bugün

entry'ler (31)

oğlak burcu erkeği yengeç burcu kadını ilişkisi

20 yaşında da olsanız 30 yaşınıza da gelseniz kaçan kovalanır teoremini uygulayacağınız ilişki. Hayır liseli değilim. Ve evet yengeç burcu kadınıyım.
Oğlak burcu erkeği sever.. Severse tam sever. Ama bir değişiktir. Bir bakarsınız siz ona yemek hazırlarken gözleri dolmuş hayran hayran sizi izliyor. Bir bakarsınız tersinden uyanmış her şeye çatıyor.
Çözmek için çok uğraştım çok didindim. Aşk insana neler yaptırıyor. 7 senenin sonunda diyebileceğim tek şey mantığınız hiç bir zaman kalbinizin önüne geçmesin. Bir yengeç için çok zor bir durum biliyorum ama her şeyinizle ona adandığınızda ağzınıza sıçtığı anları hatırlayıp durumu idare edebilirsiniz.
çocuk gibidirler oğlak burçları, eğlencelidirler. Bir ömür geçirsen sıkılmam dediğin tiplerden. Tek sıkıcı özellikleri iş ve para. Bazen o kadar boyundan büyük işlere kalkışır ki ezilir. işte tam orada siz varsınızdır maddi manevi kurtarıcısınızdır onun.
Ben bir yengecim ve şu an düşündüğüm her şeyi yazmaya üşendim. Bu konuda ihtisas yapmış biri olarak yardım isteyenler yeşillendirebilir.
Her şey naif kırılgan biz yengeç kadınlarının hayata küsmemesi için.. Kalın sağlıcakla

şarj bitiyor uyarısını titreşimle veren telefon

bla bla bla.. zırrr.. -aşkım telefonun çaldı? -hayır aşkım sarj bitiyor... -yalan söyleme mesaj geldi bakıcam BAKICAAAM! -al bak manyak karııı!!

ben senden nefret ediyoruma verilebilecek cevaplar

genellikle nefret ettiğini değil ilgi beklediğini belli eden tepkidir. sonuçta nefret eden kişi sizi takmayacağı için bu söz pek inanılası bir söz değildir.
-senden nefret ediyorum.
-...
-heyyy nereeye gidiyosun?
-sana gerçek nefreti gösteriyorum.

kaçan kovalanır

kesinlikle doğru olmakla birlikte sadece kadın erkek ilişkilerinde kullanılır. ancak her türlü insan ilişkisinin başlıca kuralı olup gizemli insan her zaman çekici insandır dedirtir.

sınavdan 90 aldığı için ağlayan kız

genellikle çok çalışmış sorumluluğunu bilen kızdır. ama derine inmek lazım hayatındaki boşluğu derslerle dolduruyor olabilir.

kaybetme korkusu

bir erkeği hüngür hüngür ağlatabilen sayılı durumlardan biridir.

insanın büyüdüğünü anladığı an

konuşmayı azaltıp dinlemeyi artırdığı andır.

bir erkeği internetten çekip alacak olan kadın

büyük ihtimalle erkeğin aklını başından alan kadındır. (bkz: evlenilecek kadın)

mutluluğun arkasından gelen mutsuzluk

körkütük aşıkken terkedilmektir. (bkz: neden göstermeden terkedilmek)

insan hayatında yalnızca bir kez aşık olur

50 kişiyle çıkıp göt üstü oturduktan sonra dönüp dolaşıp ilk aşkına dönünce anlanan durumdur.

evde oturmaktan deliren baba

gidip gelip mutfağın düzenine yemeklere karışmaya başlayan balkon yıkamaktan oldukça haz alan babadır... günde ortalama 12 ila 15 saat uyur. sıcakkanlıdır

hastası olunan sözler

tecrübe yedigin kazıkların birikimidir..

aşk acısıyla uykudan uyanmak

.... bilincin açılmıştır ama sen gözlerini açmak istemezsin bi türlü. 1yıl olmuştur ela gözlerine bakmayalı. en can alıcı haliyle rüyana girmiştir. gülsem mi ağlasam mı diye geçirirsin içinden. tüm benliğini onun duygusu kaplamıştır.. bir süre beklersin çıkmamak için o halden. ama gözünü açtığında rüya bitmiştir... ve onu en son gördüğün an başkasının kollarındaki halini hatırlarsın.

16 yaşındaki kızla çıkan 25 yaşındaki erkek

(bkz: kendinden büyük erkeklerle çıkan kızlar)

milli güvenlik derslerinin gereksizliği

hadi erkekleri anladık da kızların orada ne işi olduğunu hala çözemediğim ve bayık kızların gelen askere aşık olduğu hatta iş attığı çoğu kez boş geçen başka bir işe yaramadığını düşündüğüm ders.

yazarlığın ilk günü

şu çaylaklıktan kurtarırsa beni sevgili ulusözlük yetkilileri tatadacağım o eşsiz duygudur. (yetkililere duyurulur.)

kızların hoşlanma belirtileri

sizin takıldığınız her ortamda burnunuzun ucunda bitmesi.

karşı balkondaki kız ile tanışmaya çalışmak

belki bir umut bluetoothunu açık unutmuştur diye bluetoothu açıp pencereden sarkana kadar cihaz taraması yapan gençtir (bkz: bluetooth ile kız tavlamak)

insanı aşktan soğutan şeyler

ilk aşkını kaybettikten sonraki o tedirgin adımlardır.

koyun boku

saf şehirli bebeklerin bulduklarında zeytin sanıp ağızlarına attığı şeydir..