bugün

entry'ler (17)

stromae

Jacques Brel'den sonra en sevdiğim müzik insanı. Tanıyabileceğin en mütevazi insanlardan biri hem de, şaşırtıyor.

jacques brel

Amsterdam'ın canlı performansında kollarını açtığı anda nefesim hala kesiliyor biraz, 1000 kere izlemiş olsam da.

deniz tekin

Ne Me Quite Pas cover'ını neredeyse Jacques Brel'den daha güzel söylüyor. (Neredeyse!)

istanbul lisesi

Mezun olduğum, aşure günlerine gitmediğim ama sık sık düşündüğüm Hogwarts mimarili güzel yer.

asmalı cavit

Asmalı Mescit'in en kaliteli meyhanesi. Garsonlar süper profesyonel ve kendilerine güvenli, mezeler fevkalade, binanın mimarisi eski istanbul usulü yüksek tavan teras filan, ışıklar loş, fiyatlar da kaliteye göre uygun. Oh mis.

serdar ortaç

Türkiye'nin Kanye West'i. Düşününce saçma gelebilir, beraber bakalım: 1. Kendi sözlerini yazıyor, aranjmanı yapıyor. 2. Medyatik sevgili/karı. 3. Sahnedeki birisine sert çıkışlar (Kanye=Taylor Swift/Serdar=Ahmet Kaya) 4. Hem sevilme hem nefret edilme. 5. O kadar.

kendrick lamar

Bir rapçiden çok bir sanatçı, türünü aşıp düşüncelerini kristallere dönüştürmeye başarmış, bana çok ilham veren birisi. maad city dinlediğim en iyi albümlerden, Big Sean'ın Control şarkısındaysa hem mütevazi hem hırslı dizeleri tüm piyasayı sarstı.

cem toker

Geçenlerde bir sokak sanatı turu verdim Cem Bey'e. Gerçekten LDP'ye inanıyor, bir sonraki seçimlerde umarım haklı çıkar.

bülent somay

8 senelik eğitim hayatım boyunca bana en çok ilham vermiş, dersinde devamsızlık olmamasına rağmen hep sevinçle uyanıp gittiğim öğretmen. Woody Allen gibi bir yerden sonra klişe şeyler söyleyebilir, ama bir şeyi çok sevince zaten klişeye dönüşmemesi kaçınılmaz. Çok şey kattı bana.

santralistanbul

5 senemi geçirdiğim okul. Amerikalı'ların satın almasından sonra biraz sıkıcılaştıysa da istanbul'un en güzel yerlerinden biri okula gitmek için. Özellikle de binaların çatılarına çıkmanızı tavsiye ederim. Papaz'da kahvaltı, Lokma'da öğlen yemeği güzeldir.

ayfer tunç

Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Kısa Tarihi hayatımda okuduğum en iyi Türkçe roman.

murat gülsoy

Lazerlerin şampiyonu bilim adamı, öğrencilerine sabırlı bir öğretmen, bir sürü garip kitabın yazarı, müthiş bir insan.

selim saraçoğlu

Yağmur Duası şarkısı hayatımda dinlediğim en iyi şarkılardandır. Hem albüm versiyonu, hem de canlısı.

güneş alpman

Gitarıyla ve grubuyla çok güzel işler çıkaran genç müzisyen. (bkz: Alpman and the Midnight Walkers)

bitti gitti

Asmalı Mescit'teki keyifler atölyesi. Aynı zamanda bir yaşam tarzı. Serigrafi, iğne deliği kameralar, sokak sanatı, vatandaş gazeteciliği, mobilya yapımı gibi çılgın şeylerle uğraşıyorlar.

bookserf

#kitaplarduvarda adında bir sokak sanatı hareketi başlattılar, en sevdiğin 3 kitabı bir forma yazıyorsun, bir de nerede yaşadığını, yaşadığın şehirde 1000 kişi olunca en sevilen kitaplar duvara sokak sanatı olarak yapılıyor. Daha bir duvar yaptılar ama çok heyecan duydum. Umarım devamı gelir!

sevgilinin ölmesi

Bir anda oluyorsa en kötüsü, kanserden ya da hastalıktan ölmesi de çok üzücü elbette, lakin o zaman veda edecek zamanı buluyorsunuz, bir anda olunca uyanamadığın bir kabus gibi. (Hayır, başıma gelmedi, ama sevgilim olduğunda nevrotik olduğum için ne olur diye bol bol düşündüm.)