bugün

entry'ler (31)

siyasilerin dilimize kazandırdığı deyimler

Dün dündür, bugün bugün.

bursaspor taraftarı

Bir fener taraftarı olarak açik yüreklilikle söyleyebillirim ki tribün şovu deyince beşiktaş taraftarı ile birlikte avrupa' nın en büyüklerindendir.

yaran fıkralar

Nam-ı kemal futbolcu, milli takımla birlikte dünya kupası elemelerinde oynamak için ingilterede ingiliz takımının da kamp yaptığı otelde kampa girerler. ingiliz futbolcular bizimkilere kötü kötü bakmakta hır çıkarmak için sebep aramaktadırlar.
Nam-ı kemal antreman sonrası çimlere uzanmış. ingiliz futbolcu Nam-ı Kemal e şiddetli bir tekme attmış. Nam-ı Kemal hop hop ne oluyoruz, diye sorduğunda: ingiliz futbolcu: hakem frikik verdi ben de şut attım. Nam-ı Kemal git ya bela olma demiş.
Gene şekerlemeye daldığında gene bir tekme ve gene aynı cevap: Hakem penaltı verdi ben de kaleye çaktım. Nam-ı Kemal ya sabır, demiş ve ingilizi kollamaya başlamış.
ingiliz uykuya dalınca Nam-ı Kemal hemen arkasına geçmiş donu indirmiş ve başlamış gidip gelmeye.
ingiliz futbolcu: Hop hop ne oluyoruz diye sorunca: Sorma birader top patladı onu şişiriyorum. demiş.

fenerbahçe taraftarı

şampiyonluğu kaybetse de rakibini kutlayan taraftardır.

tebrikler bursaspor

bir fenerbahçeli olarak tüm samimiyetimle söylediğim sözdür.

camiye terlikle gidip spor ayakkabıyla dönmek

(bkz: camiye terlikle gidip ugg ile dönmek)

harem otogarı

istanbul' un anadolu yakasında bulunan, istanbul' a yakışmayan bir görüntüsü olan otobüs terminali.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

''ötenazim hadi biraz gayret
batır sarı oklarını içime içime
bu aşk süsü verilmiş bir cinayet
tam istediğim gibidir üzülme''

feridun düzağaç - ağlamıyorum

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Sensiz elbette ölmem
Ama inan kalbim kekeler
Bir sokak köpeği gibi yitik bakar gözlerim
Göz yaşlarım seni heceler...

feridun düzağaç - son yaprağıydı güzün

futbol tarihine geçmiş unutulmaz sözler

-bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
(bkz: ömer üründül)

ugg

mazhar alanson, emre altuğ ve cengiz semercioğlu'nun giymekten keyif aldıkları ayı patileri.

sonunda hassiktir denilen filmler

oldboy un liste başına yazılması gereken film grubudur.zira;
oldboy hassiktir dedirtmez sadece.adamı göt gibi ifadesiz bırakır üç gün kendine gelemezsin.kendimden biliyorum.

mehmet barlas

inanılmaz itici bir ses tonuna sahip zat.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Maksim Gorki- Ana

çin seddi inşaatında çalışan türk

Türkler' in Çin seddini nasıl aştığının kanıtıdır.

mutluluk

en mutsuz anda bile detayı yakalayıp tebessüm edebilmektir.

niccolo machiavelli

bugün bile yeterince iyi anlaşılmamış zamanının en iyi düşünürüdür kendisi.üniter devletlerin gerekliliğini 500 küsür yıl önce dile getirmiş fakat tarih boyunca kendisine öcü gözüyle bakılmıştır.

lohusa

Sait Faik Abasıyanık' ın bir hikayesidir.çok karmaşık bir olay örgüsüyle yazılmış bir hikayedir.kaç kere okuduysam hiçbir şey anlamadım.
(bkz: anlayan varsa beri gelsin)

feridun düzağaç

söz yazarlığı türkiye' ye fazla, süper, aşmış kişilik. Şarkılarının sözlerini hep ikinci yenicilerin şiirleriyle özdeşleştirmişimdir.Cemal Süreya ya da Edip Cansever şiirleri okurken hep aklıma gelir..

gidiş gelişler

her dinlediğimde beni transa geçirip başka dünyalara götüren enfes myy şarkısı...