romanov

 1. 2.
  peşin not: biraz uzun oldu fakat mutlaka bilinmesi gereken bir "gerçek"tir.

  1613-1917 yılları hüküm sürmüş son rus hanedanı. son aile üyeleri bolşevikler tarafından darbe günü sarayın bodrum katına fotoğraf çekimi bahanesiyle indirilmiştir. çar 2. nikola askerlerine bu çekimin neden bodrum katında yapıldığını sorduğunda;

  sadık askerleri: "ışık ayarlamamız sorun yaratıyor. karanlık gerekmektedir." derler..

  çar, çariçe ve bütün çocukları bodruma bahaneye inanarak inmişlerdir. daha sonra kitlenen kapının ardından olayın farkına varan çar konuşmaya fırsat bırakılmadan kurşuna dizilmiştir. daha sonra kızları ve erkek çocuğu onu takip etmiştir. askerlerin hatıratlarına bakılacak olursa kontrol için yanlarına gidilip sağ kalanlara tekrar müdahale edilmiştir.

  fakat askerler bir şeyi göz ardı ederler. bir kız kayıptır. romanov' un adı halen daha saklı kızı sarayın dışında mı kaldı, yoksa bir asker tarafından mı kaçırıldı bilinememektedir.

  bir kısım tarihçiler londra veya paris' e kaçırılmış olduğunu söylemektedirler. fakat rusya' da gözü aç bir çok insan-üstelik zengin zümreden-o kızın kendileri oldularını iddaa etseler de kimseyi inandıramamışlardır.

  nasıl hitler' in ölümüne dair yalan tespitler yapıldıysa, yalan evraklar ve resimler hazırlandıysa işte bu konu da soru işaretini buna benzer şekilde sürdürmekte.
  2 ... a place where no one goes
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.