bugün

entry'ler (140)

5 kasım facebook engelinin devam etmesi

beynimiz facebook'a bağlı değil ya bu engellemenin amacı bile saçma. herhalde internet dursa kafamız çalışmaz, çıkarım yapamaz sanıyorlar. herkes her şeyi düşünür engellemenin yolu yok.

yazarların ölümleri hakkinda fikirleri

nasıl öleceğimi bilemem ama öldüğümü bilen veya umursayan insan sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek. en azından o kadarından eminim.

paranız olsa ne yapardınız

olsun da bakarız.

kitap okumam okuyanı da sevmem

kitap okuyan birinin senin sevgine ihtiyacı olduğunu düşünmen senin cehaletinden zaten. kitap okuyan insanlar beynini çalıştırmaktan aciz insanlara "selam" vermekten bile hoşlanmazlar.

kezbanı kitapla dövmek

anlamıyor değildir belki kardeşim anlamak istemiyordur. sana asılmadığına emin misin?

çişinin geldiğini açıkça söyleyebilen kız

Dilimizde bu anlama gelecek bir sürü kelime varken erkek veya kadın ulu orta "çişim geldi" diyorsa çocuklar gibi ilgi çekmeye çalışıyordur derim.

a haber in tartışma programları

biraz param olsa bende kanal açacağım 7 gün 24 saat kendimi övdüreceğim. olsun, olmasın, başarılarımı anlatacaklar. benim neyim eksik koltuk dışında. arada kanan bir iki kişi olur belki. namım yürüsün.

hz ademin kürt oldugu gercegi

ben artık kürtlerin uzaylı olduğuna bile inanırım. kanıt falan da gerekmez. zaten mantık dünya dışı adamlarda.

sevgilisine kek yapan kız

"bak ben evliliğe hazırım çok da hamaratım" hareketidir. çıkarken yediğiniz kekler evlenince unutuluyor. köprüyü geçene kadar her şey anlayacağınız.

kadınların reglini abartması

kardeş bu olayı fazla abartma istersen. bu işin hamileliği, doğumu ve doğum sonrası var. herhalde daha evli değilsin. karının canı tatlı çekecek alacaksın, naz yapacak katlanacaksın, ağlayacak (mantıksız şeylere de ağlasa) teselli edeceksin. hapşırsa yanında biteceksin. yok katlanamam dersen "ben annemin yanına gidiyorum" diyen taraf sen olursun. hayattan soğursun. huzur için idare etmen şart. yani 1 yıl aralıksız devam edeceğine ayda birkaç gün nöbet say sen o günleri şükret haline.

necmettin erbakan

sonuçta o da diğerleri gibi politikacıydı. çok küfür yedi, çok övüldü ve sonunda o da öldü. ondan önce ve ondan sonra gelen gideni aratmaya devam ediyor.

anlamı olmayan cümleler

güven bana
ben hallederim
bana bir şey olmaz
ben kefilim
ben yanındayım.

asla gitmem diyen insanın gitmesi

insanlar zaman zaman kendinden bile bıkabiliyor. hiçbir şey için "asla" denmemeli. en azından ben kendime kefil değilim. benden "asla" içeren teminat cümleleri duyarsanız inanmayın, inananları da uyarın.

kavga etmekten korkan erkek

vücuda alınan darbelerin birkaç yıl sonra çeşitli hastalıklarla kendisini kötü durumlara düşüreceğini akıl edebilen adamlar "gereksiz" kavgalara girmez. ülkemiz şartlarından dolayı "adaletini kendi aramak zorunda" olan insanlar veya kendini savunmak zorunda olan insanlar sık görülüyor. yinede ölüm kalım meseleleri olmadıkça kavgadan kaçınmak en akıllıca davranıştır.

sigara içen kız seksiliği

sigara içmeyen genç için büyük sıkıntıdır. uzaktan hoş görünse de yakından bir koku salar ki içmeyeni rahatsız eder. içiyorsan sorun yok.

en çok küfür yiyen meslek grupları

politikacılardır. diğerleri günde bir iki küfürle kurtarıyordur. politikacılar ise tek seferde en az bir kaç milyon küfür kapasitesine sahipler.

evlilik eşittir kısıtlanmak

her ortamın kendine göre şartları vardır. arkadaşlar birbirlerinin sevgilisine yazılmaz mesela bu da bir kısıtlamadır. işe giren kişi patronunun kısıtlamalarını kabullenir, okuyan kişi ders ortamındaki hareketlerini kısıtlamak zorundadır. ailesiyle bir arada olan kişi büyüklerine saygılı davranmak zorundadır. gelenektir falan filandır. bu kısıtlamalar çoğu kişinin gözüne batmaz veya bugün şikayet eder yarın unutur. evliliği farklı kılan durum nedir? hayatta her şey devamlı iyi gitmez bazen kötü zamanlarda olur. iyi şeylerden şikayet etmeyen kişiler zorluklarla karşılaştığında, iyileri çabucak unutup evliliği pranga gibi gösteriyor. madem bu kadar kötü evlenmeyin. bu tür kişiler evlenmese zaten ortada sorun kalmaz.

kadınlar askerlik yapmalı mı

niye ki erkekler, kadınlar olmadan savaşa mı gidemiyor, adam mı vuramıyor. erkeklerin yapamadığı bir açığı kapatmaya mı geliyorlar. o zaman askere sadece isteyen gitsin, erkek kadın fark etmez. neyi değiştirebilecekler, neler aynı kalacak görelim.

kişinin kalitesini yükselten şeyler

yalan söyleyen, sözünde durmayan, samimiyetsiz kişiler toplumda gün geçtikçe artıyor. tersini yapan insanlar nadirleştikçe insanların gözünde değerleniyor doğal olarak.

cennetteki elmanın yasak olma sebebi

elmayı boş ver işin ana fikri şu; zamandan bile daha eskidir yasakları delme içgüdüsü. insanoğlu yasak olanı istemeye meyilli. birde "benim suçum değil onun yüzünden oldu" cümlesi var tabi. bu hikayenin suçlusu da insan değil "şeytan". gitmiş çocukları kandırmış. üzüldüm bak şimdi. bir elma yüzünden yaşıyoruz bu dünyada yoksa cennette yerimiz garantiydi.