bugün

opera mini

'Son versiyonu olan 4.2 kullanmayanları ağlatacak özelliklere sahip muhteşem tarayıcı.
10 dakikadır kurcalıyorum ve:
>sayfalar çok hızlı yükleniyor
>sayfayı uzaktan gösteriyor ve yön tuşlarıyla hareket ettirdiğiniz bir kutucuk var. 5'e bastığınızda o kutucuk tam ekran oluyor ve sayfaya yaklaştırılıyor.
>yakınlaştırma, sayfa değiştirme gibi işlemlerde animasyonlar göze çok güzel görünüyor.
>arayüz çok daha kullanışlı hale getirilmiş. Windows başlat menüsüne benziyor.
>önceki versiyonda mouse işareti yokken bunda var. Önceki versiyon bir linke tıklayana kadar insanı sinirlendirebiliyordu bazen.
>bir yerde kullanıcı adı-şifre veya yazı yazacağınızda farklı bir tam sayfa yazı yazma alanı açılıyor ve o yazı yazma kutularında sürünmekten sizi kurtarıyor.
>dosya indirme çok kolay.
>resimler yine çok

Önceki versiyonlarında doğru düzgün entry giremezken ve standart nokia tarayıcısına dönmem gerekirken yeni 4.2 versiyonu beni entry girme zevkinin doruklarına taşımıştır.'

Tam yukarıdakini buraya yazmıştım ve yollamıştım ki ne göreyim, yukarıdaki entry 'günah diye domuz eti yemeyen tip' başlığına gitmiş. Ve ben opera ile bunu bir türlü silemedim ve değiştiremedim. Yani hiç bir şey kusursuz değil.
güncel Önemli Başlıklar