vs galatasaray

--spoiler--
gerçek rekabet 17 mayıs 2000’ de bitmiş, kazananı galatasaray olmuştur. o günden beri galatasaray ve diğerleri var.
--spoiler--

aslında 2000 de değil rekabet galatasaray'ın şampiyonlar liginde eski adıyla şampiyon kulüpler kupasında 1963 yılında ilk kez çeyrek final oynamasıyla sona ermiştir. yani galatasaray çeyrek final oynarken fener o sırada 31 çekiyordu. daha sonra 1970 de tekrar çeyrek final oynadı. yetmedi 1989 da ucl de yarı final oynadı. ortada rekabet falan çoktan bitmişti. 2000 yılında ise o sırada arsenal real madrid manchester united falan onlarla rekabet halindeydik. fenerle rekabet 2000 yılından 37 yıl önce finitoooo

kocamustafapaşa ihl 2022 yks gurur tablosu

o okuyanların hepsi ülkelerine gidip hocalık yapıyorlar üstadım. bizm mahallemizde de kazak öğrenciler var konuşuyorum ülkemize geri gideceğiz okumaya geldik diyorlar. afrikada bila türkçe konuşan islam dini eğitimini türkiyede almış zenciler var. ona bakarsan bizim gençlerde yurt dışşına gidip eğitim alıyorlar oarada neden bu tantanalar çıkmıyor.

gezi olaylarının fahişe ruhlu olması

Üzerinden yıllar geçtikçe şarap gibi daha da güzelleşen bir ruhtur. Ahhh o günleri hatırlıyorum da , kendilerini che sanan tiplerin kıvıra kıvıra dolaşmalarını, gaza gelmelerini, dayak yemelerini gerçekten eğlenceli zamanlardı.

Ünlü düşünür bukowski'nin bir sözü vardır " cop yemeyen çapulcu kendini robin hood sanır" diye. Yine üstadım çok yerinde bir tespit yapmış.

Bir de duran adam diye birisi çıkmıştı. Böyle mal mal bir yerlere bakıp duruyorlardı. Ulan idol adamınızda meymenet yok. Duran adam...hımmmm alt yapısında bir işe yarayan , bomboş zaman geçiren bir ruhun yansımasını bu kadar belli etmeseydiniz.

Haaaaa bir de kırmızılı kız vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ex oldu galiba.

hazreti muhammed

kâinatın hürmetine yaratıldığı, bütün insanlara ve cinlere peygamber olarak gönderilmiş, yaratılmışların en hayırlısı. (s.a.v.)

devlet bahçeli karizması

türkmen beyi karizmasıdır.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

how i met your mother

sıkılmadan izlenen sitcom.
Barney, Ted, Robin..

şampiyonlar liginde lider olan tek türk takımı

Real madrid ve juventus'la aynı grupta yer alıp o gruptan çıkmış olan şanlı galatasaray'ın pek de umurunda olmayacağı bir başarıyı elde etmiş olan takım.

Eski adı şampiyon kulüpler kupası olan şampiyonlar liginde yarı finali olan, milenyum (2000) senesinde uefa kupasını ve real madrid'i yenip avrupa süper kupasını kazanan bir takıma karşı övündüğünüz tek başarı bu mu hakikaten? Ha bizim muhatabımız fenerbahçe diyorsanız bakın o başka.

Unutmadan edit:

açık sözlü insanlar sevilmez

Bilakis ben çok severim lakin açık sözlüyüm deyip karşısındaki insanı incitirse de harbiden irite olurum. Bir insan hem açık sözlü olup hem de üslubunu koruyabilir, sadece biraz yetenek lazım.

Açık sözlü insan sinsi insandan yine iyidir hiç şüphesiz ki.