bugün

cahil cühela takımıdır bunlar.
içlerinde bir tane bile adam gibi düşünebilen; fikri, ideolijisi vs. olmayan tiplerdir.
hatta bunları birer birey olarak algılamamak lazım, çünkü kitledir bunlar. kim ne derse hemen kanıverirler. anguttur hepsi.
ben de içlerindeydim bunların, yalnız ben biraz daha akıllıyım. çeyrek altın teklif ettiler. pazarlık yaptım, iki çeyreğe anlaştık. ama sonra yine onlara oy vermedim hehehe.
şaka lan şaka onlara verdim.
bi çeyrekte 2002 seçimlerinde almıştım. üç çeyreğim oldu cillop gibi. hala saklarım.
kulakları çokça çınlatılmıştır db fanları tarafından.
gün itibariyle chp'yi ve cumhuriyet mitingçilerini ayar manyağı yapan insanlardır.
bugun vatandaslik gorevlerini yaptiklarini dusunen, yarin hakkinda hicbir fikri olmayan insanlardir. gamsizlardir. neyi neden yaptiklarini bilmeyen kisilerdir. yaziktir. ileride kime ve nasil hesap vereceklerini bilemeyecek olan vatandaslardir. satilmis olmaktan gocunmayan, simdilik bana dokunmayan yilan varsin yasasin diyen, tarih - vatan - millet - bayrak - kultur - ekonomi - sosyoloji - din - iman vs. gibi kavramlarla alakali en ufak saglikli bir fikre sahip olmayan yurttaslarimizdir. ulkemizde bu denli cok olmalari urkutucudur. maleseftir. tuh tur.
aşağıda yazmış bulunduğum maddelerde ki yapılan işleri, söylenen kelamları hoşgörüyle karşılayan, bunlara ses çıkarmayı bırakın destek olan, bunlar gibi daha nicelerinin olmasını temenni eden, 4.5 yılda bu hükümetin kendilerine neler kazandırdığını çok merak ettiğim, aynı oksijeni soluduğum sevgili yurdum insanlarıdır.

-Şehit olan oğlunu vatana helal etmediğini söyleyen kadını neden telefonla aramadığı sorulduğunda verdiği cevap:"Bunları mı dinleyeceğim?"
-Lan terbiyesizlik yapma, ananı al git buradan.
-Nüfus planlaması yapan vatan hainidir.
-Ben istanbul'un imamıyım.
-Maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum.
-Milli egemenlik ve laiklik kavramı değişikliğe açıktır.
-Laik değilim ama laikliği korumakla yükümlüyüm.
-Benim ülkemde bu özgürlük yok. O nedenle çocuklarım ABD'de okuyor.
-Burası sakatatçı değil kardeşim. (Böbreğim satılık pankartı açan vatandaşa)
-Bari cenazeleri Mercedes'e binsin. (Mercedes otomobile binemeyen vatandaşlara)
-Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye. Yahu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek!
-Ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim.
-Adama derler ki; bayram değil, seyran değil. (29 Ekim resepsiyonu hakkında)
-Gözünüzü toprak doyursun. (Sorunlarını anlatan çiftçiye)
-Askerlik yan gelip yatma yeri değil. ("Artık şehit cenazesi görmek istemiyoruz" diyen vatandaşa cevabı)
-Gavur izmir
-Bu paraları verirken bana mı sordunuz? (Almanya'da yeşil sermayeye parasını kaptıran vatandaşa cevabı)
-Din birleştirici bir çimentodur.
-istanbul'u Medine yapacağız.
-Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok. (1994)
-Yeşil (kaldırımların rengi için) medeniyettir. (1994)
-Taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız. (1994)
-Bütün okullar imam hatip yapılacak. (1994)
-Milli piyango zulümdür. (1994)
-10 Kasım'da yaygara kopartıldı. (1994)
-Elhamdülillah şeriatçıyız. (1994)
-Yılbaşına karşıyım. (1994)
-Ben istanbul'un imamıyım. (1995)
-imamlar da nikah kıysın. (1995)
-Sarık operasyonu çok komik. (1995)
-Ben meclisin dua ile açılmasından yanayım. (1996)
-Mayo reklamı şehvet sömürüsüdür. (1996)
-içki yasaklansın. (1996)
-Ben tekkeye değil dergaha gittim. (1997)
-Türbanda söz hakkı ulemanındır.
-Cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır.
-Haddinizi bilin. (36 kişinin öldüğü Pamukova'daki hızlı tren kazası dolayısıyla Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın -istifa edip etmeyeceği sorusuna verdiği cevap)
-Erdemir pislik içinde, satalım. (Yabancı sermayeye peşkeş çekilen Erdemir'in satışı için sunduğu mazaret)
-Yalova Çiftliğinin Araplara Satılması. (Atatürk'ün kendi parasıyla kurup, tarım yapılması ve hilesiz meyve yetiştirilmesi için 1937'de hazineye bağışladığı ve Yalova Devlet Üretme Çiftliği diye bilinen Tigem'e ait çiftlik arazisinin, turistik tesis yapmaları için Dubai islam Bankası ile Çalık Holding'e satılması)
-Türk Telekom'un Satılması. (6.5 milyar dolara Arap Oger kuruluşuna satılması)(Telekom'un sadece mevcut şebekesinin tahmini değeri 28-38 milyar dolar.Son 10 yılda devlete katma değeri 13 milyar dolar.Son 3 yıl kârı 5 milyar dolar.2004 kârı 1.2 milyar dolar.Sahip olduğu 2,500 binanın belediye kayıtlarına göre reel değeri, 10.5 milyar dolar.19 milyon aktif abonesi var. 21 milyon aktif aboneye hazır şebeke yatırımı var. Bu yatırımın değerinin 28-38 milyar dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.Türk telekom'un avea, ttnet gibi yatırımlarının değerleri de ayrıca hesap edilmeli.)
-Orman arazilerinin satışa çıkarılması.
-Sümerbank'ı bitirdik yakında tarihten silinir. (Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın ibretlik sözleri)
-Tüpraş Özelleştirmesi. (Değerinin çok altında özelleştirilmesi)
-Tekel'in Özelleştirilmesi.
-Sel konusu abartıldı. (4 kasım 2006'da 40 kişinin öldüğü sel felaketinden sonra)
-Türkiye'nin borcu leblebi, çekirdek. (380+ milyon dolarlık borç nedir ki?)
-Memur zeytini bir lokmada yemesin! (Plan ve Bütçe Komisyonunda görev alan AKP'li bir şahsa ait)
-Demokrasi bir araçtır, müslümanın laik olması mümkün değildir, hedefe ulaşmak için gerekirse papaz elbisesi dahi giyerim. (Tayyip Erdoğan'ın Rize'de bir konuşmasından)
-Bırak Allahını seversen. ("Yabancılara çok toprak satıldı" diyen vatandaşa cevabı)
-Yurt dışında şehit olmak olmak en büyük şereftir. (AKP'nin grup başkan vekili Sahil Kapusuz'un 5 Eylül 2006 Lübnan'a asker gönderme tezkeresi tartışılırken mecliste söylediği söz)
-Papazı vurmanın hiçbir tasvip edilir yanı yok. (Trabzon Santa Maria Kilisesi papazının öldürülmesi ile ilgili olarak bulunduğu beyan)
-Atatürk'ün evinde defterden sayfa yırtması (Atatürk'ün Selanik'teki evinde ziyaretçi defterinde beğenmediği eleştiriler bulunan sayfaları yırtması)
-Şehitlere kelle, terörist başına "Sayın" demesi
-Kuzey Irak'a girmemek için Dubai'de 1 milyar dolar para karşılığında yapılan gizli anlaşma
-ABD'de burslu okuyan oğlunun yurda dönüşünde rapor alarak askerlik yapmaması ve ardından okuyacak parası olmamasına rağmen aldığı 3 milyon dolarlık 95mt boyundaki gemicik
kendilerine gerizekalı diyenlere oy vermemiş kimselerdir. ben nerede yanlış yaptım diye düşüneceğine, vay efendim gerizekalılar bir oyu bile doğru düzgün kullanamıyorlar diyenlerden daha mı aptaldırlar tartışılır ama şu kesin ki gerizekalı olarak nitelendirdikleri kişilerden oy bekleyenlerden çok daha akıllıdırlar.
bu ülkeyi,şehitlerimizi,atamızı,geleceğimizi ve çoçuklarımızı düşünmeyen; gelecek kaygısı olmayan, insanlar topluluğu.
1 torba kömür ve 1 çuval pirinçe tav olan insanlar..
laiklik elden gidiyo gibi söylemlere pabuç bırakmayan insanlardır. yine akp tek parti ve yine bu ülke laik olacak, cumhuriyet sarsılmayacak.
yurdum insanıdır, "böyle yapmasalardı iyi olurdu ama ne yapalım bir daha ki seçime artık" diyebileceğimiz %47 lik halkımız.
(bkz: kıçınızdan tehlike uydurmayın) diyen insandır.
(bkz: http://www.uludagsozluk.com/goster.php?id=1990688)
ya ben aptalım ya bu insanlar kör dediğim insan çeşidi. *
(bkz: #1989552)
esnaf ve ticarethaneleri olan neredeyse herkes. insanlar 2001 krizinde ve kasa firlatmalardan sonra sorunsuz bir 4 yil gorunce, bunu bozmamak icin her ne kadar ayni fikirde olmasalar da akp'ye oylarini verdiler. Bunun baska bir aciklamasi yok.
birilerinin zoruna gitse de çoğunluk.
mazoşistlerdir kanımca.
seçim sonuçlarından yola çıkarak başına geleceklerden şikayet etmeye zerre kadar hakkı olmayacak topluluktur. zira maddi durumundan şikayet eden sızlanan haksızlığa uğradığını düşünen bir adalet ve kalkınma partisi seçmenine verilecek tek tepki gülmek olacaktır.
ülkesinden yönetiminden başbakanınından habersiz üç kuruşla yönlendirilebilen seçmenin gerçeklikle alakası yoktur ve kendi yarattığı uzayında yaşamaktadır.
akp ye oy vererek ileride analarını da alıp gitmeyi peşinen kabul etmiş insanlardır.
diğer partilere oy veren insanlardan farklı olan insanlar. türkiye'nin ezilen ama dün akşam ezen çoğunluğu. sonuç beliydi zaten bazı kimseler görmek istemedi ama akpnin oy potansiyeli belliydi, ona inanan insanlar belliydi. görmek istemeyenler ve çamur atıp duranlar aldılar boylarının ölçüsünü. inan ya da inanma sonuç ortada...*
-devletin arsasını işgal edip gecekondu dikince ödüllendirilenler
-daha fazla umut isteyen fakir-fukaralar
-vergi vermeyi kümesteki kazların görevi sananlar
-nohut, makarna, şeker poşetlerine sevinen bedavacılar
-yolsuzluk üretenlerle işbirliği yapanlar
-hastane kapılarında öl de senden kurtulalım diyene tapanlar
-fakir görünümlü gizli zenginleri kendinden sananlar
-ikinci sınıf insan olmayı kabullenen kadınlar
-dış politikayı maskaralık sananlar
-elini günahtan çekmeyip canını cennette görmek isteyenler
-fırsatçılığı islam'ın arkasına gizleyenler
-''şehitleri boşver bize ekmek parası lazım'' diyenler
-bilmeyenler, öğrenmek istemeyenler.
cehaletin sinirlari zorladigi ve kabina sigmadan tasmaya basladigi ülkemizin günden güne ne kadar geriye dogru gittigini kanitlayan vatandaslarimizdir.
elbette demokrasidir bunun adi herkes istedigi insana oy verir .
ancak demokrasi öyle bir hadisedir ki , varligi ancak cogunlugun hakkini korumaya yeter , azinlik olan kisiler ise sadece verdikleri oylarla kalir.

Türkiye genelinde ülke gelecegine neyin hayır getirecegine karar verecek seviyede olmayan , ekonomiyi birakin basit matematik hesaplamalarını bile makine ile yapan insanlarin cogunlukta oldugunu söylersek , akp 'nin cogun oy almasi ve tekrar iktidara gelmesi oldukca normal durumdur.

demokrasi ancak ve ancak egitim ve ögretim seviyesi tavan yapmis , bilgi birikimi üst seviyelerde olan mantik biliminin tamamini kavramis insanlarin yasadigi ülkelerde düzgün bir sekilde uygulanabilir.bizim insanimiz ise iki kilo fasulye bir kilo bugday hesabi ile secim sandigina gittiginden tekrar bu despot insanlari meclise sokmaktadir.

türkiye'nin enflasyon oraninda ki %9 luk oran nedense hicbir seye yaramamsi bu sürecte ,
benzin , tüpgaz , ekmek gibi bazi temel ihtiyaclar iki katina cikmistir.
son bir yilda salcaya % 26 zam gelmistir.
düsündügümüz ise sudur , acaba bu zamlar sadece benim gezip tozdugum yerlerde mi oluyor?
bu partiye oy veren arkadaşların bunu kestirecek kadar aklı yok mu?
eger yoksa ki yok ne yazık ki ; önümüzde ki dönemin bitmesini ve akpnin memleketi batırmasını bekleyecegiz , bu kişiler ancak memleket battıktan sonra yönetimi bırakıp gider. ama iş işten geçtikten sonra oy verenlerini de göreceğiz ,cünkü onlar akpye oy vermeyenlerden daha zararlı cıkıcaklar ve daha cok aglayacaklar...
chp'ye oy verenlere gerizekalı demeyen sağduyulu insanlar. bi sen akıllısın, bi sen görüyorsun her şeyi, niye seçim yapıyoruz lan o zaman, akp'ye verilen oylar geçersiz sayılsın, chp hep iktidar olsun. cumhuriyet mitinglerinde hani çoğunluktunuz, o zaman da dedik, sessiz çoğunluk susuyor, seçimi bekliyor diye, anlamadınız. bu milletin derdi açlık, işsizlik, laiklik değil anlayın artık.

mazot 1 ytl olacak dediği için kıçınızla gülüyordunuz, baykal deyince çok mantıklı oldu, çok akıllısınız.
bu seçimi chp kazanırsa atatürk de kazanmış olacak dedi baykal, inandınız, koşa koşa oy verdiniz chp'ye, çok akıllısınız.
cumhurbaşkanı seçiminde 367 şartını veren yargıyı etkilemek için eğer bu karar çıkmazsa türkiye'de çatışma çıkar dedi baykal, çok doğru dediniz, hak verdiniz.
5 yıldır dışişleri bakanlığı yapan kişi cumhurbaşkanlığına aday oldu, eşinin başörtülü olması yüzünden bir anda türkiye iran olacak sandınız, askere dayandınız, muhtıra gelince mutlu oldunuz, çok akıllısınız çünkü, silah zoruyla isteklerini kabul ettirmeyi bir siz akıl ettiniz. ama aptal olanlar kendi özgür iradeleri ile oy verenler.

ne çok akıllı varmış bu memlekette be, 16 milyon seçmene sırf kendi partisine oy vermedi diye aptal diyen adamın aklından şüphe etmemek gerekir, değil mi ama.
aziz nesini haklı çıkaran insanlardır.
doğru yolu görememiş, görebilme ihtimali de olmayan yobaz ve cahil insanlardır.