bugün

kurt cobain

gecenlerde eski nirvana cd lerimi dinlemeye basladim, tabii ilk "nervermind"'in sarkilarini, sonra "bleach" 'in, sonra "in utero" vardi sirada...dinleyemedim tam, icim el vermedi....
ama "unplugged" albümünü dinledim...icindeki sonsuz huzur ve hüzüne ragmen ve hala cok sevdigimi anladim "jesus doesn't want me for a sunbeam" sarkisini....

isin tuhaf yani- eskiden hic fark etmedigim bir seyi fark ettim- eskisi gibi nirvana kulaklarima sert gelmedi..

hatta "bleach" albümü bile bana fazla melodilerin ön planda olan ve melodileri bir cocuk safligiyla bestelenmis bir albüm gibi geldi....

kurt cobain yasasaydi, simdi 40 yasinda olacakti; belki o güzelim sari saclar dökülmüs olacaklardi, belki o piril piril dünya güzeli gözler deki parilti sönmüs olacakti, belki bize pek de degersiz, tam ruhsuz kapitalist olmus diye , itici bile gelecekti ama hayatta olacakti....

en azindan kizinin büyüdügünü görecekti.... bize her ne kadar degersiz gelebilme riski olmus olsaydi bile, dünyanin en kiymetli seyini yapacakti: dünya icin bir insan büyütmek....