bugün

pilot olmak

havada cok sayida hostesle beraber olmak demektir. yani ayni ucakta. zorlu bir egitim surecinden sonra co-pilotluk la baslanilir ise. sirketle yapilan antlasmaya gore ucus basina gore ucret alinilabilir. duzenli bir yasamlari olsa da bu duzen sadece ucus saatlerinden dolayidir. en guzeli de saatte 800 km yapmaktir. tek rakibim thy sadece burda gecerlidir. turkiye de pilot yetistiren bir resmi kurum var o da anadolu universitesi sivil havacilik yuksek okuludur. askeriye icin de; Kara Harp Okulunda dört yıllık lisans düzeyinde bir eğitimle; Kara Kuvvetlerine bütün sınıflarda (Deniz Piyade ve Deniz istihkam sınıfında, Hava istihkam sınıfında, Jandarma sınıfında) subay yetiştirilmektedir. Kara Harp Okulu yatılı ve parasızdır. Okula girişten mezun oluncaya kadar öğrencilerin yeme, yatma, giyim ve her türlü eğitim-öğretim masrafları devlet tarafından karşılanır. Öğrencilere ayrıca sınıflarına göre harçlık verilir. Kara Harp Okulu öğrencilerini Üniversite Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) puanına göre almaktadır.