1. 1.
  rusyayı yüzyıllar boyunca yönetmiş hanedanlığın ismi.ingiltere hanedanlığı ilede akrabalıkları vardır.1917 deki bolsevik ihtilali sonucunda son üyeleri kursunlanarak öldürülmüstür.
  1 ... orloff
 2. 2.
  peşin not: biraz uzun oldu fakat mutlaka bilinmesi gereken bir "gerçek"tir.

  1613-1917 yılları hüküm sürmüş son rus hanedanı. son aile üyeleri bolşevikler tarafından darbe günü sarayın bodrum katına fotoğraf çekimi bahanesiyle indirilmiştir. çar 2. nikola askerlerine bu çekimin neden bodrum katında yapıldığını sorduğunda;

  sadık askerleri: "ışık ayarlamamız sorun yaratıyor. karanlık gerekmektedir." derler..

  çar, çariçe ve bütün çocukları bodruma bahaneye inanarak inmişlerdir. daha sonra kitlenen kapının ardından olayın farkına varan çar konuşmaya fırsat bırakılmadan kurşuna dizilmiştir. daha sonra kızları ve erkek çocuğu onu takip etmiştir. askerlerin hatıratlarına bakılacak olursa kontrol için yanlarına gidilip sağ kalanlara tekrar müdahale edilmiştir.

  fakat askerler bir şeyi göz ardı ederler. bir kız kayıptır. romanov' un adı halen daha saklı kızı sarayın dışında mı kaldı, yoksa bir asker tarafından mı kaçırıldı bilinememektedir.

  bir kısım tarihçiler londra veya paris' e kaçırılmış olduğunu söylemektedirler. fakat rusya' da gözü aç bir çok insan-üstelik zengin zümreden-o kızın kendileri oldularını iddaa etseler de kimseyi inandıramamışlardır.

  nasıl hitler' in ölümüne dair yalan tespitler yapıldıysa, yalan evraklar ve resimler hazırlandıysa işte bu konu da soru işaretini buna benzer şekilde sürdürmekte.
  1 ... a place where no one goes
 3. 3.
  öldürülmeleri esnasında kaybolduğu iddia edilen kızın adı anastasia dir ama bu kaybolma hikayesi bir şehir efsanesidir. zira, kendilerinin asit içinde eritilen cesetlerinden kalan kemik parçaları sibirya da bir kilisenin bahçesine gömülmüştür. 90 lardan sonra bu kemik parçaları üzerinde dna testi yapılmış ve anastasia dahil tüm öldürülen üyelerin kemikleri olduğu kesinleşmiştir.
  -1 ... imhotep
 4. 4.
  1613-1917 yılları arasında Rusya'yı yöneten hanedan.
  ... linka
 5. 5.
  Osmanoğulları ile birlikte son büyük iki hanedan ailesinden birisidir. Ayrıca, SSCB çöktükten sonra, Rusya Federasyonu'nunda SSCB'ye tepki olarak Romanov sevgisi yükseltilmiş ve II. Nikola "mazlum lider" rolüne büründürülmüştür.
  1 ... kultigin
 6. 6.
  rus tarihinin en trajik kıyımlarından birine kurban gitmişlerdir. romanovlar ailesinin, tüm memlekette bilinen birbirinden güzel kız ve erkek çocukları vardı. devrimci çetelerin hapsettikleri evde, tüm aileyi kurşuna dizmesi; kıyımdan geriye birkaç basit fotografı bırakmıştır.
  ... angry man
 7. 7.
  koyun türüdür.

  ''Romanov koyunu, Rusya’da üretilen bir ırk. Sıcak ve soğuya dayanaklı olup bir batında 5-6 yavru veriyor. Romanov, dünyanın en fazla döl verimine sahip koyunudur. Adaptasyonu en yüksek koyun cinslerinden biridir. Romanov koyunu, kısa kuyruklu, değişik tonda gri renkli yapıya sahiptir. Çift katlı yapağı örtüsüne sahip olan Romanov ırkında yapağı arasında yerleşik kılçık kıllar mevsime göre değişik özellikler göstererek, mükemmel bir ısı izolasyonu sağlamaktadır. Maviye çalan şık ve zarif postu ile tanınmakla kalmayıp deri kalitesi bakımından büyük bir üne sahiptir. Romanov koyunu, eşsiz deri ve yapağı özelliği ile Fransa veingiltere’de düzenlenen dericilik fuarlarında ödüller almıştır.''
  ... delicious
 8. 8.
  son üyeleri bir bodrumda kurşunlanarak öldürülüp ailenin soyu kurutulmuştur ki bir daha ülkenin başına gelip hak iddia etmeye kalkmasınlar!
  ülkeye dönüp ben çar torunuyum, ben çariçe adayıyım, yok prensesim deyip çomarları peşinden sürüklemeye kalkmasın! evet de evet demesin! çarlık malzemelerini satarak para kazanmaya çabalamasın! komünist sistem canımıza yetti demesin!

  rusları yanında türkler ve avusturyalılar, osmanlı ve habsburg ailelerine medenice davranmıştır!
  1 ... crossd