bugün

akp ye oy veren insanlar

aşağıda yazmış bulunduğum maddelerde ki yapılan işleri, söylenen kelamları hoşgörüyle karşılayan, bunlara ses çıkarmayı bırakın destek olan, bunlar gibi daha nicelerinin olmasını temenni eden, 4.5 yılda bu hükümetin kendilerine neler kazandırdığını çok merak ettiğim, aynı oksijeni soluduğum sevgili yurdum insanlarıdır.

-Şehit olan oğlunu vatana helal etmediğini söyleyen kadını neden telefonla aramadığı sorulduğunda verdiği cevap:"Bunları mı dinleyeceğim?"
-Lan terbiyesizlik yapma, ananı al git buradan.
-Nüfus planlaması yapan vatan hainidir.
-Ben istanbul'un imamıyım.
-Maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum.
-Milli egemenlik ve laiklik kavramı değişikliğe açıktır.
-Laik değilim ama laikliği korumakla yükümlüyüm.
-Benim ülkemde bu özgürlük yok. O nedenle çocuklarım ABD'de okuyor.
-Burası sakatatçı değil kardeşim. (Böbreğim satılık pankartı açan vatandaşa)
-Bari cenazeleri Mercedes'e binsin. (Mercedes otomobile binemeyen vatandaşlara)
-Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. Yahu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek!
-Ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim.
-Adama derler ki; bayram değil, seyran değil. (29 Ekim resepsiyonu hakkında)
-Gözünüzü toprak doyursun. (Sorunlarını anlatan çiftçiye)
-Askerlik yan gelip yatma yeri değil. ("Artık şehit cenazesi görmek istemiyoruz" diyen vatandaşa cevabı)
-Gavur izmir
-Bu paraları verirken bana mı sordunuz? (Almanya'da yeşil sermayeye parasını kaptıran vatandaşa cevabı)
-Din birleştirici bir çimentodur.
-istanbul'u Medine yapacağız.
-Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok. (1994)
-Yeşil (kaldırımların rengi için) medeniyettir. (1994)
-Taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız. (1994)
-Bütün okullar imam hatip yapılacak. (1994)
-Milli piyango zulümdür. (1994)
-10 Kasım'da yaygara kopartıldı. (1994)
-Elhamdülillah şeriatçıyız. (1994)
-Yılbaşına karşıyım. (1994)
-Ben istanbul'un imamıyım. (1995)
-imamlar da nikah kıysın. (1995)
-Sarık operasyonu çok komik. (1995)
-Ben meclisin dua ile açılmasından yanayım. (1996)
-Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür. (1996)
-içki yasaklansın. (1996)
-Ben tekkeye değil dergaha gittim. (1997)
-Türbanda söz hakkı ulemanındır.
-Cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır.
-Haddinizi bilin. (36 kişinin öldüğü Pamukova'daki hızlı tren kazası dolayısıyla Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın -istifa edip etmeyeceği sorusuna verdiği cevap)
-Erdemir pislik içinde, satalım. (Yabancı sermayeye peşkeş çekilen Erdemir'in satışı için sunduğu mazaret)
-Yalova Çiftliğinin Araplara Satılması. (Atatürk'ün kendi parasıyla kurup, tarım yapılması ve hilesiz meyve yetiştirilmesi için 1937'de hazineye bağışladığı ve Yalova Devlet Üretme Çiftliği diye bilinen Tigem'e ait çiftlik arazisinin, turistik tesis yapmaları için Dubai islam Bankası ile Çalık Holding'e satılması)
-Türk Telekom'un Satılması. (6.5 milyar dolara Arap Oger kuruluşuna satılması)(Telekom'un sadece mevcut şebekesinin tahmini değeri 28-38 milyar dolar.Son 10 yılda devlete katma değeri 13 milyar dolar.Son 3 yıl kârı 5 milyar dolar.2004 kârı 1.2 milyar dolar.Sahip olduğu 2,500 binanın belediye kayıtlarına göre reel değeri, 10.5 milyar dolar.19 milyon aktif abonesi var. 21 milyon aktif aboneye hazır şebeke yatırımı var. Bu yatırımın değerinin 28-38 milyar dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.Türk telekom'un avea, ttnet gibi yatırımlarının değerleri de ayrıca hesap edilmeli.)
-Orman arazilerinin satışa çıkarılması.
-Sümerbank'ı bitirdik yakında tarihten silinir. (Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın ibretlik sözleri)
-Tüpraş Özelleştirmesi. (Değerinin çok altında özelleştirilmesi)
-Tekel'in Özelleştirilmesi.
-Sel konusu abartıldı. (4 kasım 2006'da 40 kişinin öldüğü sel felaketinden sonra)
-Türkiye'nin borcu leblebi, çekirdek. (380+ milyon dolarlık borç nedir ki?)
-Memur zeytini bir lokmada yemesin! (Plan ve Bütçe Komisyonunda görev alan AKP'li bir şahsa ait)
-Demokrasi bir araçtır, müslümanın laik olması mümkün değildir, hedefe ulaşmak için gerekirse papaz elbisesi dahi giyerim. (Tayyip Erdoğan'ın Rize'de bir konuşmasından)
-Bırak Allahını seversen. ("Yabancılara çok toprak satıldı" diyen vatandaşa cevabı)
-Yurt dışında şehit olmak olmak en büyük şereftir. (AKP'nin grup başkan vekili Sahil Kapusuz'un 5 Eylül 2006 Lübnan'a asker gönderme tezkeresi tartışılırken mecliste söylediği söz)
-Papazı vurmanın hiçbir tasvip edilir yanı yok. (Trabzon Santa Maria Kilisesi papazının öldürülmesi ile ilgili olarak bulunduğu beyan)
-Atatürk'ün evinde defterden sayfa yırtması (Atatürk'ün Selanik'teki evinde ziyaretçi defterinde beğenmediği eleştiriler bulunan sayfaları yırtması)
-Şehitlere kelle, terörist başına "Sayın" demesi
-Kuzey Irak'a girmemek için Dubai'de 1 milyar dolar para karşılığında yapılan gizli anlaşma
-ABD'de burslu okuyan oğlunun yurda dönüşünde rapor alarak askerlik yapmaması ve ardından okuyacak parası olmamasına rağmen aldığı 3 milyon dolarlık 95mt boyundaki gemicik
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar