bugün

ekşi sözlükte açılmış harika başlık. bizim millet okumayı sevmez ama umarım okunur.

ekşiden alıntırı;

1) yıl 1882.
bundan 50 sene önce(1830'lar) filistin'de sadece 9000 olan yahudi nüfusu, padişah ve halife abdülhamid'in yahudilere toprak satışını yasaklamasına(!) rağmen, filistinli arapların yahudilere toprak satması üzerine 50.000'e çıktı. bu sayede 1882'de filistin'de 2. yahudi yerleşimi kuruldu ve filistin'in bugüne gelinme sürecinin ilk adımları böylece atıldı.
devamı için;
(katekulli ile yahudilere toprak satan filistinli/@altay horda)

2) yıl 1915- kanal harekatı.
bu harekata halife'nin çağrısına uymayıp katılmamakla kalmayan filistinliler, türk askerine cephe gerisinden saldırmış ve türk askerini iki ateş arasında bırakarak 14.000 askerimizin şehit, binlerce askerimizin de esir olmasına sebep olmuştur.
bu harekatta bizi vuranlar ekseriyetle gazze'li araplardır.

(gazze/123077628)

görsel

ve arapların ihanetlerinin yardımıyla filistin cephesinde esir düşen 15.000 mehmetçiğin seydibeşir kuveysna osmani useray-i harbiye kampında kör edilmeleri.

3) yıl 1917,
filistinli araplar, lawrence ile bir oluyor ve akabe baskını'na katılıyor, akabe'deki tüm askerlerimizi şehit ediyorlar.
bu kahpelik dolu icraatlarını da çöle lawrence'in rölyefini yaparak ölümsüzleştiriyorlar.
görsel

not: yukarıdaki görseldeki lawrence rölyefi ürdün-filistin arasındaki wadi rum çölündedir.

türk tarih kurumu belge;
https://www.ttk.gov.tr/…iliz-gizli-belgelerine-gore

4) yıl yine 1917.
kudüs filistinliler tarafından ingilizlere teslim ediliyor.
görsel

yukarıdaki görselde elinde baston ve sigara olan kudüs belediye başkanı hüseyin efendi, yanındakiler de filistinli arap sözde osmanlı subayları.
vatanlarına ihanet edip, kudüs'ü ingilizlere teslim etmekten gayet memnunlar.

ve kudüs'ü ingilizlere teslim eden bu hainler,
ingiliz komutan general edmund allenby'i kudüs'e girerken "el-nebi"(peygamber) olarak karşılıyorlar.
görsel

5) filistin bayrağı,
filistinlilerin ihanetinin başlı başına resmi sembolüdür.
(filistin bayrağı/123091045)

6) yıl 1976,
filistinli iki terörist, yeşilköy havaalanı'nda israil uçağına binenlere ateş açtı. saldırıda dört kişi öldü, yirmi kişi yaralandı.
görsel

7) yıl 1978,
terör örgütü pkk, ortadoğu'da işbirliği yapacak bir terör örgütü arıyor.
ve filistin kurtuluş örgütü, pkk'ya kucak açıyor, pkk ile eşgüdüm içerisinde türkiye aleyhine faaliyetlerde bulunmaya başlıyorlar.
görsel

8) yıl 1979,
ankara'da bulunan mısır büyükelçiliği filistinli teröristler tarafından basılıyor ve 1 polisimiz, 1 de bekçimiz şehit ediliyor.
(bkz: 13 temmuz 1979 ankara mısır büyükelçiliği baskını)

görsel

9) yıl 1980.
filistin halk kurtuluş cephesi lideri george habash, lübnan'ın sidon şehrindeki kamplarını asala terör örgütü'ne açıyor, asala'nın diplomatlarımızı katlettiği eylemlerine bu filistinli teröristler de destek veriyor.
görsel

10) yıl 1989.
yaser arafat, "ermenistan'ın haklı davasını destekliyoruz" açıklamaları yapıyor.
bu vesileyle, karabağ işgaline ve ermeni katliamlarına destek veriyor.
görsel

11) yıl 1993.
filistinli araplar, mesud barzani'nin "bağımsız kürdistan" fikrine de destek oluyor.
görsel

12) yıl 2002;
batı şeria'da barış gücünde görevliyken aracı durdurulup şehit edilen binbaşı cengiz toytunç.
http://arsiv.ntv.com.tr/news/143311.asp

13) yıl 2009,
filistin devlet başkanı, erdoğan'ın kankası mahmut abbas, kıbrıs'a gidiyor ve "kıbrıs'ta türk askeri işgalcidir" açıklaması yapıyor ve kıbrıs'ta rum tezlerini desteklediklerini söylüyor.
(bkz: kıbrısla ilgili olarak rum tezlerini destekliyoruz)

kaynak:
https://m.haberturk.com/…inden-one-minute-tesekkuru
https://www.ntv.com.tr/…stek,f1lvfghwuu-ywuz3hwtcoa

ayrıca, şuraya fkö lideri arafat'ın makarios ile kucaklaştığı videoyu da ekleyeyim
https://www.youtube.com/watch?v=dzzcrepswww&t=3s

(bkz: yaser arafat ın papazla dolu dolu öpüşme videosu)

14) yıl 2012. al nakba kupası.
bu kupada filistin sözde kürdistan takımını da davet ediyor ve kürdistan ile maç yapıyor.
bu turnuvada oynanan bazı maçlar;
(bkz: 15 mayıs 2012 moritanya kürdistan maçı)
(bkz: 19 mayıs 2012 kürdistan endonezya maçı)

detay;
https://en.m.wikipedia.org/…stine_international_cup

15) yıl 2019.
türkiye'nin suriye'de başlattığı barış pınarı harekatı için arap birliği kınama mesajı yayınladı.
türkiye'yi kınayanlar arasında filistin'in de imzası vardı.
(bkz: 10 ekim 2019 filistin in türkiye yi kınaması)

görsel

16) yıl 2020.
filistin, türkiye'nin doğu akdeniz'deki hak iddialarına karşı olarak kurulan doğu akdeniz gaz forumuna üye oluyor.
eastern mediterranean gas forum dahilinde, yunanistan, mısır, kıbrıs rum kesimi ve israil ile birlikte türkiye'nin mavi vatan tezine karşı cephe alıyor.
https://en.wikipedia.org/…t_mediterranean_gas_forum

17) yıl 2020.
filistin, çin'in uygur türklerine yaptığı soykırımı destekliyor ve çin'in uygur türkleri politikasına destek veriyor.
(bkz: filistin in çin in uygur politikasını desteklemesi)

https://www.fmprc.gov.cn/…wlb_663592/t1799495.shtml
https://www.jewishpress.com/…tion-camps/2020/08/10

işte size sıralı liste halinde belgeli, kanıtlı ihanetler listesi.
hayrını görün...
Sen bana nasılsan ben sana öyleyim mantığıyla bütün dünya kör olur.

Böyle cahilce, alçakça gerzekliği kendilerini ülkenin "Aydın" kitlesi zanneden götüm kitlesinin uygulaması şaşırtmamıştır. Ha bi kere şaşırtın, bir kere doğru yerde durun, bir kere insanlık belirtisi gösterin. Yok aga.

Avrupalıların Türkleri öldürdüğü savaşları sayarsak,
Okumaya Internet Paketiniz yetmez. Ama Bu; sizin gibi embesillerin,
Avrupa’nın götünü yalamasına engel olmuyor. ilginç. O gerzek mantığınız burda işlemiyor anlaşılan.
--sen bana nasılsan ben sana öyleyim mantığıyla bütün dünya kör olur.--

aynen kanka.

-o zaman ben geleyim seni 10 defa döveyim,paranı gasp edeyim.

eminim sende '' sen bana nasılsan ben sana öyleyim '' mantığıyla yaklaşmazsın. eminim yaptıgım tüm kötülükleri unutur,bana iyi davranırsın aynen.
Ergenlerle tartışmaya girmiyorum. Prensip meselesi.

Unutmaya falan filana gelince
Yunan dedelerinizin yaptıklarını nasıl sikseler dahi laf etmiyorsanız, bunları da etmezsiniz olur biter. Ha tabii, “neden rum atalarımıza kin nefretle bakalım” diyorsanız, farklı tabii.

Kaldı ki Burda mesele Türkiye-Filistin değil,
An itibariyle işlenen bir soykırım suçu.

Dediğim gibi, Türkiye’nin karanlık ve yobaz kitlesinden farklı bir şey beklememek lazım. Daha insan olabilmeyi öğrenmediler.

Benden bu kadar. Prensibimle ters düştüm bak yine.
batının ihanetlerine de başlık açsana.

ha pardon onlarınki ihanet sayılmaz çünkü çağdaş ve modernler!
Elin ingiliz’i, Fransız’ı, Yunan’ı, Rum’u kessin, öldürsün, ırza geçsin ya nolcak. Ne güzel Avrupalaşırız belki. Ohhhhhhh ohhhhhhhhh oyşşşşş.

Amk salakları.
Soykırıma ses çıkarmayan insan değildir. Siktirin gidin şimdi.
1-ergenlerle tartışmaya girmiyorum.

+ya yarram seni. sen istediğini yazacaksın,yorum yapacaksın ama senin düşüncene katılmayan insanlar ergen olacak. tam bir andaval.

2-yunan dedelerinizin yaptıklarını nasıl sikseler dahi laf etmiyorsanız, bunları da etmezsiniz olur biter. ha tabii, “neden rum atalarımıza kin nefretle bakalım” diyorsanız, farklı tabii.

+at büllüğü ben filistin ile alakalı kötü birşey konuşuken diğerlerini övdüm mü ? biri hakkında kötü bir yorumda bulununca diğerlerini övmüş mü oluyoruz beyinsiz yazar.

3-türkiye’nin karanlık ve yobaz kitlesinden farklı bir şey beklememek lazım. daha insan olabilmeyi öğrenmediler.

+ya siktir git. bu da yeni moda. senin düşüncene uymayan birine hemen yaftada bulunmak. yok yobazmış yok bilmemne.

4- masklavi'nin demiş olduğu; batının ihanetlerine de başlık açsana.ha pardon onlarınki ihanet sayılmaz çünkü çağdaş ve modernler''

+al bir at kafası daha. ne kadar sığ beyinlisiniz. filistin ile ilgili olumsuz bir başlık açtık diye diğerlerini savunmuş mu oluyoruz ?

valla artık türk insanıyla konuşmak,tartışmak beni yoruyor. her seferinde '' oğlum porsuk.sen zannediyorsun ki etrafındaki insanlarda senin gibi. aslında şu ülkede ne kadar aptal insan var.'' diyorum kendime.

alıntı yaparak paylaştıgım,kanıtlarla sunulmuş maddelere bile alakasız cevaplar geliyor. vallahi komik.
Tamam sonuç olarak 40 bin sivil öldürebilir. Değil mi yani?

Bunların çoğu çocuk, kadın, bebek lan bebek.
Allah yarına bırakmış yanlarına bırakmamıştır bu ihaneti
şimdi tank paletleri altında ödesinler.
1917'den birden 1976'ya atlanmış. bu dönemde bir şey olmamış mı? DHKPC ve ppk militanlarına lüblan'da fkö tarafından eğitim verildi.
Dincilerin kafayı devekuşu misali kuma gömdüğü başlık. Araplaşmış türk'ün cehaletine tahammül edemiyorum ak.
Filistin halkının yanında olmayı tüm ihanetlere rağmen insanlık adına kabul edebilirim.

Fakat ;

PKK’dan hiçbir farkı olmayan hamas’ı kuvayi milliye ile bir görmeyi falan kralı gelse bana kabul ettiremez.
Bu başlıkta bazıları, Filistin'in ihanetlerine karşı batı dünyasının hiç laf edilmediğinden dem vurmuşlar. Allah batının da Filistin'in de Türk'ün kanını döken kim varsa alayının belasını versin! Siz angut musunuz yavrum? Yahudi'nin çocukları da Filistinliler'in çocukları da masumdur ve ölmesinler! Vicdan ve merhamet sahibi insanlar bunu savunur. Batıyı kim savunuyor? Yunan'a kim laf etmiyor? Aptal aptal konuşmayın! Ayrıca Hamas terörist değildir, teröristin ağa babasıdır.
Söylemeyi unutmuşum: Kerhanene geri dön, ingiliz aşığı arap sevici seni! Daha doğru dürüst Türkçe isim bile bulamıyor, boyuna atıp tutuyor. Bu ne fes, bu ne mısır koçanı.
filistinin şu anda dinciler arasında değer görmesinin temel nedeni islam ile özleştirilmesi. yoksa dünyanın her yerinde zulüm ve ölüm var, aynı tepkiyi yemene göstermediler. ki ayrıca dedeleri bu tepkilerini görse yüzüne tükürürdü filistinde can vermişken filistin bayrağı salladıkları için.
altay horda kim amk?

orijinali uludağ sözlükte yıllar önce açılmış başlık, altay horda da buradaki yazıyı kopyalayıp ekşi sözlükte paylaşmış.
(bkz: filistinlilerin ihanetleri sıralı tam liste/#38407436)

tabi uludağ sözlüğü kimse okumadığı ve kimse siklemediği için herkes başlığın ekşide açıldığını sanıyor.

oysa ki uludağ sözlük bir zamanlar ekşiyi cebinden çıkarırdı, ama zall uludağ sözlüğü bir bok yuvasına çevirmeyi tercih etti.

hakikaten altay horda kim amk? benim yazımı araklamış herif ya. dava açıcam ipneye...
fisltini arapları haması sevmem. hepsi aynı bok.
Angutların, angutluklarını gösteren liste.

--spoiler--
siz angut musunuz yavrum? yahudi'nin çocukları da filistinliler'in çocukları da masumdur ve ölmesinler! vicdan ve merhamet sahibi insanlar bunu savunur.
--spoiler--

Beni iyi dinle angut.
Vicdan ve merhamet yoksunu olduğunuz için bu başlığa 31 çeken siz değil misiniz?

hemen olayı islamla bağdaştırıp o iğrenç islam düşmanlığınıza dayanan nefret dolu leş ağızlarınızla 20bin ölü çocuğa sikimde değil diyerek, hatta bazılarınız alkış bile tutarak
ne bok olduğunuzu ortaya koymadınız mı?

Ulan sömürgeci avrupa bile artık israil’e pes derken,
dünya’da bütün halkların solcuları bu soykırıma karşı gelirken, sizin gibi angutlar o nefret dolu islam düşmanlığınızla katledililen on-bin-ler-ce masum insanlara hakaret etme cüretinde bulunmadınız mı?

Bir ülke soykırım uyguluyor ve sizin tek derdiniz din.
Allah bin belanızı versin.

Bu araaaaaada , Filistin’de sadece Müslümanlar yaşamıyor. Yok sayılmayacak kadar hristiyan oranı var. Onlar da aynı şekilde katlediliyor.

Ulan hepsini geçtim, ister budist olsunlar, ister ateist. Lan Allah belanızı versin, insan onlar insan. Çocuk çocuk.

Madem tarihi göze alıcaz; Yunanistan’da bir daha deprem olduğunda yardım göndermeyelim, onlar da bize göndermesin. Ama olur mu. Mesele Ne zaman götünüzü vermeye meyilli olduğunuz Avrupalılar olunca, en hümanist, en sosyalist siz oluyorsunuz.

Kompleksinizin de amına sokim, ezikliğinizin de, olmayan insanlığınızın da.
Yardım edilmesin diyen mi var? Devlet edecekse sana bana sormaz, eder; merak etme! Ayrıca olay, din mevzusuna bağlama olayı da değil. islam'a düşmanlık edenin de Allah belasını versin! Kimse öldü diye alkış tutmam ben. Hele ki müslüman çocuklar için... Asla, asla, asla! Aklını peynir ekmekle mi yedin? Bize düşen şey adam gibi savaşmaksa; Kurtuluş Savaşı'nı bir araştır. Kahpece mi delikanlıca mı savaşmış atalarımız? Bu Hamas kansız köpeği tam kahpe evladı. Adam gibi savaşmadığı için, kancıkça saldırdığından bugün bunlar yaşanıyor. israil zati mikrop bir devlet. Kasap gibi doğruyor kahpeler. Olan çocuklara oluyor. Onlardan gayrısına acımam. Sırf müslüman diye, canlı bomba patlatan soysuz Hamas'ı desteklemem. Terörist teröristtir, dini imanı olmaz.
her insanın iyisi kötüsü var, genellememek lazım.
Ben de Hamas taraftarı değilim. Şeyimde de değil hamas mamas. Gözümde pkk ne ise, hamas o dur.

Fark şu, biz israil terör devleti gibi, PKK’yı öne sürüp, Kürt halkına soykırım yapmıyoruz. Kendilerimizden ayırt etmeyip, etnik kökene bakmaksızın, herkesi Türk kabul ediyoruz. Çerkezler’e de öyle, Arnavut’lara da öyle, lazlara da öyle, herkese öyle. 3-4 pkk terörist kalleşçe piçliklerini yapıp, masum insanları öldürüyor diye, Suriye’yi, kuzey ırağı üzerlerine yıkmıyoruz. Neden? Çünkü sivil halk var. Çocuklar var. israil, Hamas’tan daha terörist. Bu net. Kimsenin de kıvırma hakkı yoktur. Hamas 1 öldürdüyse, israil bin öldürdü.

israil‘i savunmuyorum, soykırıma karşıyım diyorsan , sözlerimin karşısına dikilmesene. Çekil aradan o zaman. Eyvallah.

Laflarım, Bizzat ve bizzat kendi sikik kafalarında
güya tüm Filistinliler Müslümanmış diye , bu soykırıma alkış tutacak kadar orospu çocuğu olanlara hitabendir. Hadi isterse 100% tüm Filistin halkı Müslüman olsun, bu orospu çocukları
ezici çoğunluğunun müslümanların oluşturduğu sapına kadar Müslüman bir ülke olan Türkiye’de yaşayıp, müslümanların öldürülmesine alkış tutamaz. Yarın Türkiye’ye düşman girse, işte tam bu orospu çocukları karşı tarafta saf tutarlar.

israil’in soykırımına alkış tutarken de ağızlarından da Müslüman bilmem ne lafları eksik olmaz. Komplekse bağlamış bu şerefsizler.

Peki israil’in öldürdüğü hristiyanlara ne olcak?
Olm hepsi insan insan.

Bugün sırf nefret ettikleri islam dinine mensup oldukları için öldürülmelerine alkış tutan radikal orospu çocukları , yarın fırsat bulunca kendileri de eline silah , bomba alıp öldürür.

insanlar katledilince , ölenlerin dini sorgulanmaz bre piç kuruları.
ihanet edenin batisi, dogusu, arabi olmaz. ihanet, ihanettir.

Sunda bile parti partizanligi yapiyorsunuz amk.