bugün

bir ermeni bir kürt olarak soruyorum

ne zamandır öss başvurularında etnik kimlik soruluyor? ben nasıl istanbul metrosunda telefonda yada yanındaki arkadaşlarıyla gayet rahat kürtçe konuşan insanlar gördüm lise hayatım boyunca? ben neden hiçbir zaman terör örgütünü desteklemedikçe kimseyi ayırmadım, kürt alevi ermeni çerkez bir sürü arkadaşım var gayet güzel makarada yapabiliyoruz, yiyip içiyoruz? peki neden çoğu kürt insanı sormadan ben kürdüm diye belirtiyo bunu söyleme gereği duyuyor? çok önemli ya belirtmek kürt türk diye, ben nasıl ığdır'a kürt olan bir arkadaşımın köyüne gidebildim orda gayet güzel 2 hafta geçirebildim? içinde pkklı şerefsizleri barındırmayan hangi köy basılıyor, ığdır diyorum kürt köyü diyorum benim karadenizdeki köyümden kat be kat güzel olan o köye neden birşey olmuyor? hanginiz benden çok vergi veriyor? hanginiz benden başarılı olduğunuz halde benden daha düşük okuldasınız? 20-30 yıl öncesi yapılan şeyler için neden o zamankileri değilde beni sorumlu tutuyorsun beni suçluyorsun? neden ben bu ülkenin bölünmesini istiyorum, kendime ait toprak istiyorum o yüzden 100 yıl öncesinide hiç unutmıycam herşey süper olsada ben yine birşeyler bulurum diyemiyosun? ben doğu illeri kalkınsın istemiyorummu sanıyosun? bu hükümete kızmıyorummu sanıyosun? oradaki imkanlarda batıdaki gibi olsun istemezmiyim sanıyosun? sen sordun kendini benden ayırarak ben cevapladım sende cevaplayabilcekmisin 'kardeşim'?