bugün

askere gitmek istemiyoruz

ibneleri almıyorlar zaten merak etme dediğimiz cümledir. insan haklarına saygı, elime silah almak istemiyorum, herkes masum doğar... çok duyduk bu lafları gençler çok. çok gördük hümaniste yatıp şu heriflerin hepsi ahlaksız diyenleri. çok gördük ben milletime başka türlü hizmet etmek istiyorum diyip ilk fırsatta yurt dışına kaçanları. bana kalsa gelmemenizde hiçbir problem yok. inanın yok. çünkü ben sizin gibi adamlarla askerlik yapmak istemem. askerlik belgemde komando olmak istiyor musunuz sorusuna verdiğim cevap evet çoğu türk genci gibi. zamanı geldiğinde de sizin gibi sike sike değil seve seve yapacağım vatani görevimi. Ve ben o görevi yaparken değil komando olmak, mutfakta patates bile soysam bunu zevkle yapacağım. neden biliyor musun? anadolunun ücra köşesinden fakirlik içinde yaşayan, hayatında adam gibi et yiyememiş, kuru ekmekle karnını doyuran anadolu çocuklarına yemek hazırlayacağım çünkü. onların 15 ay da olsa karnını doğru düzgün doyurmasına bir faydam olacak. mutfakta tabak ta yıkasam bu milletin en değerli kurumunun üniformasını giyeceğim. işte ben ve benim gibi olan kişilerle, askerliğe elinde kınalar yakılarak gönderilenlerle sizin aranızdaki fark bu. siz insanları sevdiğinizi söyler, düz bir mantıkla askerliğe karşı çıkarsınız. bizim gibi kişiler ise bu ülkenin insanlarının güvenliği için, sizin gibi kılkuyrukların ve ailelerinin evi bir gece dağlı hainler tarafından basılmasın diye askere gider. fikirlerinizle yaptıklarınız çelişmesin be insancıklar. hümanistseniz bu kadar önce msn ortamlarında tüm müslümanlar ahlaksızdır demeyeceksiniz *, herkese insan olduğu için değer vereceksiniz. yapıyor musunuz? hayır. yok, lütfen gelmeyin askere. kaypak adamı istemiyoruz biz. ne mutfakta ne dağda. hele dağda hiç!
işin teknik boyutuna gelince de atın yalanı sikeyim inananı. bu memlekette zaten adettir bir sik bilmeyip konuşmak. laf olsun torba dolsun. neymiş? profesyonel askerlik. bak hele bak neler diyor? beyler baya bir uzman bu konularda. sık sık kitap okumuşlukları vardır kendilerinin. sık sık diğer orduları incelerler ya, konuşabilme hakkı görüyorlar kendilerinde. hiç kimse askerleri al eline silah diye yollamıyor dağa. acemiliği var, sonrasında komandoluk eğitimi var, bölgede aktif eğitim var. bu eğitimlerde öyle dershane ortamı, üniversite hayatı gibi değil sizi çok bilmişler. adamın iflahını siker. birkaç ayda alkolle çürüttüğün , sigarayla ezdiğin vücudunu çakı gibi yaparlar, yapıyorlar da zaten. sabahtan akşama kadar koştururlar, şınav çektirirler, dövüş öğretirler, sırtında kilolarca yükle yürütürler. türk dağ ve komando okulları dünyanın en iyi okullarındandır. çoğu nato ülkesi de burada eğitim görür. neden sizce? türk komandolarının terörle mücadeledeki başarılarından dolayı bu okulların başarısının kanıtlanmasından dolayı olmasın sakın? evet, aynen öyle. örnek istiyorsanız da sürekli mücadele halindeki israil ordusu duruyor karşınızda. ama nerede sizde biraz araştıracak, biraz öğrenecek kafa. profesyonel orduya bu kadar meraklıysanız gidin amerikan vatandaşı olun. gururlu askerlerinizin her gün ırak'ta kaç kadına tecavüz ettiğini görürsünüz. gidin kanada askeri olun. pilotlarınızın kaç masum afgan vurduğunu izleyin. oldu mu?