bugün

atakan kayalar

Benim anlamadığım bir şey var şu memleketimiz insanında, başkasının evladı bu çocuk gibi bişeylerle uğraşır meraklı olur hemen 'aman canım çocuk çocukluğunu yaşamalı der', halbuki kendi çocuğunada alttan alttan 'bak x in çocuğuna nasıl neler yapmış sen hala böyle otur' der. Cidden sosyolojik vakayız ülke olarak yav. Bu çocuğa 'çocukluğunu yaşamamış biraz çocuk gibi davransın' diyenler kendi evlatlarını it gibi dershanelere yollayıp kendisi de gram ilgilenmeyip sonrada yine kendi çocuğunda suç bulan tipler. Herkes çocuğu bu tipte bir kişi olsun istiyor bu ülkede bakmayın şuan linç kampanyası başlattıklarına. Bu ülkede herhangi bir toplulukta(akraba, arkadaş ortamı, aile) farklılaşmaya veya yükselmeye çalışan her birey çeşitli manipülasyonlar ile önü kapatılır. Yengeç sepeti sendromunun en kralı bizim toplumda. Öyle iğrenç bireyler olduk ki artık birbirine üstünlük göstermek için yapmadığımız şey kalmadı. ileriki yaşlarında ruhsal problemler yaşar diyen insanlarıda anlayamıyorum zaten gözünüzü açıp gerçekleri görmeye başladığınızda o gözü bir daha kapatamıyorsunuz. Farkındalıklara sahip oldukça tükeniyorsunuz evet ancak sizi tüketenin aslında farkındalıkların değil de bu sözde düzeni en başta kuranların olduğunu anladığınızda değişeceksiniz.

Şimdiden edit: biraz hışımla yazdım yazım hatası yada devrik cümleler olabilir.