bugün

entry'ler (103)

rte ye diktatör diyen muallaklar

muallak
1. sıfat Asılmış, asılı
2. Sonuca bağlanmamış, sürüncemede kalmış
"Komite mahkemesince verilip de nasılsa icra olunmayan muallak kararları yerine getirirdi." - Ö. Seyfettin
tdk

(bkz: wtf)

3 yaşındaki çocuğa tecavüze yeltenen suriyeli

akp nin bu suriyelileri neden bu kadar çok sevdiğini anlamamıza vesile olmuş olay.

çocuk tecavüzcüsü ensar ın önüne yatanlar şimdi bu suriyelilerin önüne yatıyorlar.

atatürk ü sevmek zorunda mıyım

sen sevme zaten sayın amına koyduğum.

kimsenin atatürk ü seveceksin diye bir derdi yok.

adamın yaptıklarını görün, kabul edin, saygı duyun yeter.

herkes uçağa bakarken rte nin objektife bakması

(bkz: hepinizden iğreniyorum)

akp ye karşı propaganda yaparken vatan haini olmak

büyük resmi görmüş akpli beyanatıdır.

çok bulaşmamak lazım bu zihniyete bırakınız resimle baş başa kalsın.

atatürk eşcinsel midir sorunsalı

iddianın sahibi rıza nur biraz tanıyalım tanıdıkça anlarsınız bu iftirayı neden atmış.

Milletvekili olduğu halde, izmir suikastine karışanların idam edilmeleri ve bunların kendisi gibi muhalif kimseler olmaları sebebiyle yurdu terk etti.

1926 yılında kitabında belirttiği bu gibi kuşku ve korkular nedeniyle Fransa'ya gitti ve Paris'e yerleşti.

Mehmet Cavit Bey ve diğer suikastçı olduğu iddia edilenlerin, politik karşıtı olduklarından dolayı şahsen sevmemesine rağmen, onların komploda yer almadıklarını, dolaysıyla haksız yere öldürüldüklerini savundu.

Mustafa Kemal Atatürk'ün alkolizm iddiası hakkında geniş ölçüde yazdı.

Daha sonra Fransa'dan Mısır'a geçti. iskenderiye'de bu kez 12 yıl süren bir gurbet dönemi yaşadı.

1938 yılında, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat etmesinden sonra Türkiye'ye döndü.

Anılarında inönü'nün Kürt, Abdülhalik Renda'nın Arnavut, Rauf Orbay'ın ise Kafkasya kökenli olduğunu iddia etti. Mustafa Kemal'in ise I. Dünya Savaşı'nda hızla yükseldiği Çanakkale cephesinden beri Almanlarla işbirliği yaptığını öne sürdü.

klasik bir haindir kendisi ifşa olunca göt korkusuyla yurt dışına kaçıyor ve atatürk ölene kadar ülkeye dönemiyor.

kürdanistan ı kuracağız

(bkz: setup next next)

emenike fernandao van persie üçlüsü

takımın başında vitor pereira olduğu sürece üçün birini alacağımız üçlüdür.

(üçün biri = tek forvet)

adam skor ne olursa olsun tek forvetten vazgeçmiyor. 3-0 geriye bile düşsek rvp çıkaracak emenike yi sokacak.

atatürk ün dudak uçuklatan maaşı

10 Kasım 1938’de vefat ettiğinde mal varlığının değeri tahmini olarak aşağıdaki kadardır:

-Emekli Hesabı; 19.566 Lira, -4 numaralı hesap: 73.019 lira, – 2 numaralı hesap: 1.519.892 Lira, -iş Bankası hisse senedi: 119.694 Lira, – çeşitli diğer hisseler: 25.125 lira.

Gelelim tekrar 1937 Mayısına. Genel sekreter Soyak’ı çağırır ve tüm bu yukarıda bahsedilen değerde olan her türlü taşınır ve taşınmaz demirbaş, tesisat, hayvanatın devlet hazinesine teslimi için gereken işlemlerin başlamasını emreder.

Teslim edilen taşınmazları sayarsak üç-beş sayfa ayırmamız gerekir. Sözgelimi; 700 dönüm ağaç fidanlığı, 220 dönüm zeytinlik, 155 bin dönümlük arazi, 45 daire, 6 mandıra, 4 lokanta, gazoz ve soda fabrikası vb. gibi.

Yani tüm bu milyonlarla ifade dilen mal varlığı parti adına değil devlet hazinesine vakfedilmiştir. Ağustos 1938’de ise son vasiyetnamesini tebliğ eder hasta yatağında. Hazineye vakfettiği tüm malvarlığı haricinde kalan şahsi hisseleri ve maaşı için şu şartları yazdırır:

1- Nutuk ve iş Bankası hisse senetlerinin kendisine düşen kısmından yaşadıkları müddetçe; Makbule’ye ayda 1000, afet’e 800, Sabiha’ya 600, Ülkü’ye 200 ve Rukiye ile Nebile’ye 100’er lira verilecektir.

2- Sabiha ‘ya bir ev alacak kadar para ayrılacaktır.

3- Makbule yaşadıkça Ankara’da oturduğu ev emrinde kalacaktır.( Kız kardeşine yaşadığı müddetçe bırakıyor)

4- ismet inönü’nün çocuklarının yurt dışı tahsilleri için gereken yardım yapılacaktır.

5- Geri kalan para ise yarı yarıya Türk Tarih Kurumu ve Dil Kurumu’na aktarılacaktır.

kaynak: http://otekiyuz.com/ataturkun-mal-varligi-ve-mirasi/

atatürk ölürken bile her şeyini bu vatan için feda etmiş.
şimdi yandaşı olduğunuz uzunun ayakkabı kutularına sığdıramadığı servetinin ne kadarını bağışlayacak sizce?

141 in 3 e tam bölünmesi

11111' in 11' e tam bölünmemesi kadar garip değildir.

ölmeden önce dövülmesi gereken 100 kişi

neden 100?
önce bunu bir oturup konuşmak lazım.

1. o'nu döverdim diyeceğim okuyanların %78,4 ü kim olduğunu anlayacak.
2. barış kelebeği ilan edilen bebek katilini diyeceğim okuyanların %100 ü kim olduğunu anlayacak.
3. ozan tufan'ın ağzını burnunu kırardım. göbeği ve memeleri var karşıda koyamaz hantal bebe.
4. Joffrey Baratheon tabiki. vurma dedikçe ağzına ağzına vururdum.
5. rok ve jöleli sizleri de unutmadım.

bana bu kadar yeter hepsini dinlene dinlene döverim sadece bana bu imkan sağlansın yeter.

numan kurtulmuş

(bkz: aynı bokun soyu)
(bkz: aynı soyun boku)
(bkz: aynı bokun boku)

mastürbasyon çekmek diyen yazar

sol eliyle yazmaya çalışan yazardır.

erken boşalmanın sorumlusu cine5

bir neslin ömrünü yemiştir bu cine5, 2 dakikalık şifresiz görüntüye sığdırılan zevkten şu anda mağdur milyonlar var..

sergen yalçın benden daha iyi frikik kullanıyor

kesinlikle doğru bir önermedir benden çok daha iyi kullanıyor ama biraz daha çalışsam biraz daha gayretle belki bir sergen olabilirim.

başvuru yapan 57 bin adayın ygs ye girmemesi

bununda bir alt istatisliği yapılsa süper olurmuş, x tane aday uyuyakaldı, y tanesi otobüsü kaçırdı,.. gibi.

2012ygs de 700bin kişinin matematikten 0 çekmesi

ösym nin açıklamalarından biridir ama düşününce tuhaf oluyor insan toplama çıkarma soruları vardı o kadar bir kaçını yapsaydınız bari.

divxplanet com

altyazı konusunda zirvede olan sitedir. bazen reklam olayını çok abartıyorlar ama helal olsun o kadar emeğe.

yemek yapmayı bilen erkek eşcinseldir

tamamen yanlış önermedir.

az önce kokoreç aldığım amcaya söyledim çok sinirlendi.

bayan baskette şampiyonuz diye sevinen fenerli

şampiyonluğu kaybeden gs li kişilerin rahatsız olduğu durumdur, neden sevinmesin takımı şampiyon olmuş.