bugün

pokemon go

ilk günü anlatayım kısaca
Tabi evden pokemon toplucam diye çıkmadım çıkıyorum bari bakayım nasıl bişey insanlar nasıl felan filan. izmir karşıyaka sahil yolu boyunca belirli ve sık aralıklarla park, cafe vb olur o yüzden pokestop noktaları çoktur ben bisikletteyim normal her gün yaptığım sporu yapıyorum bu sefer az yavaş tempoyla daha uzun yol yaptım aynı hesaba geldi neyse bi pokestoplar için durmadım hiç zaten belirli bi daiire içinde olursa çevirip içindekileri alabiliyorsun 5 dakikada bir alabilirsiniz . Yani o camiiye girdim felan pokemon için diyenler palavracıymış o dairedeyseniz ordaymış gibi pokestopu kullabilirsiniz . Bisiklette olduğum için normal yolu değil bisiklet yolunu seçtim telefona bakmak gerçekten ihtiyaç gerektiriyor ve karanlık olduğu için sadece sahilde bisiklet yolunda kaldim . Diğer mesele bazen oyunu bırakıp diğer insanlara bakıyorum bisiklet yolunda iki kişi gördüm yaşca büyük bisikletçi ikisi karı koca sanırım baktım yanından geçtim pokemom oynuyor bende parlaklığı açtım adama gösterdim güldü bu çok averon mu ney dedi aynen abi dedim ( ne olduğunu bilmiyorum ) kolay gelsin iyi eğlenceler dedim oda sana da felan dedi geçtik gittik ben utanmam insanlarla dialoga geçmeye ilerledik bi yer var iki pokestop çok yakın yan yana diyebiliriz orayı pembeleştirmişler sanırım daha çok pokemon doğuyor yakınlar da ben dinlenmek için durdum oturdum su felan içtim millete baktım telefona bakanları saydım 30 u telefona bakıyor ve hani kahvede nasıl ses geliyorsa öylebi yerden level atladım bi yerden hep aynıları çıkıyor ya gibisinden konuşmalar anladım zaten ipini koparam geliyordu zaten herkes görüyordu iki pokestopun pembeleştiğini . Sonra yoluma devam ettim dönerken iki malı gördüm koşturuyolar biri arkasından koşuyo ellerinde telefon önlerine bile bakmıyolar bi çukur olsa düşecekler onlar gibi olucaksam hiç bulaşmam da ilk gördüğüm abi gibi olucaksam her çıktığım da oynarım. Ve şu var oyun bazen donuyor kapatıp açmak lazım oyunu buda zaman alıyor biraz sıkıcı olay 2 dakikada 1 şarj yiyor bende müzikte açıktı .