bugün

counter strike

lisedeyken tanistim, tanismaz olaydim.
tiberian sun vardi bi donem, red alert cikti sonra. ucuncusunu bagrima basmadim, ikincisi en iyisidir, versiyon fasistiyim. ben boyle strateji oyunlarina bakarken duydum counteri.
o zamanlar siniftaki erkekler arasinda bi hava atma durumu bu. okulu bikac ders asip gelenler, yenilen tarafa rencide edici seyler soyluyor. merak ettik ister istemez bakalim dedik. bakmaz olaydik. sinifta kizlarin pek sevdigi bir erkek arkadasimiz bikmadan anlatti oyunu. biz tabii ilk basta "b-4-2-(3) ne" derken catir catir oynar duruma gelmistik. sanki voleybol takimini maca hazirlayan, onlarin galibiyetine sevinen antrenor gibi oldu o cocuk sonra.
lise sonda etkisi gecti tabii oss sureci kac counter sevdalisini eledi bilir misiniz canlar?
yillar sonra sevgilimle internet kafe havasini solumak zorunda kalmistik bi gun, bi belgeyi mi ne alicaktik da beklememiz gerekiyordu. "cs atak mi" dedim, "biliyor musun ki" dedi. iliskimiz orda bitmediyse bi daha bitmez.
ben tabii oyunu, haritalari unutmusum kac senede ilk baslarda zorlandim. taktigimiz de uymuyordu. kendisi onden gidip oldugunde bizi direk yenilmis sayardi, unutmuyorum bu hayinliklarini. once ben oleyim de teroristlere bakayim diye heveslenirdi, biliyorum. hatta alay ederdi "karsi takimda olalim mi" diye sonra bicakla oldururdu beni. hakarete bak! neyse zamanla ben alistim, eski halimden iyi oynamaya basladim. artik harita secimlerine karisabiliyordum, ordan anladim zaten takima kabul edildigimi. farkli takimda oynamaya basladigimizdaysa kazanabildim cunku bu sazan hep atliyordu, e bende pekliyorum pusuda. kaybettigim ustunlugu almistim. benim taktigim hep ayniydi, laf ederdi ama yilmazdim. sonra head yapmaya basladim, ezmek istiyodum kendisini. artik ondan daha fazla adam vuruyordum. hep vurmadim yanlis anlamayin. cunku kiskancliklari basladi, cs atamaz olduk. ondan pes seruvenimiz baslamadan bitti, biliyorum. langirtta da ben daha iyiyim, bunu da biliyorum.