bugün

Merak edilen haktır. Bir türk olarak aydınlatılma bekliyorum. Benim sahip olup kürdün sahip olmadığı şey ne?
anadilde eğitim hakkı.
ana dil dediğiniz şey ile yetişmiş bir münevver bir aydın var da biz mi bilmiyoruz?

ırak ve iran bu "dil"i kullanarak aydın ve münevver yetiştirmişken buradakiler ne yaptı?

öyle bir şey yoktur kardeşim. ilber ortaylı diyor, ben demiyorum.
anadilde eğitim hakkının önünde hiç bir engel yok. sadece bunun için para falan veremeyiz. siktirip gidip istediğiniz yerde öğrenebilrisiniz. gelen öğretmeni öldürmeseydiniz belki bu kadar cahil ve aptal da olmazdınız.
haktan hukuktan bi haber sosyalist geri zekalılara göre ana dilde eğitim hakkıymış. böyle bir 'hak' yok. o hakkın asıl ismi ana dil eğitimi hakkıdır. yani, devlet kürtlere kürtçeyi unutmaması için ders verecek. bence de olumlu bir gelişme. 30 saatlik devlet eğitiminin yanına bir 30 saat de kürtçe eğitimi verilsin ki sokaklar temizlensin. yüzü maskeli itler falan görmeyelim meydanlarda. tabi, ilk bilimsel yazısı geçen yıl yazılmş bir kabile dilini öğretecek uzmanlar varsa ülkede.
Ana dilde eğitim hakkıymış. Kürtçe ana dilde eğitim verilse biriniz Çocuğunuzu göndermezsiniz aq.
Türkiyede yaşayan tüm etnik kökenlerin hakları eşit lakin BAZI kürtlerin özerk bir kürdistan isteği nedeniyle bunların temsilcisi olan hdp, pkk aracılığıyla askerimizi şehit eder devletin malına zarar verirler, masum vatandaşların araçlarını yakarlar. Amaçları ülkeyi karıştırmak allahtan kürtlerin hepsi bu şerefsizlere destek vermiyor. Köpek bile yemek yediği kabı pislemezken bunlar yıllardır yaşadıkları bu güzel ülkeye ihanet ediyorlar.
banyo yapma hakkı diyecem ama kaçak elektrik buldukları gibi kaçak su da bulurdu bunlar niye yapmıyorlar hala banyo anlamadım.
Tek çocuk yapma hakkı , faturanın anlamını bilme hakkı vs vs vs
Sadece ana dilini serbest kullanma hakkı fakat bu hak yüz binlerce masum insanın canına asla eşit değildir ki zaten binlerce Kürt türkçenin t dini bilmiyor. ama yinede öyleyse bir dilin karşılığı yüz binlerce cansa o canların karşılığ ıolarak bizde soykırım yapalım kürtlrre ... Yanlış anlaşılmasın kesinlikle ırkçılık yapmam ama objektif davranırsak sonuç bu olur.
kürt bu ülkede her şey olabilir, kürt olamaz kürdüm diyemez.