bugün

bu çocuğun okuyup bir halt olacağını sanmıyorum eğer olursa bile muhtemelen 18'ini doldurduktan sonra ailesini kesinlikle tanımayacaktır. bunun gibilerin sonu maalesef intihar oluyor.
gideceği okulun sık sık dezenfekte edilmesi gerekmiş.

yemin ederim savcılar popüler olan şeyleri soruşturmaktan zevk almasa acayip söverdim.
Herşeyin fazlası zarar. Bunu bir kez daha görmüş olduk. Bünyeye cok ağırlık binmiş gibi . Bu çocuğun geleceğine dikkat etmek gerekiyor. Yerinde duramıyor.
sen bir şeye ederinden fazla değer verirsen böyle sıçar tepene.

Annesinin niyeti belli, oğlunu kullanarak belli bir şeyler elde etmeye çalışıyor. Ama çocuğu maalesef güç zehirlenmesine başlamış bile.. zeki olabilir ama bunun farkında olması kötü..
bu çocuk ağzına hiç tokat yememiş sonu intihardır. bunların bir faydası olmaz.
Nefret demeyelim de yine biz ona, antipati diyelim. fakat belli oluyor. Maalesef üzücü. Sonuçta Cümleye çocuk diye başlıyoruz. Sürekli felsefe kitapları okuyor. Bu çok tehlikeli. Adeta aşırı doz Zehir yüklemesi. Zira Okuduklarının çoğu dinsiz filozofların kitapları. Fikirleri de ona göre. Etkilenmemesi mümkün değil. üstelik o tezlerin mantıklı karşı tezlerini içeren mesela gazalinin haşiyelerini okuduğunu da sanmıyorum. O yaşlarda henüz kimlik ve kişilik oturmamıştır. ileride düzelir diye yine de umutlu olmak istiyorum. inşallah diyelim.
Az onceki entryi girmeden once dikkatli izlememistim hic. Simdi inceledim suzme gerizekali bir cocuk. Kafasi allak bullak olmus. Gereksiz olgunlastirilmaya calisilip yuk yukleniyor ustune. Yazik. Aynstayn olabilecekken caciga hiyar olmak.
Nefret etmiyor. 1 günde milyonların karşısına çıkmış olmanın verdiği şaşkınlıkla, zekasını ispatlarken kendisinden daha az zeki olan annesinden utanıyor hepsi bu.
Aşağlayacağınıza empati kurun.
Daha 10 yaşında.
ben anneyi koruma içgüdüsü ile yaptığını düşünüyorum bu hareketi. o hissi bliyor olmanız lazım dicem de burdakiler neyi biliyo ki bunu bilsin aq.
AMK bu mu yani günlerdir linç edilmesinin sebebi. Belki içinden; off fena saçmaladı annem, diyodur. olamaz mı. Misal, senin baban, senin sünnetini anlatsa sen de yaparsın.

Hem on yaşındaki akranları annesinin kafasında vazo kırıyo, markette annesine uçan tekme atıyor. Mal mısınız siz kıskanç köpekler.
Bu çocuğun anne ve babasıyla konuşacağı bir şey yok görünüşe bakılırsa. Devletimiz şeettirsin diyen ana ve babalar her daim yenik bu konuda.
Zaten çocuk bildikleri ve okuduklarıyla çok meşgul, anlatmak istiyor, etrafı dinler mi?

Ayrıca bu çocuk anne ve babasına benzemiyor, hiç benzemiyor hem de.
Yazıktır.
el kadar çocukla amma uğraştınız.
Adı üstünde, çocuk.
Suç onda değil tabi, suç çocuğu istismar eden anne babasında ve medyada.
E:üstteki arkadaş için değil, başlık için yazdım.
Onun yaşıtları, annesi oyuncak almıyor diye yolda anasının kafasına taş atıyor.

Harbi mal bu millet. El kadar çocuktan ibrahim Erkal efendiliği bekliyorlar.