bugün

topaç oynaması gerekirken, ezber cümlelerle şov yapan veled.
Böyle içine büyük adam kaçmış çocuklar bana pek sempatik gelmiyor, sözleri de ezberlenmiş gibi zaten, kendi cümleleri olduğunu düşünmüyorum. Zeka puanı yaşıtlarına göre yüksek olabilir ama bunun bin tane testi var önce bir onlara girmesi lazım. Ayrıca asperger olduğuna ben de bahse girerim.
He kesin 5 ayda 250 okumuştur. Çocuk zaki olabilir hatta üstün zakalıdır okey ama biraz abartı ve şov geliyor bana.
el birliğiyle iki günde bu çocuğun da geleceğinin içine s*çtık.
değişik bir şey görünce hemen şu soktuğumun telefonlarını çıkarmayın ortaya.
minnak filozfcuk.
Kurduğu cümlelerle okuduğu kitaplardan esinlendiğini kolayca görebilirsiniz, daha iyi eğitim istemesinin nedeni bu konuda heveslenmesidir fakat ideolojik olarak belli bir görüş iddia etmesi normal değildir, çocukların karar verme yetisi yok demiyorum, elbette var ama ünlü düşünürlerin sözleriyle insan yönetimi hakkında görüş göstermesi, o çocuğun şahsi görüşü olduğu anlamına gelmez. Karar verme yaşının 18 olmasında bir neden vardır. Hatta bazı ülkelerde bu yaş 21 olarak belirlenmiştir. Bu normların bozulmadığı bir hayat için belirlenir, atakan için ise normlar abzorbe edilmemiştir. Peki nedir bu normlar derseniz, yaşama hürriyeti gibi faktörlerdir, silah altında ya da zorla çalıştırılan bir köle olmaması buna örnek verilebilir. Elbette aldığı eğitimden daha iyisini hak ediyor, eğitim sistemini eleştirmesi de normal çünkü eğitim sisteminin rezalet olması fikrine ulaşmak çok zor değil. Atakan nasıl iyi bir eğitim hakkına sahip olmak istiyorsa, her çocuk da bunu muhakkak hak eder.
görsel

Temsili
Saygısız velet.
emir berke zincidi'den bile daha itici bir velettir.
Neymiş okulundan memnun değilmiş zaten onların ögretebileceği her şeyi biliyormuş.

Çok değil 5 yıl sonra bir elinde starbucks bardağı, bir elinde kalın bir felsefe kitabıyla karı kız kovalar bu başka da bi zikim olmaz.
Aşırı tilt bi karakter bunu yapıp piyasaya sürenin amk düşünsenize tüm çocukların böyle konuştuğunu.
“ne diyon ya” demesinler diye hep içime attım ama söylüyorum, bu çocuk bence naruto’daki gaara. ileriki bölümlerde temiz bir dayak yiyip tüm kibrinden arınacak ve vatana millete hayırlı bir evlat olacak.
büyüyünce kendisinin bu hareketlerini görüp utanacak çocuk.
Annesinin konuşması ve daha sonrasında annesine karşı tavrını görene kadar normal karşılıyordum. Ben o yaşlardayken de öğretmenim ailemle görüşüp ailemin kitaplığımdan okumamam gerektiğini çocuk kitabı okumam gerektiğini söylemişti. Ama bu çocuk farklı, annesine saygısız ve basma kalıp tavırlar öğretilmiş. Okuduklarını yalnızca plak gibi tekrarlayabileceği kadar eğitim verilmiş. Umuyorum ki aile hatasını anlar ve dikkat etmeye başlarlar yoksa küçük çocuğun ağır psikolojik sorunları olacaktır pek muhtemel.
Çocuk artık itici bir hal almaya başladı.
bizim milletimiz çok sever "okumuş ama adam olamamış" demeyi. ve bu çocuk daha on yaşında bu lafı yemekte. Gel de bu ülkeye yaran.
Ailesini basın mensuplarına tanıtırken;

görsel
Bu yaşta jest ve mimiklerini abartılı kullanması en çok dikkat çeken.
Benim anlamadığım bir şey var şu memleketimiz insanında, başkasının evladı bu çocuk gibi bişeylerle uğraşır meraklı olur hemen 'aman canım çocuk çocukluğunu yaşamalı der', halbuki kendi çocuğunada alttan alttan 'bak x in çocuğuna nasıl neler yapmış sen hala böyle otur' der. Cidden sosyolojik vakayız ülke olarak yav. Bu çocuğa 'çocukluğunu yaşamamış biraz çocuk gibi davransın' diyenler kendi evlatlarını it gibi dershanelere yollayıp kendisi de gram ilgilenmeyip sonrada yine kendi çocuğunda suç bulan tipler. Herkes çocuğu bu tipte bir kişi olsun istiyor bu ülkede bakmayın şuan linç kampanyası başlattıklarına. Bu ülkede herhangi bir toplulukta(akraba, arkadaş ortamı, aile) farklılaşmaya veya yükselmeye çalışan her birey çeşitli manipülasyonlar ile önü kapatılır. Yengeç sepeti sendromunun en kralı bizim toplumda. Öyle iğrenç bireyler olduk ki artık birbirine üstünlük göstermek için yapmadığımız şey kalmadı. ileriki yaşlarında ruhsal problemler yaşar diyen insanlarıda anlayamıyorum zaten gözünüzü açıp gerçekleri görmeye başladığınızda o gözü bir daha kapatamıyorsunuz. Farkındalıklara sahip oldukça tükeniyorsunuz evet ancak sizi tüketenin aslında farkındalıkların değil de bu sözde düzeni en başta kuranların olduğunu anladığınızda değişeceksiniz.

Şimdiden edit: biraz hışımla yazdım yazım hatası yada devrik cümleler olabilir.
Güzel akıllı çocuk aferin. Ama ezber yapmasa daha iyi olur. Yine de bu da iyi.
Küçücük çocukları, oyuncakla oynayıp çocukluğunu yaşaması gereken çocukları büyük adam gibi doldurunca çok matah bir halt yapmış gibi hayran hayran izleyen salaklardan nefret edilmelidir. iyilik mi yapılıyor bu çocuğa şimdi? Sanmıyorum. Zaten rezalet bir hayat var dışarda. Şimdiden bu robotik hallere sokulmuş. Resmen android gibi.
10 yıl sonra askerde bot nöbeti tutarken aklı başına gelecektir.
bu çocuğu piyasaya sürenler ellerini ovuşturup şunu söylüyor;

(bkz: akıyor bu akşam maşallah)
Belki okuduğu kitaplar dolayısıyla bilgisi var. ama bizde bu bilgiyi kaldırabilecek bir eğitim sistemi yok.

Bu çocuk yaşıtlarından farklı olarak düşünebiliyor ve bu düşünme yetisini okuduğu kitaplardan kazandığı belli. ama bizdeki sistem düşünebilenleri değil robot olanları istiyor malesef.

Hayattaki hiçbir şeyden habersiz bir şekilde sınavlara çalışsın ve mesleğinde hiçbir işine yaramayacak terimleri kitaptan bulmak yerine kafasında tutmaya çalışsın, sınav sonrasında da bunları silsin istiyor bu sistem. bu çocuk daima kendi yolundan ilerleyebilir ama sürekli, sistem önüne geçer...
Sevimli kerata. Her haliyle sıcak davranmalıyız. Zira, bir çocuk ve her çocuk durumuna göre itici, ukala ve sinir bozucu olabilir. Bu da bazen çocuk olmasından ötürü sinir bozucu olabiliyor. Ama iyi yani biz seviyoz.
10 yaşında olmasına rağmen 30-40 yaşlarındaki boomerlardan çok şey bilen aslan gibi evlat. videolarda görüyorum bazı tipler çocukla tartışmaya çalışıyor falan. karşınızdaki çocuk gerçek doğruları biliyor sizin gibi anasından, babasından, öğretmeninden 25 sene önce öğrendiği şeyleri sorgusuz sualsiz doğru kabul edip senelerce öyle yaşamış tiplerden değil yani. kıskanmayın okuyun siz de bir şeyler öğrenin açık ve net.